Mimino, depka a extrémní strach

Anonymní
13.12.19 15:33

Mimino, depka a extrémní strach

Mám 8měs. syna a přepadla mě najednou taková nějaká deprese. Je to s ním hodně náročný a já jsem na něho stále sama. Měla jsem dobrou práci a můj příjem nám teď hodně chybí, takže si manžel našel různé přivýdělky. Kromě neděle, kdy většinou pracuje na zahradě nebo na domě, je denně od rána do večera pryč. Já to obvykle zvládám, i když nemám na sebe žádný čas. Ale poslední dobou se to sere… Malý nezvládá to, co by ve svém věku měl, takže docházíme 2× týdně na rehabilitace. Celé to tam probrečí a já jsem z toho úplně na prášky. Mně ten jeho pláč normálně fyzicky bolí :roll:. Do toho se dlouhodobě vrací jiné zdravotní problémy, občas skončíme na pohotovosti, opět strašně brečí a já bych radši umřela, než to bezmocně poslouchat, vědět, že má bolesti a nemoci mu pomoct. Pak se objeví něco dalšího, i třeba banálního, rýma nebo větry a já už ale před očima nejvěrnější scénáře. Nestihli jsme ještě očkování meningokoga a synflorix, takže se s ním vyloženě bojím chodit mezi lidi, protože už nemám sílu řešit další problém. Přitom se toho tolik neděje, ale ten strach… on začne brečet a já už hysterčím. Denně lituji, že jsem nevystudovala pediatrii, kdysi jsem nad tím uvažovala :roll:. Prostě to nedávám. Pak mě dorazí muž, protože u toho nikdy není a pak se dozví, že jsme byli zase na pohotovosti a dělá ze mě blbce, že zase plaším. Strašně moc bych si chtěla odpočinout, ale zároveň mi strach o něj nedovolí dát ho na hlídání třeba babičkám. Už nemůžu. Kéž by už aspoň mluvil a dokázal vždycky říct, co ho trápí a co mám dělat. :,( Připadám si úplně k ničemu, trapná a neschopná. Nemůžu se ani ožrat, protože pořád kojím. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20552
13.12.19 15:39

A s čím jezdíte na pohotovost, že to manžel považuje za blbost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.19 15:54

Nebylo by lepší s takovými věcmi navštívit psychologa / psychiatra nebo zkusit nějakou online poradnu, kde vám odpoví vystudovaný doktor, než hledat „radu“ na emiminu? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
20552
13.12.19 15:56
@Anonymní píše:
Nebylo by lepší s takovými věcmi navštívit psychologa / psychiatra nebo zkusit nějakou online poradnu, kde vám odpoví vystudovaný doktor, než hledat „radu“ na emiminu? :nevim:

proč anonym??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3884
13.12.19 16:35

Chápu tě, každá máma toho má někdy "plný kecky " ale přiznej si, který strach je oprávněný a který ne, zkus se trochu uklidnit, přenášíš to na prcka. Kde je příčina pláče, se kterým jedete na pohotovost? Pokud nechceš hlídání od babiček, co je aspoň pozvat na hlídání k vám, aby sis v klidu vyžehlila, nebo udělala, co potřebuješ? Manžel nepomůže? Např, jednou v týdnu vykoupat, nakrmit a uspat? I to by ti myslím pomohlo, odpočinula by sis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
13.12.19 16:50

Potřebuješ překonat strach a úzkosti. To, ze nemá nepovinné očkováni přece neznamená, ze s nim nemůžeš mezi lidi. Rozhodne to minimalne v tomhle prehanis. V tom dalším-neumím posoudit. Nicméně, chtělo by to víc casu pro sebe (a to znamená dat dítě babickam), nebo navštívit psychologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
13.12.19 17:05

Mě zarazila jedna věc - manžel neví, že jedeš se synem na pohotovost? :think: U mě je první reakce na nějakej zdravotní problém dětí to, že zavolám manželovi, proberu s ním, zda to na pohotovost je a pokud oba usoudíme, že ano, klidně se sebere z práce a dorazí, aby nás tam doprovodil :nevim:
Co se týče toho strachu, normální to je spíš u úplných miminek. Než se maminka trochu hodí do klidu. Já měla v šestinedělí chuť požádat pediatričku, aby se k nám na pár týdnů nastěhovala :mrgreen: Pak jsme v 5ti dnech prvorozeného skončili hospitalizovaní na jipce, atb do žíly a už to jelo. Nicméně jak dítě rostlo, ten strach se menšil (myslím ten z nějakého bacilu od návštěvy apod.)..
Neměla bys třeba možnost vrátit se do práce na částečný úvazek/práci z domova? Kdyby vám to pomohlo finančně, nemusel by se manžel tolik honit a mohl by ti víc doma přiložit ruku k dílu, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2155
13.12.19 17:29

Ja jsem se na rehabilitace tesila. Vzdy si tam s nimi 30 minut krasne hrali a pak 10minut vojtovka, to rvali, ale ne ze by to bolelo, ale ze je to namahave a hned potom zase byli v pohode. Asi vyciti ty Vase nervy a reaguje na to, ze maminka je rozhozena.
Babicky vychovaly Vas a prezila jste. Je to tedy nejspis neopodstatneny strach, takze nejlip asi po troskach zkouset-treba zacit s tim hlidanim ve stejne mistnosti, co jste vy a pak ve vedlejsi mistnosti a pak jit treba sama na nakup na 20 minut atd.
Ockovani stejne neni proti vsem nemocem, takze nejlepe nedomyslet.
Ozrat ne, ale sklenicka vina vecer, kdyz se koji az rano, v klidu (v zaloze flaska se sunarem).
Musi nutne manzel porad pracovat? Potrebujete ty penize skutecne tolik? Nebo treba Vy v sobotu na pul dne na brigadu (ziskat odstup) a at se stara manzel (alespon zkusi, jake to je).
Ted nas cekaji Vanoce. Uz se tesim, jak budou deti nadsene. Mladsi syn minuly rok (mel 7 mesicu) uz pekelne sel po darcich, koukal na svetylka, na stromecek. S malymi detmi jsou Vanoce krasne. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat