Pláč mě přivádí k šílenství

342
16.12.19 06:25

Pláč mě přivádí k šílenství

Ahoj, potřebuju se trochu vypovídat. Mám doma 4 týdenního chlapečka, první dítě. Od začátku těhotenství to za moc nestalo, skončilo to 24 hodinami kontrakcí a císařem.. teď k věci… malého trápí prdy, koliky prostě klasika asi co každé malé mimi. Jenže jak tlačí a nejde mu to, tak začne strašný hysterický řev. Nechce dudlík, chování nepomáhá, hlazení ani houpání, ani hračky nic..jen řev…a mě to přivádí absolutně k šílenství. V tu chvíli mě napadá, že bych ho nejradši zavřela do ložnice ať řve, nařezala bych mu na zadek aby se probrala z tranzu nebo s ním zatřásla… Vím že nic z toho neudělám, že se ovládnu, vím že by to stejně nepomohlo, ale prostě mě to v tu chvíli vyskakuje na mysli. Když takhle řve tak s ním mluvím jako by chápal co mu říkám, zvyšuju na něj hlas…Jsem za to na sebe hrozně naštvaná, nechci to dělat, snažím se ovládat ale nejde to.. nechci na něho být zla, nechci být špatná máma :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
660
16.12.19 07:00

Ja ti rozumim.. ja mela tri mesice v kuse taky jen rev.. a uprimne jsem na ten rev uplne alergicka. miminko za to samozrejme nemuze. zkus treba jit do jiny mistnosti, hodit polstarem na zed :-) bouchnout do postele, proste trochu upustit paru, ale ne pred miminem… bohuzel se nema nic moc delat, nez vydrzet, no. Ono to prejde, fakt :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7932
16.12.19 07:02

Dej si sluchátka s hudbou, říkalal mi kámoška, že jí to pomohlo, aby neslyšela dítě tak křičet. Pečuj o něj, konejši, ale jakmile začne zakto, a pláč by ti měl vyvolat nějaké reakce, šupni sluchátka..
A zkus do dát do klubíčka, třeba se vyprdí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
16.12.19 07:03

Tipuju, že kdybyses uklidnila ty, tak i malý by přestal tolik křičet.. zkus na tom pracovat, v tech těžkých chvílích, kdy brečí, si říct, že to je jen chvilkový období, brzo to bude lepší. Mazli se s ním a prosím nezlob se na něj… Nedělá to proto, že tě chce naštvat… Zkus to nějak rozumově ovládnout a věř, že tohle všechno strašně rychle uteče. Pokud by to bylo nějak hodně zlý a ty myšlenky by tě neopouštěly, uvažovala bych o psychologovi. Jsi hodně unavená? Máš možnost nějakého hlídání- že by si mimčo někdo vzal do kočárku na hodinu/dvě? Pokud ano, využívej ten čas jen pro svůj odpočinek, domácnost a podobný blbosti počkají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9217
16.12.19 07:08

@Kiwijeta Ahoj moc dobře to znám, clovek ma pocit ze se z toho zblázní. Syn v noci nespal a jen řval a to ix měsíců. Byla jsem s nim i u Dr vše v pořádku. Proste rvoun a nespavec.Nic nepomohlo az čas. :nevim: Dcera to samé :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
16.12.19 07:09

@hicha já se strašně zlobím na sebe, že se na něj zlobím. Já vim, že to nedělá aby mě štval. Možnost mám, ale únavou to nebude. Když je horší noc, tak jsem psychicky rozhozenejsi ale tak 6 hodin spánku denně mám. Samozřejmě kdybych cítila že se neovládnu zašla bych za odborníkem. Jde mi zatím spíš jen o pocit, že nejsem (snad) jediná, kdo. tohle měl..

@Euforia děkuji, doufám že to tak bude

@pannda děkuji za radu, do klubíčka dávám ale jak začne hysterak jak se vzpouzí a napíná a nevydrží v něm. Nosím i břichem na předloktí, to bývá trochu lepší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
16.12.19 07:11

@Annabela11 malej v noci nespí za zas tak zle, ale řev večer než usne 2hodiny a ráno ve 4 když se vzbudí tak taky…je to vážně na hlavu. Děkuji, jsem ráda že nejsem úplně cvok zatím, že to měl i někdo jiný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
583
16.12.19 07:17

Já bych zkusila odstranit příčinu pláče, takže bych mu bříško nahřála, nebo namasirovala, dávala probiotika, pokud kojite zkusila bych držet bezmlecnou dietu, případně změnit UM. Také by se mohl vypršet s rektální rourkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
16.12.19 07:17
@Kiwijeta píše:
@hicha já se strašně zlobím na sebe, že se na něj zlobím. Já vim, že to nedělá aby mě štval. Možnost mám, ale únavou to nebude. Když je horší noc, tak jsem psychicky rozhozenejsi ale tak 6 hodin spánku denně mám. Samozřejmě kdybych cítila že se neovládnu zašla bych za odborníkem. Jde mi zatím spíš jen o pocit, že nejsem (snad) jediná, kdo. tohle měl..

@Euforia děkuji, doufám že to tak bude

@pannda děkuji za radu, do klubíčka dávám ale jak začne hysterak jak se vzpouzí a napíná a nevydrží v něm. Nosím i břichem na předloktí, to bývá trochu lepší

Já to měla u prvního dítěte..asi ale ne tak drsný jako ty…každopádně byly chvíle, kdy jsem snad i litovala, že jsme si mimčo pořídili. Bylo to párkrát v šestinedělí… Pak se to začalo rapidně lepšit. U druhého i vlastně třetího jsem byla psychicky připravená na to, že to může být zase takový mazec, až mi z toho bude hrabat, ale kupodivu všechno bylo v klidu, miminka neřvaly zdaleka tak jako to první.. z toho usuzuji, že hodně záleží na rozpoložení maminky… Vím, že se mi to lehko říká, ale zkus to sama sobě v tech vypjatých situacích vysvětlit, že tvoje naštvání to naopak horší… Hlavně vydrž, jste na úplném začátku a bude to všechno jen lepší ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
830
16.12.19 07:21

Pokud jsou to prdy, tak mu pomoz kapkami - muže se stát, že budeš muset zkusit různé, ne vždy miminu sednou. Plus na vyprdění najdi polohu co mu vyhovuje - naši malou jsme dávali do autosedačky, kde jí to šlo nejlépe :D A pak k večeru, než začli řevy což už po pár dnech asi víš plus mínus o jakém čase začíná, jsem jí pomáhala teploměrem a nebo rourkou. I když na bříško trpěla první 3 měsíce, tak reálně měla takovýto stav jak popisuješ jen 3×, jsem se hned poradila s detskou a začala dělat výše uvedené a než to bylo v pořádku. A nebol časem to bude lepší. Já si ždy říkám, že je to jen teď v tuto chvílí, a že to musím vydržet. Že za čas - klidně i za půl hodinu - to bude ok, a ono fakt to tak je 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
16.12.19 07:22

@Micilin jsme na UM, měli jsme HiPP ale zacpaval ho a bylo vše horší, teď máme kendamil a malý kádi sám. Na prdy dáváme espumisan. Břicho nahříváme polštářem z pecek a cvičíme nohama, masíruju břicho a nosím na tygrika nebo v klubíčku. Dáváme biogaiu, zkoušíme možné i nemožné :nevim:

@hicha děkuji, já se strašně snažím ovládat když křičí. Říkám si furt dokola, že za to nemůže, že má. trapeni..zhluboka se nadechnu a zkouším další variantu když ta předešlá na uklidnění nefunguje…ale když řve dál, tak už zas začínám šílet a furt dokola :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9217
16.12.19 07:33

@Kiwijeta Neboj určitě nejsi jediná, někdy nepomůže vubec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3752
16.12.19 07:41

Já se s prvním taky natrapila, jejej - a teď se třetím jsem na to nakašlala a spí na bříšku na monitoru dechu. A prdí jako polštářek. Čímž neříkám, že u tebe to pomůže taky…

Soucítím s tebou :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2544
16.12.19 07:43

Zkus rourkovat. Se synem jsem zkoušela vše možné, rourka nad zachránila. Chce to cvik, ale za mě super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1361
16.12.19 07:46

Nemuze to byt po Vigantolu? Nam hned zkraje lekarnik poradil Vitamin D Bebe Jamieson. K tomu Biopron probiotika a pred mlickem Sab Simplex. Cvicime a masiruju brisko. Ze zacatku nahraty pytlik s peckama z DM. Mam vyzkouseno, ze nejlepe a nejdele mi spi venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat