Jak ho naučit na wc?

12.6.17 12:57

Jak ho naučit na wc?

Ahoj maminky, mám prosbu, třeba budete mít někdo zkušenost. Mám syna, za 2 týdny mu budou 3 roky a stále má pleny a to i přes den. Když mu ji vezmu, tak vydrží. Uvědomu je si to, protože když se mu chce čůrat, tak mi přinese plenku. Když ho vezmu na wc, nebo nočník, tak hned brečí a nevyčůrá se a to ani když pustím vodu. Už se dokonce nevyčůrá ani do vany. Jsem z toho zoufalá, celá rodiny mě tím neustále prudí. Když mu plenu nedám tak brečí, navíc mi nepříjde správné, aby to takto držrl dokud to nevydrží. Když jde ven bez pleny, tak se počůrá do kalhot.
Na Wc slibuji, přemlouvám, bohužel občas i zvýším hlas. Odměny formou sladkosti na něj neplatí. Máte zkušenost??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14464
12.6.17 13:04

U nas se hodne osvedcil hrajici nocnik, malej porad chodil curat aby mu to zahralo :D venku pak pocurat kyticku, idealni kdyz v lete chodi bez plen, bez kalhot, ale je mi jasny ze ve meste se to hur praktikuje. Kdyz se plena neda a pocuta se tak mu to vadi? Ja bych ho mozna parkrat nechala v mokrych teplakach, aby vedel jak je to neprijemne a treba by na ten nocnik sel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
373
12.6.17 13:04

Ja sem cekala az bude leto-takze pro vas ten super, venku ho nechat curat na kyticky atd jakoze zaleva ve vetsim teple nechat chodit nahateho vetsine se to zalibi a hodne chvalit no a pak bude chtit i doma :) je lepsi pockat az se sam rozhodne nuceni atd stejne nefunguje :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.17 13:06

@Kriss Tina Většinou mu ty mokré kalhoty vadí, ale včera se nechtěl převléknout, no doufám, že se to přes léto zlomí, je přijatý do školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.17 13:08

@LucieHol Já bych ho nenutila, ale tchýně mi při každém kontaktu (telefon, osobně) dělá přednášky jak jsem neschopná, že mu tu plenu mám sebrat atd. A teď když jsme tam byli tak mu ji hned šla dát, co kdyby jí počůral podlahu.
Ani na kytičky čůrat nechce, ale zkusíme ještě ten hrací nočník

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
373
12.6.17 13:10

@sinorina je mi jasny ze vas to netizi az tak jako nejchytrejsi okoli ;) a co treba nejaky trosku starsi kamarad ze by mu to venku ukazal a "domluvil "mu? ja beru tyhle prechody s klidem kazdej se to jednou nauci a zadnej dospelej neni divnej ze se to nauci trosku pozdeji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32911
12.6.17 13:13

Já doma nechávala běhat dítě nahaté..jen v tričku..občas jsem utirala, ale nedávat slipy ani nic jiného - myslel by si že to jsou pleny..prostě holý pinda..a když byla krize tak jsem si na ten nočník sedla a normálně jsem se vyčurala, aby viděl že to nic nedělá, ( oni se třeba bojí na tom čurat, syn se bál jak to stříkalo na něho zpátky..) takže jsem mu to ukázala, že to nekouše, nebolí a když jsme se vyčurali, tak jsem tleskala, tancovala..ho to bavilo a začal na něm sedět nejdřiv jen tak, že tam nic neudělal..pak už jsme dávala nočník před záchod a když jsem chodila já na záchod, tak se díval na mě a viděl že to taky nekouše, tak si sedl naproti mě na nočník a tak jsme spolu čurali vždycky.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
12.6.17 13:15

@sinorina Co ta školka, těší se? Když bude mít plínu, tak ho tam nevezmou…zkoušela jsi mu to říkat, že nebude moct mezi děti do školky?
Jinak bych ho nechala počůraného. S tím, že se pak sám musí převléct a ve vaně oblečení přeprat, vyždímat, dát sušit. S Tvou pomocí, bez nadávání, ale prostě bych mu řekla, že s tím je hodně práce a že už je velký dost, aby se nepočurával, nebo si pak „nesl následky“.
No a razantní krok by byl, abys ustřihla kusy lepítek na plínkách, takže mu budou malé. Jé ty jsi vyrostl. Nojo, ale větší plínky už se neprodávají, ty už nejsou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
12.6.17 13:21

Ahojte řeším stejny problém, klukovi budou v září 3,je přijaty do školky a taky řeším nocnik s tim rozdílem ze cura i kaka do nej ale sam si nerekne, protoze mi jeste moc nemluví :roll: a sam tam nejde takze ho musim davat furt sedět. venku se klidne pocura, sam si taky kalhoty nestahne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32911
12.6.17 13:22

@Schifera ani jedno moje dítě si neříkalo samo..jak říkám nechat běhat doma nahaté..když bude chtít tak si dojde, nemusí nikde nic stahovat, ani vyslíkat.
na ven pak jsem nosila jen bavlněné kratásky - na gumu bez slipu..prostě co nejméně vrstev a nejpohodlnějších..na gumu to stáhne..nic zavazovacího s tkaničkama, nebo na knoflík..

Příspěvek upraven 12.06.17 v 13:24

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
12.6.17 13:23

Nám ted pomohlo teplo doma ma jen tricko nejdriv jen tak sedavala a obcas jsem vychytala ze si zrovna ucurla tak jsem ji hned dala na nocnik kde dodelala zbytek a pak zniceho nic rekla ee a zacla curat tak jsem se snazila vysvedlit ze musi rikat driv ted posledni tri dny chodi hned na nocnik a tleskame u toho a aji si ho sama vyleva do vany kazdopadne jakmile ji dam kalhotky tak se pocura do nich takze mi fungujeme s nocnikem jen doma ale aspon nejaky pokrok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8393
12.6.17 13:24

Nam ted trosku pomohla nalepka do nocniku…je cerna, a kdyz se vycura, objevi se slunicko :nevim: no a za kazde vycurani dostane nalepku, kterou si nalepi m skrin…ven chodi zatim s plinou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32911
12.6.17 13:26

@kačka121 dávat sukni ( bez kalhotek ) nebo jen volné kratasy - bez kalhotek - guma u nich jim evokuje plenu..časem se to vychytá..já dávala jen kratasy..a cca po měsíci a pul když už to měl vychytané jsem dávala ne slipy ale trenky..u holky taky..nejdřív nahatá, pak volné kratasy na gumu nebo saty, sukně a pak teprv až už to uměla kalhotky..nejlépe bez gum..
a nočník jsem sebou tahala i ven :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
12.6.17 13:31

Jo ted uz jsem na to taky nejela.doma je nahej a ven jen v kratasech a troje náhradní sebou :lol: vždy ho chválim jak se vycura, radost z toho taky ma. a furt mu rikam čury čury at vi :D doufam ze to nejak dotahnem do toho září 8) a s tim mluvenim ani nemluvím :( kdyz chci at řekne máma táta tak se začne vztekat ale hned na to rekne auto a běží k autíčku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.17 13:33

@LucieHol má staršího bráchu, kterého neustále na wc okukuje a nic.
@Berousik o školce se bavíme každý den, vodíme tam bráchu. Ono je to s ním složitější, dlouho trvalo, než se s ním dalo na čemkoliv domluvit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama