Neteř má nadváhu - mohu jí pomoci?

Anonymní
1.1.20 12:37

Jak jí pomoct ?

Pomoct sestře je jedno že její dcera se trápí jak ji můžu pomoct? Mám sestru která má 13 letou dceru a ta dcera má obezitu a tím se trápí. Ve škole se ji posmívají, urážejí (např. ji říkají že je slon, špek…)A ona je z toho nešťastná. V tělocviku má nějaké omezení že nemusí dělat kotrmelce, hrazdu…Říká že má nějakou nemoc kostí že je má strašně měkké nebo že se ji lámou nebo tak něco. Ona sama chce zhubnout ale prostě ji to nejde tak ji chci nějak pomoct. Má ráda jídlo. Do školy na svačinu si třeba bere 2 rohlíky se šunkou +někdy oplatek a litr a půl smažena kyselky (hodně pije a prej v noci chodí často i na záchod tak mě napadlo jestli třeba nemůže mít cukrovku ).Její matce je to úplně jedno tak se vás ptám jak ji můžu pomoct?

edit adminem - protože existuje podezření, že byly vloženy fotografie za účelem zesměšnění druhé osoby, byly tyto smazány

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
556
1.1.20 12:39

Ahoj… ja zhubla dost. A je to proste o jidle a pohybu… dva rohliky a oplatek plus tolik mineralky neni dobra skladba jidla.

Co ji dalsiho? Co pije?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
1.1.20 12:41

No 90kg dle mě nemá. Jak jí pomoct? Přesvědčit matku, ať ji nedává k svačině dva rohlíky :think: ale něco dietnejsiho, plus ovoce. Pít jen vodu. Ale hlavně, donutit holku něco dělat. Nějak se hýbat. Je jedno, jaký sport, ale něco. Ne jen sedět na zadku. Jít se proběhnout, zaplavat, zabrat tenis atd. Nejlépe 3*týdne. Plus ta strava a to by bylo, aby kila nešly dolů :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
1.1.20 12:46

Holka na obrázku určitě nemá 90 kilo, nicméně to je jedno. Potřebuje v první řadě upravit jídelníček, přidat trošku pohybu, klidně jen chůze. Člověk nemusí na hubnutí řádit na hrazdě. Ať si procte weby pro sportovce ohledně jídla a hlavně ať se vyhne dámským webům, kde redaktorky bez odpovídajícího vzdělání vesměs radí drastické jojo diety.

• Citovat
  • Nahlásit
1736
1.1.20 12:51

No a nebere třeba kvůli nemoci nějaké hormony? Nějaké jiné prášky? A jí osobně to vadí nebo to vadí jenom tobě? Jako 2 rohlíky na sváču, pokud má školu třeba do 14h, mi nepříjde žádná hrůza. Pro začátek oplatek vyměnit na jabko a neslazené pití. Můžete třeba chodit spolu plavat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
1.1.20 12:54

Moc si nedovedu predstavit, jak bys ji jako teta mohla pomoci. Preci jen je to 13lete dite, které takovy pristup potrebuje od svych rodicu, kteri s ni jsou kazdy den a maji na starost jeji stravu.Moc bych ti prala, aby si ji dokazala pomoci, o tom zadna. Napada me, zacit s ni sportovat a behem te doby, kdy budete spolu, ji objednavala a davala kvalitni, zdrave jidlo. Otazka, kolik na ni mas ale casu.Je to i o silne vuli, je mozny, ze pak doma vymete lednicku.Toto by mela byt opravdu pece rodicu :?.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2269
1.1.20 13:09

Pokud bys na ní měla ty osobně čas, tak bych jí nabídla, že by jste chodily spolu nejlepe běhat, nebo cvičit, ale spíš ten běj bych doporučovala, ono to dodá hodně, já běhám už nějaký měsíc a neomezuju se ve stravě vůbec, a taky to jde sice pomalu ale jde dolů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30309
1.1.20 13:21
@Anonymní píše:
Pomoct sestře je jedno že její dcera se trápí jak ji můžu pomoct? Mám sestru která má 13 letou dceru a ta dcera má obezitu a tím se trápí. Ve škole se ji posmívají, urážejí (např. ji říkají že je slon, špek…)A ona je z toho nešťastná. V tělocviku má nějaké omezení že nemusí dělat kotrmelce, hrazdu…Říká že má nějakou nemoc kostí že je má strašně měkké nebo že se ji lámou nebo tak něco. Ona sama chce zhubnout ale prostě ji to nejde tak ji chci nějak pomoct. Má ráda jídlo. Do školy na svačinu si třeba bere 2 rohlíky se šunkou +někdy oplatek a litr a půl smažena kyselky (hodně pije a prej v noci chodí často i na záchod tak mě napadlo jestli třeba nemůže mít cukrovku ).Její matce je to úplně jedno tak se vás ptám jak ji můžu pomoct? Přikládám i nějakou fotku, nevím kolik může vážit tak kolem 90 Kg?

90 podle mě nemá. Vytáhla bych ji ma kolo, na brusle. Naučila ji, že pohyb je fajn. Na svačinu nemusí mít denně bílé rohlíky, spíš kvalitní chleba a třeba nějakou pomazánku. Nějaké ovoce. Na 13 by měla jít na prohlídku k dětské, tam by jí taky měli poradit. A cukrovku diagnostikovat. Jestli má nemoc kostí, s tím sportem teda opatrně. Ale nechala bych si to vysvětlit od dospělého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
1.1.20 13:25

Když na to rodiče kašlou a je jim to jedno, tak to je pak těžko. Přeci jen, když bude doma ten oplatek, tak si vezme ten a ne jablko. Je třeba to přestat kupovat, když to nebude doma, tak si to nedá a více ovoce, zeleniny. Zkus promluvit sestře do duše a s holkou začni s nějakým pohybem, začni s ní ty. Pravidelně plavat, rychlochůze nebo běh, sem tam si zajděte zahrát bembajs, vyzkoušejte zumbu, jumping.. je toho hodně, a když bude mít někoho kdo jí vytáhne, tak to půjde. Hlavně ať cítí podporu. Teďka s ní začneš něco dělat, nabere fyzičku a od září může sama jít do nějakého sportovního kroužku a s tebou si zajde sem tam něco podniknout.
Hlavně nedopustit třeba anorexii. Zkus promluvit sestře, řekni ji o zdravotních problémech, možnosti šikany ve škole, možnosti že to může sklouznout i k anorexii… třeba tě poslechne, možná až časem uvidí, že s její dcerou něco děláš. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1792
1.1.20 13:26

90 kg určitě nemá, tak 70, možná ani to ne (záleží na výšce). Podle mě není tlustá, jenom má škaredý oblečení, který nelichotí jejímu typu postavy (každý má jiný typ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24619
1.1.20 13:40

No já bych teda řekla že těch 80-90 má. Je blbý že na to rodiče kašlou. Pokud má špatné kostí tak se sportem opatrně. Zkusila bych nějakého poradce na stravu, aby ji sestavil třeba jídelníček? Zkusit třeba svižnější procházky denně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16016
1.1.20 13:43

Celá jejich rodina musí změnit životní styl směrem k většímu pohybu a lepšímu zdraví. Ne jako trest za to, že malá je tlustá, ale proto, že rodiče svým přístupem ničí svoje zdraví a zdraví svých dětí.

A ano - může mít minimálně metabolický syndrom - tedy první fázi cukrovky.

Je potřeba aby s ní její rodiče zašli k lékaři a aby porozuměli tomu, jak funguje lidské tělo a dále tím, co svým dětem připravují a co s nimi ne-dělají jim neubližovali.

Zároveň aby jaksi přestali ubližovat i sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
741
1.1.20 20:16

Víc než obezita mě děsí úhel v jakém má slečna nohy. Netrpí nějakou ortopedickou vadou? To je projev zmiňované nemoci kostí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5115
1.1.20 20:46
@Františka85 píše:
Víc než obezita mě děsí úhel v jakém má slečna nohy. Netrpí nějakou ortopedickou vadou? To je projev zmiňované nemoci kostí?

Nohy do X jsou hlavně z ochablého břišního svalstva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
741
1.1.20 20:52

@Veru1987 Copak X, ale kolena se jí prohýbají dozadu. Na prostřední fotce je to poznat nejvíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat