Jak konečně najít dobrou práci?

11.11.19 08:42

Jak konečně najít dobrou práci?

Zdravím, zajímá mě váš názor.

Mám maturitu, ale protože jsem studovala ekonomku, kterou má v dnešní době spousta lidí (po tom, co jsem odmaturovala, můj obor na té škole zrušili jako nadbytečný, a i paní na ÚP říkala, že absolventů tohoto oboru je opravdu mnoho), jsem šla na vysokou.
Jedná se o jazykový obor, konkrétně využití cizího jazyka v ekonomické sféře. Bohužel mi ke konci třetího ročníku byla diagnostikována panická porucha, ze které jsem se dost dlouho sbírala a ačkoliv jsem se moc snažila, tak mi to na konci ročníku uteklo o pět kreditů. Nad návratem do školy nijak neuvažuji, protože největší stres jsem měla právě z ní - je to obor, kam z cca 400 lidí berou 40 a po roce jich dost vypadne, všude na sebe navazující předměty, takže člověk něco nedá a už je to velký problém.

Po ukončení studia jsem se tedy přihlásila na ÚP. Nějakou dobu jsem hledala práci, bohužel bezvýsledně. Hlásila jsem se většinou na pozice administrativní. 90% zaměstnavatelů se ani neobtěžovalo odpovědět, 5% napsalo, že dali přednost jinému uchazeči a zbylých 5% mne aspoň pozvalo na pohovor. Ty však nebyly úspěšné - na jednom jsem dokonce narazila na velmi arogantní paní, která se mě zeptala, jak moc o tu práci stojím, tak jsem řekla, že už tři měsíce hledám práci, takže o zaměstnání samozřejmě stojím a jsem ochotná se naučit nové věci…jeji odpoveď zněla „Hm, to asi moc nehledáte když jste už tři měsíce doma“ 8o. Jindy pohovory probíhaly normálně, ale nakonec stejně napsali, že ne.

Teď jsem začala pracovat ve firmě nedaleko, ale jedná se o manuální práci, která není moc dobře placená, ale přijde mi to lepší než nic. Na druhou stranu se bojím, aby to pak na pohovorech na jiné pozice nevrhalo špatný stín. Já se osobně nestydím za to, co dělám, lepší nějaká práce než žádná. :) Ale asi víte, jak to myslím.

Jen pořád přemýšlím, proč mě potkávají jen samé neúspěchy. V životopise mám VŠ napsanou, přijde mi to lepší než tam mít prázdné třileté okno. Samozřejmě tam mám napsáno, že se jedná o nedokončenou VŠ.

Také je pravda, že moc velkou praxi nemám. Na střední jsem měla dvoje praxe, na vysoké měsíční praxi v pojišťovně a rok při vysoké brigáda v obchodě - bohužel jsem brigádu déle prostě nestíhala, nosila jsem si tam s sebou i úkoly a práci do školy, kterým jsem se věnovala o pauze, protože jsem byla přes týden ve škole a o víkendech desetihodinové směny.

Pořád mě to trápí. Ačkoliv práci mám, tak pořád rozesílám životopisy, ale zatím nic. Je mi to i tak trošku líto, člověk si pak připadá, že za nic nestojí. Pošlu třeba životopis do firmy, kde pišou, že praxe není potřeba, chtějí maturitu ekomomického směru a dobrou angličtinu. Nakonec stejně odpoví, že vybrali někoho jiného. A to mám ještě dobrou znalost ruštiny a trochu ovládám němčinu. Tak už vážně nevím :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1979
11.11.19 08:57

Pořád si myslím, že je lepší mít v životopise nějakou práci než díru nebo UP. Když řeknete, že jste radši šla dělat to, než abyste seděla doma a lepší práci hledala při tom, tak to nikdo nemůže přeci brát špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2032
11.11.19 09:01

Já úplně žasnu, u nás, v bývalé práci i u manžela v práci je problém najít člověka na slušně placenou fajn práci, a pak tady čtu jak lidi ne a ne najít zaměstnání. Přitom základní požadavky jsou aspoň AJ, ideálně i druhý jazyk, práce s počítačem (SAP, excel) a nebýt jelito. A stejně je věčně problém někoho najít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
229
11.11.19 09:07

Ta nedokoncena VS muze vrhat spatne svetlo v tech administrativnich pozicich. Jakoze nedotahnete veci do konce. Je taky mozne, ze se jim tam hlasi lidi s dokoncenou VS a je dost lidi, kterym zalezi vic na titulech nez na schopnostech. Co takhle na to jit odspodu? Najit si treba manualni praci a vypracovat se postupne na lepsi? Vyuzit nejaky svuj konicek a ucinit ho svou praci? Ja jsem po VS nemohla najit praci a nakonec jsem delala uplne neco jineho :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2635
11.11.19 09:29
@Throwaway píše:
Zdravím, zajímá mě váš názor.

Mám maturitu, ale protože jsem studovala ekonomku, kterou má v dnešní době spousta lidí (po tom, co jsem odmaturovala, můj obor na té škole zrušili jako nadbytečný, a i paní na ÚP říkala, že absolventů tohoto oboru je opravdu mnoho), jsem šla na vysokou.
Jedná se o jazykový obor, konkrétně využití cizího jazyka v ekonomické sféře. Bohužel mi ke konci třetího ročníku byla diagnostikována panická porucha, ze které jsem se dost dlouho sbírala a ačkoliv jsem se moc snažila, tak mi to na konci ročníku uteklo o pět kreditů. Nad návratem do školy nijak neuvažuji, protože největší stres jsem měla právě z ní - je to obor, kam z cca 400 lidí berou 40 a po roce jich dost vypadne, všude na sebe navazující předměty, takže člověk něco nedá a už je to velký problém.

Po ukončení studia jsem se tedy přihlásila na ÚP. Nějakou dobu jsem hledala práci, bohužel bezvýsledně. Hlásila jsem se většinou na pozice administrativní. 90% zaměstnavatelů se ani neobtěžovalo odpovědět, 5% napsalo, že dali přednost jinému uchazeči a zbylých 5% mne aspoň pozvalo na pohovor. Ty však nebyly úspěšné - na jednom jsem dokonce narazila na velmi arogantní paní, která se mě zeptala, jak moc o tu práci stojím, tak jsem řekla, že už tři měsíce hledám práci, takže o zaměstnání samozřejmě stojím a jsem ochotná se naučit nové věci…jeji odpoveď zněla „Hm, to asi moc nehledáte když jste už tři měsíce doma“ 8o. Jindy pohovory probíhaly normálně, ale nakonec stejně napsali, že ne.

Teď jsem začala pracovat ve firmě nedaleko, ale jedná se o manuální práci, která není moc dobře placená, ale přijde mi to lepší než nic. Na druhou stranu se bojím, aby to pak na pohovorech na jiné pozice nevrhalo špatný stín. Já se osobně nestydím za to, co dělám, lepší nějaká práce než žádná. :) Ale asi víte, jak to myslím.

Jen pořád přemýšlím, proč mě potkávají jen samé neúspěchy. V životopise mám VŠ napsanou, přijde mi to lepší než tam mít prázdné třileté okno. Samozřejmě tam mám napsáno, že se jedná o nedokončenou VŠ.

Také je pravda, že moc velkou praxi nemám. Na střední jsem měla dvoje praxe, na vysoké měsíční praxi v pojišťovně a rok při vysoké brigáda v obchodě - bohužel jsem brigádu déle prostě nestíhala, nosila jsem si tam s sebou i úkoly a práci do školy, kterým jsem se věnovala o pauze, protože jsem byla přes týden ve škole a o víkendech desetihodinové směny.

Pořád mě to trápí. Ačkoliv práci mám, tak pořád rozesílám životopisy, ale zatím nic. Je mi to i tak trošku líto, člověk si pak připadá, že za nic nestojí. Pošlu třeba životopis do firmy, kde pišou, že praxe není potřeba, chtějí maturitu ekomomického směru a dobrou angličtinu. Nakonec stejně odpoví, že vybrali někoho jiného. A to mám ještě dobrou znalost ruštiny a trochu ovládám němčinu. Tak už vážně nevím :D [/citac
Předpokládám, že na ekonmce jste měli účetnictví, v tom směru bych pokračovala, šla na nějaký kurz..Po schopných účetních s jazykem je poptávka stále a i dobré peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 09:36

@Lily Evans no jo, jenže tady ty lidi nevidíš v reálu, takže ve finále nevíš, jestli bys takovyho člověka chtěla mít ve firmě, i když po formální stránce požadavky splňuje.

@Throwaway ono prostě lidí jako ty je celkem dost, takže ta konkurence je celkem velká. To sama víš moc dobře. Když vypíšeme výběrko na pozici, kde nám stačí třeba SŠ a angličtina na střední úrovni, tak těch životopisů přijdou fakt desítky. A když je mezi nimi někdo, kdo už něco podobného dělal, tak je ve velký výhodě.
Takže radím vytrvat, posílej dál a pracuj na sobě, ať na těch pár pohovorech, kam chodíš, uděláš dobrý dojem a máš větší šanci. Můžeš pak třeba osobně z nějakého důvodu působit blbě a proto tě nevyberou. Nebo jsi prostě zatím měla smůlu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 10:50

Děkuji vám za odpovědi. Právě si myslím, že uchazečů, kteří umí to samé, je spousta. Nejspíš to chce něčím vyniknout. Chtěla bych si udělat jazykový certifikát, protože vím, že AJ mám na úrovni C1, ale protože nemám VŠ, tak to nemám nijak doložené. Ten plánuju, ale něco stojí, tak si na něj musím vydělit peníze, vzhledem k tomu, že do té práce jsem nastoupila minulý pátek, tak ta výplata nebude nic moc. Protože mi je jasné, že jakmile člověk nemá něco navíc, tak už se v záplavě podobných životopisů lehce ztratí.

Mně také přijde, že ta nedodělaná VŠ nepůsobí nějak extra, ale mít tři roky mezeru v životopisu, to už se radši „přiznám“ :) Já jsem byla i na nějaké přednášce přes ÚP o hledání práce a ta paní řikala, že nejhorší je říct, že jste byli na pracáku…ono to z životopisu stejně vyplyne, ale prý je dobré říct, že se třeba člověk sebevzdělával v jazycích, programech atd.

Já si hodně hledala i práce související s AJ, protože dobrovolně překládám titulky (jedná se o stránku, kde jsou legálně filmy a seriály a dobrovolníci dělají titulky a mají z toho výhody, jako kdyby si platili přístup…plus, když si ještě trochu máknu, pošlou mi také certifikát za dobrovolnickou práci) a jsem zvykla překládat už spoustu let, ale na tyhle přímo překladatelské pozice chtějí dokončenou VŠ :roll: Což ale chápu, ono dneska anglicky umí každý druhý, i když ne každý na potřebné úrovni, ale stejně si chtějí vybrat někoho, kdo jim bude opravdu vyhovovat.

Mně zase kamarádka uklidňovala, že jsou lidé, co hledají praci klidně i rok a víc, že se nemám tak stresovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 11:04

@Lily Evans To je zajímavé. Možná taky záleží kde, těžko říct. Já byla na pohovoru, kde mi řekli, že je třeba se starat o celou budovu, dala mi úplně potištěnou A4 s tím, co je tam vše potřeba dělat a nabídla mi 18 tisíc hrubého, což jsou v podstatě ty samé peníze, co si vydělám tam, kde jsem teď.

Ale je pravda, že co čtu na internetu, tak píší, že firmy shánějí lidi. Já teda žiju v malém měste a nabídka práce je tu vysoká, ale je to dost průmyslové město, takže se to spíš hemží nabídkami na různé obráběče kovů, pracovníky se dřevem, zámečníky, obsluha strojů, manuální dělníci…nabídka na administrativu je tu tak jednou za 2-3 měsíce, takže hledám v nedalekém městě, kde je to aspoň o něco lepší.

Mám kamarádku, která má cca stejné vzdělání jako já a nemohla v ČR práci sehnat rok a nakonec odjela pracovat do Německa a je spokojená :nevim: Máma zase dělá ve fabrice a říkala, že vysokoškoláci na pase nejsou výjimkou, prý tam měli i inženýrku, která nemohla sehnat práci 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 11:15
@Throwaway píše:
Děkuji vám za odpovědi. Právě si myslím, že uchazečů, kteří umí to samé, je spousta. Nejspíš to chce něčím vyniknout. Chtěla bych si udělat jazykový certifikát, protože vím, že AJ mám na úrovni C1, ale protože nemám VŠ, tak to nemám nijak doložené. Ten plánuju, ale něco stojí, tak si na něj musím vydělit peníze, vzhledem k tomu, že do té práce jsem nastoupila minulý pátek, tak ta výplata nebude nic moc. Protože mi je jasné, že jakmile člověk nemá něco navíc, tak už se v záplavě podobných životopisů lehce ztratí.

Mně také přijde, že ta nedodělaná VŠ nepůsobí nějak extra, ale mít tři roky mezeru v životopisu, to už se radši „přiznám“ :) Já jsem byla i na nějaké přednášce přes ÚP o hledání práce a ta paní řikala, že nejhorší je říct, že jste byli na pracáku…ono to z životopisu stejně vyplyne, ale prý je dobré říct, že se třeba člověk sebevzdělával v jazycích, programech atd.

Já si hodně hledala i práce související s AJ, protože dobrovolně překládám titulky (jedná se o stránku, kde jsou legálně filmy a seriály a dobrovolníci dělají titulky a mají z toho výhody, jako kdyby si platili přístup…plus, když si ještě trochu máknu, pošlou mi také certifikát za dobrovolnickou práci) a jsem zvykla překládat už spoustu let, ale na tyhle přímo překladatelské pozice chtějí dokončenou VŠ :roll: Což ale chápu, ono dneska anglicky umí každý druhý, i když ne každý na potřebné úrovni, ale stejně si chtějí vybrat někoho, kdo jim bude opravdu vyhovovat.

Mně zase kamarádka uklidňovala, že jsou lidé, co hledají praci klidně i rok a víc, že se nemám tak stresovat :nevim:

Tu VŠ tam určitě nech, stejně by se tě na tu díru v CV ptali. A lepší než si pak domýšlet, jestli jsi tu dobu strávila ve škole, na pracáku a nebo na mateřský a máš tedy malé dítě. A vydrž, jestli umíš dobře anglicky, tak z toho zkus co nejvíc vytěžit ;) držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5644
11.11.19 11:56
@Throwaway píše:

Mně zase kamarádka uklidňovala, že jsou lidé, co hledají praci klidně i rok a víc, že se nemám tak stresovat :nevim:

Preklady na uziveni taky moc nejsou. Leda technicke, mozna odborne ( i kdyz kdyz vidim, co z tech agentur leze… :roll: )
Manzel treba dela ve velkem elektru takove preklady. Ma jen sš, certifikat žádný. Puvodne se tam hlasil na jinouto pozici.
Vydrz, ono se neco najde. Posilej i tam, kde si treba nejsi uplne jista, ze vsechno splnujes. A rustina mi ted prijde jako vyhoda. Mnimalne v mem oboru je ted dost zadana.
Perlicka ze zivota-manzel je uz x let prijatej na pozici do jedne banky. „Velmi se nam libite, bereme vas, brzy se ozveme a domluvime podrobnosti“ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama