Jak kupovat botičky

386
29.11.06 08:26

Jak kupovat botičky

Ahojky maminy,
mám na vás dotaz, jak kupujete prckům boty. Zrovna chci koupit Adámkovi boty na doma a nevím kolik místa má zůstat v botě. Někde jsem četla, že 1,5 cm, ale zdá se mi to trochu moc. A taky jaká značka je pro děti nejlepší (atest slona, žirafy, šaška?). Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

664
29.11.06 09:04

První botky na doma jsme měli pevné kotníkové sandálky. Teď už používáme bačkůrky se žirafou, jsou na přezku, větrací, stojí okolo 120kč. 1,5cm je opravdu dost, dítko by zakopávalo. Chce to vyzkoušet ve stoje, né když dítko sedí a nechávám tak cenťák rezervu, no možná i ten 1,5 ale max.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
29.11.06 09:13

Ahoj, mrkni na www.detskaobuv.cz , tam najdeš veškeré info :)
Hezký den,
Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
29.11.06 10:41

co se tyce backurek, tak my jsme prvni koupili az mala opravdu dobre chodila a nepreferovala lezeni. Doktroka rikala, ze kdyz ditka vic lezou nez chodi, tak papucky jsou omezujici, tlaci na nart. Koupili jsme zirafkove na presku, vpredu otevrene (hodne se ji potila nozicka). MEla tam tak 0,5-0,8cm , jinak ji to padalo a nebo zakopavala o ten predek. Ale pozor, pokud budes kupovat normalni pevne boticky na ven, tak je ten 1,5cm ok. Je to rezerva na rust nohy a pohyb prstu. Deti maji nohu temer celou chrupavcitou a snadno se deformuje. Taky mam lepsi zkusenost s botami (myslim na chozeni venku), ktere byly na snerovani a meli v jazyku dirku, kterou se dala tkanicka provlect a jazyk tak nesjizdel do strany. Se zirafkovymi botami mame fakt dobre zkusenosti (maji vyklenuti na vnitrni strane slapky - proti ploche noze, a opatek - vzadu na pate.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
29.11.06 10:47

Děkuji moc za rady. Jen nevím, když tam bude mít 1,5 cm místa, tak aby měl to vykrojení na správném místě. No půjdu asi do specializované prodejny. Jinak boty na doma řešíme až teď, protože už opravdu skoro pořád chodí a leze si jen pro hračku tak max 2× denně. Budu to střídat - chvíli v botech, chvíli bez bot. Uvidíme. Snad nic neskazíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1652
29.11.06 12:50

podle čeho vybírám…boty se snažím kupovat kožené, prodyšné, pro nejmenší pevná špička a pevná pata, musí být měkké tzn. jde bez většího odporu ohnout, lehká..nohu přikládám k podrážce, jestli velikost stačí (nechávám tak půlcentimentru na patě a na špičce 1cm) a ještě jdu vyzbrojena s obkreslenou a vystřiženou nožkou na kartonu a tu do boty vložím a pohmatem zjišťuju jestli je tam dost místa vevnitř, do strany - jestli není moc úzká. nakonec nazuju na onu nohu ;-), jestli bota sedí, neškrtí přes nárt a taky jak v ní děti šlapou…zkouším i atestované boty, protože bohužel i žirafky nemusí splňovat vše co bývá doporučeno..např. ta pevná pata, ohebnost boty..
hodně štěstí při výběru

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
29.11.06 19:12

botičky

Ahojky,
my kupujem na doma jen ortopedické botky,protože obyčejné měkké látkové papučky mi přijde jako zbytečné vyhazování peněz.Nikdy a žádné našemu prckovi neseděly(když byly dobré na délku,tak ne na šířku a naopak).Mít takovou botku na nožkách byla pro něj spíše obtíž.V jedné síti prodejen(začínající na D) mají super měřidla a to nejen na délku ,ale i šířku nožky.Taky máme v teniskách vložky s nakreslenou šlapičkou,když se z botky vytáhne a přiměří se na prckovu nožkuje,je
parádně vidět,kolik má ještě místa.Taky tyto vložky zkouším dávat na přiměření do nových botek.
kamarádka mi poradila měření se špejlí(nožka se změří-dle toho odlomíme potřebnou délku špejle.Tu pak dáme do botky až ke špičce a tak vidíme,kolik místa zbývá v patě.).Je to hotová věda,ty botky,že 8O ale nám fakt není jedno,jaké bude mít dítko nohy a páteř. Katty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
687
29.11.06 20:03

Evi,
byla jsem na tom úplně stejně, také jsem se bála, abych něco nepodcenila a Mance pak nerostly špatně nožičky. Sama mám ploché nohy…
Zašla jsem proto do specializované dětské obuvi na Francouzské ulici. Nevím ale jestli jsi z Prahy?! Kdyžtak koukni na www.dpk.cz jsou tam i nějaké informace, jak má mít dítě nadměrek, i nějaké obrázky.
Simča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
29.11.06 23:22

ja prvne zmerila linde nohu,obkreslila na papir,no a potom zmeris koli presne ma cm.A koupis o 1cm vetsi,nebo z botky vyndas vlozku" a das na ni nozku,nema byt po okraj ale ani aby tam bylo moc mista.
Jinak linda zacla s 19v roce a asi po mesici a pul ji kupuju o cislo vic.
Bata ma taky dobre botky,ortopedicke,ale cisla jsou pomerne vesti nez standart.
Na doma ma linda protiskluzove ponozky;obcas papucky;zrovna se ji je chystam kouit,ale poridim znackove,od nejake firmy co dela kvalitni boty pro deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
687
30.11.06 08:40

Ajo, koukám, že jsou naše holky skoro na den přesně stejně narozené:-).
Slanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
30.11.06 11:16

Simčo,
díky moc za odkaz. Taky jsem z Prahy, takže se tam mrknu. Kolik tam asi tak stojí boty na doma? Nemáš přehled?
A koukám, že i naše dětičky jsou skoro stejně staré:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
687
30.11.06 13:54

Evi,
my jsme od narození kupovali asi šestery botičky, z toho čtvery tam:-). Jsou tam docela milé prodavačky, které nám vždycky nožičku změří, navrhnou tipy botiček a pak je společně vyzkoušíme, jestli jsou nám jak na délku, tak i na šířku. Každé dítě má jinak silné nožičky, nárt apod. Což jsem samozřejmě nevěděla a dala bych jen na to, jestli jsou jí na délku:-).

Bačkůrky jsme kupovali před 14-ti dny a stály necelých 250,– Kč. Někomu se to může zdát dost (mě také), ale mají vevnitř zdravotní vložku s vytvarovanou klenbou…
Prostě jsme si doma řekli, že na botičkách až tak šetřit nebudeme, že nožky mají mít kvalitní obuv.
Ovšem tento měsíc se nám to sešlo a my kupovali botky troje:-(, bačkůrky, tenisky na cvičeníčko (taky tam) a zimní boty. Už o botách nechci aspoň tři měsíce slyšet!!!:-).
Tak dobře pořiď:-).
Měj se hezky.
Simča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
687
30.11.06 13:57

Ještě jsem chtěla říct, že ty botky, které nosíme doma a říkáme jim bačkůrky až tak někomu jako bačkory připadat nemusí. Jsou to takové plátěnky se dvěma okýnkama po stranách (nevím, jak to jinak popsat). Viděla jsem je na holčičce v létě, že je měla i na ven:-).
Klasické bačkůrky tam mají také, ale ty nevím, kolik stojí. Určitě by Ti to ale paní řekly třeba do telefonu.
S*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
30.11.06 16:37

Tak 250 mi přijde jako super cena. Já už jedny koupila a ty stály 450 (v Deichmanu). Ale jsou právě trochu větší, takže tam určitě zajedu. Jinak to taky nejsou takový ty typický bačkůrky. Spíš pláťáky. Takže Ti přeji, ať Ti vydrží co nejdéle - teda spíš Mance.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
687
1.12.06 08:41

Evi, doufám tři měsíce určitě:-).
Tak dej pak vědět, jak si byla spokojená, hm?
Ať se vám daří!
S*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama