Jak levně zařídit dům

26.4.16 11:15

Jak levně zařídit dům

Všechny vás moc zdravím a moc prosím o radu.

Minulý týden jsme podepsali rezervaci na dům. Jsme moc nadšení, ale bohužel majitelka se rozhodla, že odveze absolutně vše, co není přibité nebo přizděné (i když před tím mluvila jinak). Takže nám tam nezůstane absolutně nic. Odveze si i kuchyňskou linku, nářadí, prostě absolutně vše. Je to její rozhodnutí, nemá cenu se dohadovat, měnit prý už ho nebude.
Něco málo zařízení máme, ale je toho opravdu málo a penízků se nám teda vůbec nedostává, já jsem na mateřské, živí nás jen muž, klasika, znáte to sami. Domeček bysme si chtěli zařídit stylově, ale musíme opravdu otočit každou korunu. Máme moc rádi dřevo a přírodní materiály, které chceme při zařizování použít. Našla už jsem vychytávky na výrobu postele nebo gauče z palet. Nebo starý stůl se dá ošmirglovat a natřít nějakým lakem, takže pak vypadá mnohem lépe. Viděla jsem krásný lustr ze starého cedníku, který se natřel barvou. Ale víc toho nemám. Seděla jsem včera na pinterestu a hledala nápady, bohužel jsem toho taky moc nenašla.
Takže bych vás chtěla moc poprosit o typy jak takhle ušetřit. Co jste použili vy. Co kde sehnat, co se dá čím nahradit. Nebo třeba kde jste setkali odkazy na nějaké inspirace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27347
26.4.16 11:18

Objížděj bazary, koukej na netu a najdeš poklady, pak stačí bruska a barva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2841
26.4.16 11:19

@poplašenka Tak aby si nekdo odvazel i kuchynskou linku :roll: Nicmene doslo i ke snizeni kupni ceny? Jinak se obavam, ze kupovat totalne prazdny dum v okamziku, kdy musim otacet kadou korunu, no nevim nevim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4791
26.4.16 11:20

Pokud chcete stylové a hezké neporadím, pokud chcete mít nějakou dobu na čem sedět a kam složit prádlo, tak se dost často objevují inzeráty typu daruji za odvoz.. a To pak můžete postupně vyměňovat jak budou finance za lepší..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.4.16 11:21

@pikola jj, to budu dělat určitě. Ale já prostě nemám tu představivost co se dá z čeho udělat. Proto bych potřebovala nějak nakopnout co se dá jak využít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20126
26.4.16 11:22

@poplašenka Tak si poradne prectete, co jste podepsali. Protoze napriklad vestavne skrine a kuchynska linka patri do kategorie dum a to odvest nemuze. Muze si odvezt veci patrici do kategorie domacnost. Zjednodusene receno, kdybyste otocili dum vzhuru nohama, to, co by spadlo si muze odvezt.

Jeste si o tom neco nastudujte a lehko se nedejte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4596
26.4.16 11:24

@poplašenka Vy jste neměli ve smlouvě co vše je v ceně? Jinak doporučuji bazary. Spusta věcí je za hubičku nebo za odvoz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

@lauraka V inzerátu není uvedeno, že prodávají s vybavením. Napřed nám slibovala, že tam něco nechá. Pak řekla, že si to rozmyslela, že nenechá vůbec nic. Není s ní domluva, je absolutně zaseklá. Bohužel moc dobře ví, že barák je v super stavu s výbornou dostupností do města, obec vybavená, něco takového hledáme víc jak 2 roky. Manželovi teď vypadl velký klient, je otázka času než se situace zlepší, je šikovný, zakázky bude mít zas. Jen pár měsíců potrvá než se ta velká díra zalepí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Pozor na cenu renovace použitých věcí. I když si spoustu věcí uděláte sami, postel z palet vyjde dráž než nová třeba z IKEA. Běž se kouknout do hobby marketu na ceny… možná bych se zkusila zeptat se v okolí (občas někdo nabízí nábytek za odvoz, prostě chce nový - my se tak zbavili gauče, který ještě posloužil a byli jsme rádi, že se nemusíme namáhat s likvidací) a postupně vybavení měnila…

• Citovat
  • Nahlásit
20126
26.4.16 11:25

@poplašenka Kupujete dum pres realitku? Opravdu si nastuduj, co je soucast domu a co je vybaveni!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27347
26.4.16 11:26

Já taky zarizuju byt od nuly, neměli jsme ani nádobí, ale kuchyň tu byla. Sepsala jsou si co je nutné k životu a co musíme mít, dala rozpočet. Pak postupně kupujeme zbytek a budeme obměňovat. Třeba světla jsou az na konci, žárovky nám zas tak nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2841
26.4.16 11:27

@poplašenka no ale odvazet i kuchynskou linku, vzdyt to je soucast domu, to snad ani nejde koupit bez ni..fakt se mi to nezda…navic pokud uz mate podepsanou smlouvu nemuze svevolne menit obsah, jen proto, ze si neco nekde rozmyslela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.4.16 11:27

Holky, prosím vás, přestaňte moralizovat. Ani tu linku tam nemá na pevno. Je poskládaná z různých linek, měla ten dům jako chalupu. Vestavěné skříně tam nejsou. Může si odvést vše, ona si je vědoma toho, že umývadlo apod. tam nechat musí. Je naštvaná, že udala cenu a pozdě zjistila, že z ní musí ještě odvádět daň, proto tam nenechá nic, co nemusí. Je to její právo, nastudováno opravdu mám.
Potřebuju typy jak levně zařídit, to mi pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11365
26.4.16 11:29

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 10.09.19 v 17:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2841
26.4.16 11:30

@poplašenka ok, no jako nejlepsi moznost se mi jevi vyhledavat inzeraty za odvoz zdarma, je toho celkem dost, lidi se zbavuji starych (casto i dobrych veci) a nechteji s tim mit starosti, tak to proste daruji za odvoz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat