Jak líčit pleť s akné?

133
10.9.20 19:10

Jak líčit pleť s akné

Zdravím,

podobná témata už tu jsou, ale nikde jsem nenašla odpověď, kterou hledám. Od porodu mě trápí silné akné - rozšířené póry, milia, obrovské podkožní boláky, prostě od každého něco. A to pouze v oblasti lícních kostí a brady. Vyzkoušela jsem už všechno, včetně antibiotik a zlepšení žádné. Teď momentálně vypadám tak šíleně, že jsem z toho pomalu v depce a nejradši bych chodila kanály. Používám kosmetiku přímo od kosmetičky, a zlepšení opravdu minimální, už mě poslala i na krevní testy, že jí to nepřipadá ok. To jen na úvod, aby to nevypadalo, že na péči kašlu :lol:

Potřebovala bych poradit, jak se nalíčit, abych aspoň trochu mohla mezi lidi. Vím, že pleť musí dýchat, ale já prostě takhle nemůžu na ulici. Cokoliv si nanesu, tak moje problémy jen zviditelní. Momentálně používám jen korektor - asi pátý, tentokrát od Art Deco, a ten teda funguje jako zvýrazňovač. A make up - těch mám doma teď momentálně dvanáct otevřených a všechny mi dělají suché mapy, i ty hydratační. O pudru si můžu nechat zdát. Máte nějaký tip, jak se šetrně zamaskovat, abych nevypadala jak s maskou a jen zakryla to nejhorší? (Začervenání, černé tečky, skvrny).

Děkuji za dočtení :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
459
10.9.20 19:16

Mně tedy vždy přišlo, že s make-upem vypadám ještě hůř. Barvu to zamaskovalo, ale ta textura akné vynikla ještě víc. Mně pomohlo přestat používat make-up vůbec :nevim:. To asi zrovna není to, co chceš slyšet :D. Ale fakt, dávám jen třeba na ples, jiné významné příležitosti, ale každý den rozhodně ne, akné se významně zlepšilo. A používala jsem akneroxid. Líčím jen oči a rty. Teď už se make-upu vysloveně bojím, vždy mi po něm to akné naskáče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
10.9.20 19:21
@Kolicek95 píše:
Mně tedy vždy přišlo, že s make-upem vypadám ještě hůř. Barvu to zamaskovalo, ale ta textura akné vynikla ještě víc. Mně pomohlo přestat používat make-up vůbec :nevim:. To asi zrovna není to, co chceš slyšet :D. Ale fakt, dávám jen třeba na ples, jiné významné příležitosti, ale každý den rozhodně ne, akné se významně zlepšilo. A používala jsem akneroxid. Líčím jen oči a rty. Teď už se make-upu vysloveně bojím, vždy mi po něm to akné naskáče.

To je právě můj problém :lol: ale já už že sebe pomalu začínám mít fakt mindrák, že to potřebuju aspoň trochu utlumit :oops: nikdy nejspíš nedocílím toho, že bych vypadala jako s čistou pleti, na to tam mám samé nerovnosti, ale aspon trochu srovnat barvu :zed: :D

Jeje, akneroxid, s tím jsem si posledně vypálila obličej tak, že mi slezla kůže z celé tváře. Kožní malém spadla ze židle, když mě viděla :mrgreen: děkuju :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1019
10.9.20 19:28

Mám z toho dojem, že jsi teď prostě přecitlivělá na jakýkoliv, takže byť já s poměrně nedokonalou pleti mám super zkušenosti s obyč Yves Rocher makeup pro bezchybnou pleť, tak na tebe bude asi účinkovat strašně.

Ještě mě napadá cesta, co zkusit při péči jen něco přírodního a tu pleť zatěžovat opravdu co nejméně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
619
10.9.20 19:35

Pij hodně čaje, heřmánek, kontryhel na srovnání hormonů. Vynechej sladké. Na ven si dej roušku, make up to podle mě jen zhorší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
459
10.9.20 19:37
@kara_cz píše:
To je právě můj problém :lol: ale já už že sebe pomalu začínám mít fakt mindrák, že to potřebuju aspoň trochu utlumit :oops: nikdy nejspíš nedocílím toho, že bych vypadala jako s čistou pleti, na to tam mám samé nerovnosti, ale aspon trochu srovnat barvu :zed: :DJeje, akneroxid, s tím jsem si posledně vypálila obličej tak, že mi slezla kůže z celé tváře. Kožní malém spadla ze židle, když mě viděla :mrgreen: děkuju :)

Já s ním zase odbarvila několik ručníků :roll:. Hele a ještě mě napadá, když to máš na lícních kostech a bradě, není to od roušky? Akné se dělává v místech, kde se ta kůže mechanicky dráždí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
949
10.9.20 19:38

Koukni na moji odpověď v týhle diskuzi - https://www.emimino.cz/…akne-400053/?…

Jinak co se týče toho, že ti makeup dělá vysušené mapy a šupiny, tak to není tak docela makeupem, ale nedostatečnou hydratací a exfoliací pleti. Na pleti, která je dobře hydratovaná, se ti taková mapa prostě neudělá, zatímco na takové, která dehydratovaná je, se ti udělá mapa i u hydratačního makeupu. V první řadě tedy potřebuješ odstranit odumřelou kůži (ta dělá ty šupiny) a pak dostatečně hydratovat (dostatečný pitný režim a správná hydratační péče). Viditelnost šupin můžeš zmírnit tím, že použiješ buď plochý štětec nebo houbičku a nepůjdeš proti jejich směru (vesměs se odlupují zespoda nahoru).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1411
10.9.20 19:40

Zkoušela jsi i vegan nekomedogenní make-upy např. zn. Lili Lolo? Tyto typy mejkapů by pleť a póry právě ucpávat neměly, ale naopak o ni pečovat ;) S bioo.cz mám dobrou zkušenost, mají i kamenné prodejny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.9.20 20:08

A jak ten makeup používáš. Pleť bys měla předtím vyčistit ideálně gelem, pak ještě sjednotit tonikem, nanést sérum, ve tvém případě hydratační, pak primer a až potom makeup a zapudrovat. Večer zase poctivě odlíčit a na noc požít noční krém. Makeup ti asi neporadím, ale mám dobrou zkušenost s Estée Lauder Double wear, nanášet beauty blenderem - je úplně blbuvzdornej a nevysušuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18451
10.9.20 20:27

@kara_cz Syncare akne make up
Na opalenejsi plet 404 a na zimu urcite 403…
https://www.heureka.cz/?…

Na bolaky skvele funguje SOS antipickle gel balea
https://www.dm.de/…2611179.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18451
10.9.20 20:30

@Kolicek95 je potreba používat kosmetiku se spravnym pH a nekomedogenni make up

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18451
10.9.20 20:32

PH pleti je 5,5…a pH vody je 7.

Jak tedy pH souvisí s akné a jakými kosmetickými přípravky lze pH pleti ovlivnit či snížit???

AKNÉ a pH pleti…
Akné patří k zánětlivým kožním onemocněním. Bakterie akné, která ho vyvolává se ideálně množí při hodnotě pH od 6,8. Ten, kdo hodnotu důsledně stabilizuje, může množení bakterií docela pěkně zabránit.

Jak hodnotu pH snížit?

• Na snížení hodnoty pH v každém věku fungují dobře, séra, krémy a peelingy s ovocnými kyselinami. (enzymatické peelingy)
  • pH lze snížit kvalitními čistícími prostředky, jedinou nevýhodou je, že tyto přípravky, ať se jedná o tonika, gely, micelární vody či mléka, se následně smývají vodou a ta má většinou hodnotu pH přes 7. Následkem toho se opět pleť alkalizuje (zvýší se její pH). proto je velmi důležité použít po kontaktu s vodou použít kysele nastavené přípravky.

Pro aknózní pleť doporučuji speciální přípravek Silver Face Gel, který obsahuje vysokou koncentraci účinných látek a to: koloidní stříbro, biopeptide komplex, kolagen, křemík, vitamín C a v neposlední řadě kyselinu mléčnou, která právě reguluje pH pleti, uvolňuje póry a má antibakteriální účinky :-) Přípravek je s označením ORGANIC PLUS - bez parabenů, polyethylenglykolu (PEG), obsahuje pouze bezpečné konzervační látky, neobsahuje minerální oleje, umělá barviva a vůně.

IDEÁLNÍ HODNOTA pH PRO PLEŤ?
Současné studie ukazují, že ideální hodnota pH je mnohem kyselejší a to zhruba okolo 4,8 pH. (dříve 5,5). V tomto rozmezí hodnot jsou výborně rozvinuté ochranné mechanizmy naší pokožky a kůže se lépe regeneruje.

CO ZPŮSOBÍ VÝKYVY pH?
Jestliže se pH pleti pohybuje na 4,8, z kůže se vyplavují lipidy a soli, právě aby se zvýšila hodnota pH. A to pleti škodí-JAK???

• z hydrolipidového filmu se rozpouští soli a to má za následek PÓROVITOU pokožku, která více propouští škodliviny.
  • je známo, že soli na sebe vážou vlhkost z pokožky, která pak následně VYSYCHÁ.
  • jestliže chybí v pleti lipidy, ochabuje PRUŽNOST a HLADKOST pokožky.

Zajímavosti o pH pleti:

• Novorozenci přicházejí na svět s pH pleti 6, což je neutrální hodnota. Ta se pak po 4 týdnech začne okyselovat
  • Zdravá kůže má průměrnou hodnotu pH kolem 4,8
  • Muži mají hodnotu pH 5, protože mají zvýšenou produkci mazu a potu.
  • V místech, kde se kůže více potí (podpaží a bikiny) jsou hodnoty pH vyšší a to 6,5
  • Po 50. roce života pH pleti stoupá a může být až 7.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
10.9.20 20:55

Mne tenhle poporodni problem (podkozni nehojici se) bolakyvyresilo nasazení antikoncepce. Z lékárny ani od doktora nic nefungovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18451
10.9.20 20:56

Zrovna antikoncepci bych to neřešila :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
949
10.9.20 21:01
@Káťa19 píše:
Zrovna antikoncepci bych to neřešila :(

Pokud ho má tam, kde ho má, tak je s vysokou pravděpodobností hormonálního původu, takže není na škodu ty hormony srovnat (samozřejmě po odběrech na hormonální profil). Někomu zaberou věci jako kontryhel, kotvičník, hormonální jóga, ale u někoho je potřeba to nějakým druhem hormonální léčby pošťouchnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama