Jak měřit čelním teploměrem...?

2114
15.2.07 19:25

Jak měřit čelním teploměrem...?

Ahoj, nějak mi nejde se naučit měřit čelním teploměrem nebo si to aspoň myslím… V návodu je že se pohybuje při měření od středu čela jakoby ke spánku. Jak měříte Vy :?: Myslíte že stačí změřit teplotu přiložením na střed čela bez pohybování :?: Zkoušela sem to různě a vždy výjde úplně jiná teplota a to dost ve velkym rozmezí… Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

380
15.2.07 20:39

Je sanny, kup rychlobezku nebo digi a dej to do prdelky. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
15.2.07 21:29

Ahoj

my máme čelní teploměr a je pěkně na H…absolutně se na to nemůžu spolehnout, takžeho nepoužívám a používám digitální do podpaží, a to pro obě děti 4 a 1,5 roku.

Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
15.2.07 21:34

Ajlili: to máme ale sou u toho scény takový že ve dvou máme co dělat aby sme jí změřili proto sem koupila čelní.

Bubina: o digitálním do podpaží sem nikdy neslyšela, je to rychloběžka :?: Ale zkoušela sem jí měřit v podpaží normálním a byl to docela boj a pak doma chodila držela se u podpaží a řvala bolí, no ale to byl výmysl páč jí to bolet nemohlo ale stejně prostě v podpaží sou taky scény, u čela je to v poho ale zas to spolehnutí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
15.2.07 21:53

Sany,

nevim jaká je to značka, ale je to asi rychloběžka - zapnu a držím asi deset sekund pak to pípne a je to. Je to rychlý a spolehlivý - odchylka je + - 0,1 stupně. A hlavně to děti vydrží a neřvou a jsem schopná jim změřit teplotu i když spí. Do zadečku je to boj a mám docela strach abych jim neublížila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
15.2.07 21:55

Bubina: takže žádný ježdění, prostě dáš na jedno místo a je to? A kolik si za něj dala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
15.2.07 23:19

Sany, jak ten váš čelní teploměr vypadá? My máme takový tmavý proužek, na kterým jsou malý obdélníčky - ten se prostě přiloží na čelo, drží se na koncích a během asi minuty se některý z těch obdélníčků víc „rozsvítí“ jakoby zeleně a z toho poznáš odhadem teplotu. Ničím se nejezdí :D Na nějaké přesné určení teploty to není, ale to, jestli má dítě nad 38, se z toho celkem pozná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
16.2.07 13:31

Jori: máme tendle http://www.electrohall.cz/…dsDetail.asp?…
Ten co píšeš sme měli taky a vůbec neměřil.

Ale dnes sme byli u doktorky a ona měla stejný čelní jako já, takže sem se jí hned zeptala a říkala že na čele vůbec neměří 8O měřila s ním v podpaží jen přiložila teda spíš namířila (nechala tam mezírku) a naměřila správnou teplotu pak mi to hned ukázala na čele a rázem místo zvýšený měla normální 8O Tak sem ráda že mi to někdo osvětlil a snad to bude fungovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama