Jak měřit teplotu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marta.M
Nováček 2 příspěvky 01.12.08 21:13
Jak měřit teplotu?? Prosím o radu!

Ahoj holky maminky,

jsem zoufalá. Máme doma 3měsíční holčičku. Očividně má teplotu, jen nevíme přesně kolik.
Možná se některé z vás pobaví, ale nevím jak ji změřit. Přesně řečeno nevím jak hluboko mám teploměr zavést. Čím hlouběji, tím větší teplota a rozdíl je pak i celý stupeň. Máme ten digitální s displejem.

Zatím jsme nemocní nebyli,tak jsem z toho smutná a vystresovaná zároveň a asi už zbytečně zmatkuji.

Děkuji za pomoc a rady
Marta

Reakce:
vranecka
Závislačka 2661 příspěvků 01.12.08 21:20

Nevím jaký máš druh teploměru. Taky měřím s digitálním. Zasunuju jen tu stříbrnou koncovku (nevím jak to přesně popsat :roll: ) Určitě je to do 1cm. Víc určitě ne. :! Tak ať je maličká brzo v pořádku. :wink:

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 01.12.08 21:45

Taky bych to viděla na ten 1cm maximálně, kolik vám ta teplota vychází? Při měření v zadečku je potřba 0,5 stupně odečíst…

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 01.12.08 21:46

Digitál měří různě, není to podle mě ovlivněno tím, jak moc hluboko teploměr zasuneš.

vranecka
Závislačka 2661 příspěvků 01.12.08 22:01

Už si nepamatuju podrobnosti, ale v porodnici nám říkali, že se teploměry nemají strkat moc hluboko, protože to pak zkresluje výsledek. Teplota je vyšší.

andela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.08 08:50

jj taky potvrzuju, že digitál dokáže naměřit 3krát po sobě něco jinýho, a to ho mám zlékárny :roll: .A ještě mi nenaměří normální teplotu, tj těch 36,7 třeba … se zastaví na 36:roll:.
Já jsem malímu po narození měřila teplotu jen sem tam orientačně. Ono se stejně do 38 nemají léky dávat, tak je to fuk a pak už to poznáš i bez teploměru ;). To pak stačí tepl. přiložit a jak to skáče po celých stupních je jasný že to bude 38,5 minimálně :( .

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 02.12.08 11:53

Já měla dva digitální teploměry, ale ani jeden nemeřil přesně. Nejjistější teploměr je rtuťový, ten nezalže :wink:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.13 13:14

Holky, prosím o radu-měřím klasickou rychloběžkou…kolik mám zasunout? Zpočátku to běží rychle, ale čím dýl měřím, tak to pomalu stoupá, ale měřím fakt dlouho…Jak dlouho tedy měřit? A co digitál? Ten mi ukáže teplotu vždy ještě vyšší.
 Děkuji

P. S. Vím, že se odečítá…

Kačab
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 26.02.13 13:38
@Anonymní píše:
Holky, prosím o radu-měřím klasickou rychloběžkou…kolik mám zasunout? Zpočátku to běží rychle, ale čím dýl měřím, tak to pomalu stoupá, ale měřím fakt dlouho…Jak dlouho tedy měřit? A co digitál? Ten mi ukáže teplotu vždy ještě vyšší.
DěkujiP. S. Vím, že se odečítá…

Zasunout asi 1,5 cm odhadem. Měření rychloběžkou je asi 5 minut počkat dokuď to leze :think: raději bych volila digitální.

Measmille
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 26.02.13 13:47

..a jestli se bojíš..můžeš si pořídit takový ten scannovací teploměr…ten měří teplotu za uchem..jen pípneš a máš teplotu… hodně to oceníš až se děti budou vzpírat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.13 15:43

Rychloběžkou tak dlouho? Digitál mám, ale ten ukazuje vždy teplotu :think:
A ušní/čelní jsem měla a reklamovala ho, ten měřil úplný nesmysly 8o
tak já nevím…jestli má malá teplotu nebpo ne…

Kačab
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 26.02.13 18:08
@Anonymní píše:
Rychloběžkou tak dlouho? Digitál mám, ale ten ukazuje vždy teplotu :think:
A ušní/čelní jsem měla a reklamovala ho, ten měřil úplný nesmysly 8o
tak já nevím…jestli má malá teplotu nebpo ne…

Rychloběžkou prostě tak dlouho, dokud to leze nahoru. Já zkouším i tak, že dám mojí pusu na čelo a když se mi nezdá pak přeměřím. Kolik ti ukazuje ten digitální?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.13 20:05

Při tom digitálním má vždy kolem 37,7 bez odečtu…A jak hluboko to zavádět? stačí jen ta koncovka stříbrná, ne?

Kačab
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 26.02.13 22:36
@Anonymní píše:
Při tom digitálním má vždy kolem 37,7 bez odečtu…A jak hluboko to zavádět? stačí jen ta koncovka stříbrná, ne?

S odečtem je to tedy 37,2 a to neni nijak strašný. Do konečníku se musí zasunout tak 1 cm možná o kousek víc já to nikdy nezkoumala. V porodnici se teplota měřila 2× za den, tak to má člověk v oku :nevim:.Navíc jsou děti, které mají takovou teplotu pořád. A jak se ti zdá chová se normálně apod..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.13 23:01

My v porodnici neměřili vůbec :roll:
Je normální, jen je nachlazená, tak jsem chtěla vědět, jestli má teplotu…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >