Reklama

Jak měřit teplotu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marta.M
Nováček 2 příspěvky 01.12.08 21:13
Jak měřit teplotu?? Prosím o radu!

Ahoj holky maminky,

jsem zoufalá. Máme doma 3měsíční holčičku. Očividně má teplotu, jen nevíme přesně kolik.
Možná se některé z vás pobaví, ale nevím jak ji změřit. Přesně řečeno nevím jak hluboko mám teploměr zavést. Čím hlouběji, tím větší teplota a rozdíl je pak i celý stupeň. Máme ten digitální s displejem.

Zatím jsme nemocní nebyli,tak jsem z toho smutná a vystresovaná zároveň a asi už zbytečně zmatkuji.

Děkuji za pomoc a rady
Marta

Reklama

Reakce:

vranecka
Závislačka 2661 příspěvků 01.12.08 21:20

Nevím jaký máš druh teploměru. Taky měřím s digitálním. Zasunuju jen tu stříbrnou koncovku (nevím jak to přesně popsat :roll: ) Určitě je to do 1cm. Víc určitě ne. :! Tak ať je maličká brzo v pořádku. :wink:

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 01.12.08 21:45

Taky bych to viděla na ten 1cm maximálně, kolik vám ta teplota vychází? Při měření v zadečku je potřba 0,5 stupně odečíst…

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 01.12.08 21:46

Digitál měří různě, není to podle mě ovlivněno tím, jak moc hluboko teploměr zasuneš.

vranecka
Závislačka 2661 příspěvků 01.12.08 22:01

Už si nepamatuju podrobnosti, ale v porodnici nám říkali, že se teploměry nemají strkat moc hluboko, protože to pak zkresluje výsledek. Teplota je vyšší.

andela 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.08 08:50

jj taky potvrzuju, že digitál dokáže naměřit 3krát po sobě něco jinýho, a to ho mám zlékárny :roll: .A ještě mi nenaměří normální teplotu, tj těch 36,7 třeba … se zastaví na 36:roll:.
Já jsem malímu po narození měřila teplotu jen sem tam orientačně. Ono se stejně do 38 nemají léky dávat, tak je to fuk a pak už to poznáš i bez teploměru ;). To pak stačí tepl. přiložit a jak to skáče po celých stupních je jasný že to bude 38,5 minimálně :( .

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 02.12.08 11:53

Já měla dva digitální teploměry, ale ani jeden nemeřil přesně. Nejjistější teploměr je rtuťový, ten nezalže :wink:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.13 13:14

Holky, prosím o radu-měřím klasickou rychloběžkou…kolik mám zasunout? Zpočátku to běží rychle, ale čím dýl měřím, tak to pomalu stoupá, ale měřím fakt dlouho…Jak dlouho tedy měřit? A co digitál? Ten mi ukáže teplotu vždy ještě vyšší.
 Děkuji

P. S. Vím, že se odečítá…

Kačab
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 26.02.13 13:38
@Anonymní píše:
Holky, prosím o radu-měřím klasickou rychloběžkou…kolik mám zasunout? Zpočátku to běží rychle, ale čím dýl měřím, tak to pomalu stoupá, ale měřím fakt dlouho…Jak dlouho tedy měřit? A co digitál? Ten mi ukáže teplotu vždy ještě vyšší.
DěkujiP. S. Vím, že se odečítá…

Zasunout asi 1,5 cm odhadem. Měření rychloběžkou je asi 5 minut počkat dokuď to leze :think: raději bych volila digitální.

Measmille
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 26.02.13 13:47

..a jestli se bojíš..můžeš si pořídit takový ten scannovací teploměr…ten měří teplotu za uchem..jen pípneš a máš teplotu… hodně to oceníš až se děti budou vzpírat

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.13 15:43

Rychloběžkou tak dlouho? Digitál mám, ale ten ukazuje vždy teplotu :think:
A ušní/čelní jsem měla a reklamovala ho, ten měřil úplný nesmysly 8o
tak já nevím…jestli má malá teplotu nebpo ne…

Kačab
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 26.02.13 18:08
@Anonymní píše:
Rychloběžkou tak dlouho? Digitál mám, ale ten ukazuje vždy teplotu :think:
A ušní/čelní jsem měla a reklamovala ho, ten měřil úplný nesmysly 8o
tak já nevím…jestli má malá teplotu nebpo ne…

Rychloběžkou prostě tak dlouho, dokud to leze nahoru. Já zkouším i tak, že dám mojí pusu na čelo a když se mi nezdá pak přeměřím. Kolik ti ukazuje ten digitální?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.13 20:05

Při tom digitálním má vždy kolem 37,7 bez odečtu…A jak hluboko to zavádět? stačí jen ta koncovka stříbrná, ne?

Kačab
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 26.02.13 22:36
@Anonymní píše:
Při tom digitálním má vždy kolem 37,7 bez odečtu…A jak hluboko to zavádět? stačí jen ta koncovka stříbrná, ne?

S odečtem je to tedy 37,2 a to neni nijak strašný. Do konečníku se musí zasunout tak 1 cm možná o kousek víc já to nikdy nezkoumala. V porodnici se teplota měřila 2× za den, tak to má člověk v oku :nevim:.Navíc jsou děti, které mají takovou teplotu pořád. A jak se ti zdá chová se normálně apod..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.13 23:01

My v porodnici neměřili vůbec :roll:
Je normální, jen je nachlazená, tak jsem chtěla vědět, jestli má teplotu…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >