Jak můžu ušetřit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sasanka24
Povídálka 32 příspěvků 16.07.19 10:35
Jak můžu ušetřit?

Ahoj holky,

prosím Vás kolik utratíte měsíčně za jídlo, bydlení? Bydlím spolu s přítelem, nájem nám činí 5000 kč, tedy to je za hubičku, mnohem větší potíže mi dělá jídlo. Zdá se, že utrácíme opravdu hodně peněz za jídlo. Nevím, jestli je to opravdu všechno tak drahý nebo neumím hospodařit. Když to všechno sečtu (potraviny, drogerie, kosmetika) činí to klidně víc jak 13 000 kč měsíčně co je opravdu šílené pro dva lidi. Přitom nakupuji ve slevě, sleduji letáky kaufland, lidl a podle toho chodíme nakupovat. A do toho nepočítám oblečení (oblečení nekupuji každej měsíc). Myslíte, že je to hodně? Jak víc ušetřit?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Ernais
Kecalka 407 příspěvků 16.07.19 10:39

Tyjo 13tis ve dvou je docela masakr. Taky jsme dva a tolik rozhodne neutratime. A jakym zpusobem fungujete? Varite doma nebo jite venku, vyhazujete zbytky? Kupujete polotovary, limonady atd?

Martina84
Ukecaná baba ;) 2248 příspěvků 16.07.19 10:40

Pokud kupujes ve slevach, tak asi kupujes hodne, protoze pro dva je to celkem dost. Asi jite hodně? Kosmetiku treba nekupuju kazdy měsíc a celkově ji moc nepouzivám nebo prirodní.

Ufinka87
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 16.07.19 10:40

Ahoj jsme dva a taky měsíčně dáme cca 10tisíc za jídlo..Taky kupuji v akcích. ale je pravda že kupujem lepší potraviny..bio banány, šunku aspoň 93% masa, čerstvé mléko od farmáře domácí vajíčka, zeleninu…Ale zase nekouříme, nepijeme, chodíme po horách cvičíme…Navíc obědy v práci nevedeme ani jeden tak každý den vařím… Muž nerd typickou českou kuchyni…spíš italský styl, takže bůček nebo sekaná u nás nehrozí…jistě dalo by se to snížit..ale nakupujem tak abychom jídlo nevyhazovali a vše se snědlo…

sasanka24
Povídálka 32 příspěvků 16.07.19 10:41
@Ernais píše:
Tyjo 13tis ve dvou je docela masakr. Taky jsme dva a tolik rozhodne neutratime. A jakym zpusobem fungujete? Varite doma nebo jite venku, vyhazujete zbytky? Kupujete polotovary, limonady atd?

Vařím samozřejmě, zbytky nikdy nevyhazuji, když něco zůstane dám to zamrazit. Kupujeme hodně coly, kofoly ale jenom ve slevě. Polotovary nekupujeme vůbec. Je to masakr :zed: Občas si dáme pizzu nebo mekáč.

Šarlota4
Extra třída :D 11663 příspěvků 16.07.19 10:42

Jo je to dost. Bud toho kupuješ hodně a nebo kupuješ zbytečnosti. Tedy 13k i víc se dá v jídle utopit celkem hravě ( i v jednom člověku ), ale pokud se na tom jídle snažíš ušetřit, tak je to fakt dost.

sasanka24
Povídálka 32 příspěvků 16.07.19 10:44
@Martina84 píše:
Pokud kupujes ve slevach, tak asi kupujes hodne, protoze pro dva je to celkem dost. Asi jite hodně? Kosmetiku treba nekupuju kazdy měsíc a celkově ji moc nepouzivám nebo prirodní.

Je pravda, že přítel jí hodně. V práci chodí do jídelny, utratí kolem 100 kč denně někdy méně. Kouří a občas si kupuje víno.

Šarlota4
Extra třída :D 11663 příspěvků 16.07.19 10:45
@sasanka24 píše:
Je pravda, že přítel jí hodně. V práci chodí do jídelny, utratí kolem 100 kč denně někdy méně. Kouří a občas si kupuje víno.

v Těch 13.000 jsou i cigára a chlast?

Příspěvek upraven 16.07.19 v 10:46

Ufinka87
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 16.07.19 10:46

Ono se to nezdá ale různé coly a limči lezou do peněz dostatečně…kdyby každý z vás vypil 1l coly denně to máš 31 lahví 2l coly…to máš třeba 900kč za měsíc…připočti si k tomu 3* do měsíce mekáč nebo pizza dejme tomu…každý za 150kč to je dalších 900kč…pak nějaké sladkosti…připočti tak 600kč…a dá se pokračovat do nekonečna…Já obdivuji ty, co dokáží utratit za jídlo pro dva např 5000kč..ale podle mě je to nereálné pokud nechci jíst párky z mouky a puding s umělou šlehačkou z Alberta za 5.90…

sasanka24
Povídálka 32 příspěvků 16.07.19 10:46

Kupujeme i hodně zmrzliny, já to moc nejím, ale přítel ano, klidně dá i 16 kč za nanuk! To bych já nedala ale nechci mu rozkazovat co si může a nemůže koupit.

Ernais
Kecalka 407 příspěvků 16.07.19 10:47
@sasanka24 píše:
Je pravda, že přítel jí hodně. V práci chodí do jídelny, utratí kolem 100 kč denně někdy méně. Kouří a občas si kupuje víno.

Tak jestli jsou v tom i cigarety a vino, vypijete dost coly, tak tomu uz i docela rozumim

Ufinka87
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 16.07.19 10:48

A samozřejmě pokud přítel chodí do jídelny dá 100kč za oběd a ty ještě denně vaříš např pro sebe..je jasné že chlap příjde z práce s tebou ty si dáš oběd cos uvařila..a zatímco muž obědval v jídelně se samozřejmě podruhé naobědvá s tebbou… tzn další oběd navíc to pak do peněz poleze…

Šarlota4
Extra třída :D 11663 příspěvků 16.07.19 10:48
@sasanka24 píše:
Kupujeme i hodně zmrzliny, já to moc nejím, ale přítel ano, klidně dá i 16 kč za nanuk! To bych já nedala ale nechci mu rozkazovat co si může a nemůže koupit.

16kč za nanuk je celkem běžná cena. Pokud dáte cca 4.000 za cigára a víno, + třeba 1.000 drogerka, tak projíte čistě 8.000 což je podle mě v normě.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 16.07.19 10:48

Zatrhni příteli cigára, omez mu chlast a půjde to samo. 13k nedám měsíčně ani za 5 lidí a zvířata.

Beruska118
Povídálka 13 příspěvků 16.07.19 10:48

Nejlépe jak ušetřit je vařit jídlo a ne ho kupovat. Dále vykašlat se na drogerii a vyrábět si ji doma ručně. To udělá hodně. Pak určitě nekupovat zbytečné věci, které člověk moc nepotřebuje.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama