Jak na batole?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Luluu2
Stálice 53 příspěvků 09.04.15 18:35
Jak na batole ?

Ahoj, máme klučinu 17 měsíců, vše si hrozně vyřvává jak si něco zamane a chce to tak děsně řve, jde jen o maličkosti. Často jsme mu věci dávali / takže není zvyklí že není po jeho:( Vychováváte, děti už v tomto věku? Mě pak příjde že vše se motá jen kolem něho. Ještě by mě zajimalo jestli lze nějak přimět dítě aby šlo za ruku? On je taková samostatná jednotka všechno chce dělat sám :), ale někde je opravdu kvůli bezpečnosti ho za ruku vést..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
donaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.15 18:40

Vychovávala jsem už v tohle věku, vlastně se můj přístup k dítěti nezměnil od tak půl roku a ž do teď (5.let). Když dítěti „povolím“ tak uznávám, že to je má pohodlnost (třeba včera jsem za malou uklidila, neměla jsem chuť se s ní přít, ona už byla unavená a mě bylo nějak špatně).
Jinak v tomhle věku jsem dítě za ruku vodila i přes její odpor, byla jsem silnější :mrgreen: Dcera se s oblibou válela po zemi, když nebylo po jejím, tehdy jsem rozlišovala kde si lehá, ze silnic jsem jí stáhla a postavila na nohy, na chodníku jsem jí nechala válet ať si nezvyká, že si svá přání vyvzteká.

jednažena
Echt Kelišová 9321 příspěvků 09.04.15 18:45

Rada si pockam na rady. :mrgreen: Vychovavat se snazim uz v tomto veku, ale dite si stejne prosadi svou. Reknu 100krat, ze neco nesmi a ma me na haku.Tak si rikam…je jeste MOC MALY?

Berousik
Nadpozemská drbna 26745 příspěvků 09.04.15 18:51

Vychovávat se musí už v tomto věku. Rozlišuju pláč od vztekání, když se vzteká kvůli kravině, nechám ji vyvztekat a ono ji to přejde. Je třeba neustupovat, vytyčit jasné hranice. Děti jsou v tomto věku už velmi chytré a najdou si skulinku v rodičovské „nedokonalosti“. Rada je jediná. Vydržet a nezešílet :palec:
Je to jejich momentálně jediný způsob, jak dát najevo nevoli. Neumí to jinak, teprve se s emocema učí pracovat. Na to je třeba myslet a brát ohled, nicméně důslednost se do budoucna vyplatí. Málokterá chceme mít doma spratečka že…a teď je to pohoda, v pubertě bude hůř ;)

jednažena
Echt Kelišová 9321 příspěvků 09.04.15 18:51

@donaga Kdyz ho vedu venku za ruku, nedejboze chci jit v jinem smeru, tak je jak hadrovy panak. Zacne se vztekat a vysi mi na ruce nebo jak to napsat. :think: Kdyz mu ruku pustim, tak lezi na zemi. Nechce pak ani na moje ruce-zech ho odnesla. Vezmu ho a on se mi prohne dozadu a rve.Tak ho nakonec pustim a je zase pojeho, to se pak najednou smeje.Ale me se nelibi skakat podle nej. :mavam:

Berousik
Nadpozemská drbna 26745 příspěvků 09.04.15 18:55

@jednažena tak ať visí…dcera chce chodit taky sama, ale prostě někdy jdeme po silnici kde jezdí auta a tam má prostě smůlu, drapnu ji za ruku, vysvětlím, neuspěju, tak vlaje a ječí. Lepší jak mít přejetý dítě :nevim:

donaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.15 18:57

@jednažena Já bych postupovala podle časové náročnosti. Když bych pospíchala, tak bych ho vzala na ruce i proti jeho vůli (propínání nepropínání) a šla bych. Kdybych měla čas, tak bych ho nechala válet.
Podle mě je hlavní nastavit určité hranice a za ty dítě nepustit. Ať si dítě vybere kudy chce jít, když je to možné, ale když musím jít jedním směrem, tak se tam prostě jde. Hlavně nedělat to, že já řeknu, že jdem vlevo, ono chce v pravo, já opakuji vlevo, ono trvá na vpravo a já tedy ustoupím. Tohle bych viděla tak, že dítě opět posunulo hranici, kterou jsem já nastavila, ale netrvala na ní dostatečně pevně.

alviola
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 09.04.15 19:06

Tak s tím voděním za ruku mám teda zkušenost :-( Syn (2 roky) ztropil takovou scénu na parkovišti před Kauflandem, ale takovou, že na nás koukalo celé parkoviště, válel se po zemi, vlekla jsem ho za ruku a ŘVAL! Trpělivě a pořád dokola jsem mu vysvětlovala, že tady jezdí auta a musí za ruku. Pořád dokola jak zaseknutý gramofon, ale byly to teda nervy. No a od té doby, když řeknu, že tady jezdí autíčka, tak mi tu ruku dá, ale okamžitě na chodníku ji zase vytrhne.
Takže trpělivost a stát si za svým. Ale trvat na tom opravdu jenom v nejnutnějším případě.

jednažena
Echt Kelišová 9321 příspěvků 09.04.15 19:08

@Berousik No ja ho bud nesu na rukou a nebo ho dam do kocaru.To pak hysterci.

Knihomyš
Extra třída :D 10700 příspěvků 09.04.15 19:09

@jednažena ne moc malý, ale moc vytrvalý, má na to čas a energii :) A slova musí následovat čin, aby se neuposlechnutí nevyplatilo.

jednažena
Echt Kelišová 9321 příspěvků 09.04.15 19:11

@donaga No to je ono..On se vztekne podruhe, potreti a ja ho necham a jde se podle nej.Vadi mi hlavne jak cizi lidi koukaji. Takze polevuju kvuli nim mnohdy.Dale nemuzu synovi vysvetlit, ze me nesmi mlatit hrackama. :D

jednažena
Echt Kelišová 9321 příspěvků 09.04.15 19:13

@Knihomyš Prave on ty nervy ma, ja ne. :twisted: Furt dokola jak kolovrat ho ucim par veci dokola a on si stejne prosadi svoje.

donaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.15 19:19

@jednažena Tohle je věk, kdy tohle vztekání okolní lidi snesou ještě nejlépe. Jako řeči asi mít budou, ale když také uvidí, že i ty se snažíš, tak také změní názor. Moje dcera strašně řvala, já bydlím na vsi. Ze začátku jsem se bála i jít na nákup, aby mě nepomlouvali, že se o dítě neumím postarat, že dělám něco blbě… prostě vesnice… Nakonec jsem se na to vykašlala, na otázky proč pláče jsem odpovídala, že prostě řve furt a lidi nás takové také začali brát. A později, když se dcerka zklidnila, tak mi třeba prodavačky v obchodě i s úsměvem na tváři říkaly, že teď to s ní je už lepší :D
A když by ničil hračky, tak bych mu je zabavila a dostal by je, až by na ně měl rozum. Má hračky přiměřené věku? Některé hračky jsou „nerozbitné“, opravdu se s nimi dá házet, bušit do nich a noc se nestane. Ty bych mu pořídila, aby se mohl „vybít“ a pak neničil všechno. Když mu sáš alternativu k jeho potřebě do něčeho busit, tak třeba pak nebude rozbíjet všechno.

jednažena
Echt Kelišová 9321 příspěvků 09.04.15 19:27

@donaga Tady jsme se asi nepochopily.On mlati hrackama me. Vezme auticko a svihne me s nim do hlavy a smeje se. Hracky ma dle veku, toto dost resim, uz kvuli tomu, ze vse dava do pusy.

jednažena
Echt Kelišová 9321 příspěvků 09.04.15 19:30

Ted jen pro odlehceni. :lol: Jako bezdetna sem si myslela, ze mit dite je hracka. :dance: Ted uz si to nemyslim. Chtela bych byt dusledna ale ne zla.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama