Jak na dítě 5 let

19.6.21 12:02

Jak na dítě 5 let

Ahoj jsem mmainka dvou dětí syn 5 let, dcerka 4 roky… o co jde… maly je vysoky 125 cm s vahou 21 kh.. dcerka 120cm 26kg… mala mi sezere do slova vsechno… miluje jidlo ovoce zeleninu vsechno.. maly je strasne moc hubeny ale opravdu strasne moc… vubec nevim co delat aby pribral… je strasne vybiravy v jidle skoro nic nechce… polevku papinka klidne i pul hodiny… o pecivu ani nemluvim u toho sedi klidne i hodinu… strasne me to trapi… ja jsem taky kus baby i muz mala taky je kus baby.. a maly je tak strasne hubeny ze uz nevim co delat aby zacal normalne papat.. budu rada jestli mi nekdo slusne odepise poradi dekuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22460
19.6.21 12:07

A Dr na to co? To je nějak extrémně podvyživený? Holt každé dítě nemůže být „kus“, spíš tvoje dcera už mi pride na svůj věk moc oplacana :think: syn má 6 let, taky 21 kilo, taky jídlu moc nedá, je hubenejsi, ale žádný extrém, lepší než pak řešit obezitu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50966
19.6.21 12:10
@Nikola Petikova píše:
Ahoj jsem mmainka dvou dětí syn 5 let, dcerka 4 roky… o co jde… maly je vysoky 125 cm s vahou 21 kh.. dcerka 120cm 26kg… mala mi sezere do slova vsechno… miluje jidlo ovoce zeleninu vsechno.. maly je strasne moc hubeny ale opravdu strasne moc… vubec nevim co delat aby pribral… je strasne vybiravy v jidle skoro nic nechce… polevku papinka klidne i pul hodiny… o pecivu ani nemluvim u toho sedi klidne i hodinu… strasne me to trapi… ja jsem taky kus baby i muz mala taky je kus baby.. a maly je tak strasne hubeny ze uz nevim co delat aby zacal normalne papat.. budu rada jestli mi nekdo slusne odepise poradi dekuji moc

Tvůj kluk mi nepřijde nějak výrazně podvyživený. Naopak bys spíš měla řešit svou tlustou dceru. To je větší problém.
Jinak kluk měl v 5 letech 120 cm a 19kg a žádný kostlivec to nebyl, byl to pěkný štíhlý svalnatý kluk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17406
19.6.21 12:11

Hele tvůj syn je sice hubenější, ale nic tragického. Ale dcera je oplácanější než by měla, kdyby všechno bylo v pořádku.

Pro všechny zúčastněné bude ideální, když začnete jako rodina víc sportovat, všichni společně. Dcera vyběhá případnou nadváhu, syn bude mít větší hlad a bude ochotněji jst a rodičům pohyb navíc taky vždy prospěje.

čtyřletá holčička nemá být kus baby, ale má být zdravé, živé, pohyblivé dítě.

A pokud to tak není, tak je docela dobře možné, že jaksi obecně pohybové a stravovací návyky nejsou u vás doma úplně ideální - zejména pokud kus baby znamená příliš mnoho tuku a málo pohybu.

Takže když se společně dostanete k tomu, že budete mít víc pohybu, budete všichni zdravější a spokojenější.

Příspěvek upraven 19.06.21 v 12:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.6.21 12:12

@lucenka moje dcera neni tlusta spis tezsi kosti a ma to v rodině!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.6.21 12:13

@Ou sportujeme kazdy vikend nebo co druhy vikend dcerka neni tlusta jako oplacana pouze na vaze ale to ma po otci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17406
19.6.21 12:17
@Nikola Petikova píše:

ale nesmysl. V rodině máte naučená vzorce na nedostatek pohybu a mizerné stravovací návyky s přebytkem tuků a jednoduchých škrobů, nedostatkem bílkovin a vlákniny.

A pokud to sama u sebe a svého muže nezměníš, tak bude mít podobně složité dětství, jako si měla ty.

čím dřív se přeneseš přes emoce, co v tobě teď bublají a domluvíte se s mužem, že to fakt chce trošku jiný přístup, tím zdravější a spokojenější tvoje dcera bude.

když nevěříš nám, poraď se třeba tady

https://vyzivadeti.cz/kalkulacka-bmi/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50966
19.6.21 12:17
@Nikola Petikova píše:

Tohle jsou jen výmluvy. V rodině máte nejspíš obezitu, proti ti tvůj naprosto normální syn přijde hubený ;) 26 kg na čtyřleté dítě je hodně. Co tomu říká doktorka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17406
19.6.21 12:21

A teda hlavně to neřeš zázračnejma dietama jako keto light, na které se onehdy ptala…

Ani u sebe.

Prostě potřebujete porozumět tomu, jak fungovat zdravěji a aktivněji. Tím že proměníte svoje návyky, děti se přidají a bude to něco, co jim dáte do života, protože jim to bude připadat normální.

Není to tak, že jedno dítě musí mít vykrmovací a druhé hladovkový režim.

Ale že všichni společně začnete fungovat o trošku jinak, což zlepší situaci pro všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22460
19.6.21 12:21
@Nikola Petikova píše:
@Ou sportujeme kazdy vikend nebo co druhy vikend dcerka neni tlusta jako oplacana pouze na vaze ale to ma po otci..

Promiň ale sport co druhý víkend, to je trochu málo. Děti potřebují pohyb každý den, ne 2× do měsíce. U vás bude celkově špatný životní styl v celé rodině, obezita není dědičná, ale záleží jaké návyky dětem dáváte. 26 kilo na tak malou holčičku je fakt hodně, akorát jste holt celá rodina oplacana, tak ti to přijde v pohodě a kluk co je jediný v pohodě ti přijde hubený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8662
19.6.21 12:30

Asi bych spíš řešila dceru… 26kg ve 4 letech? To je fest tlustá teda. :think:

Kluk mi přijde v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32817
19.6.21 12:30
@Nikola Petikova píše:
Ahoj jsem mmainka dvou dětí syn 5 let, dcerka 4 roky… o co jde… maly je vysoky 125 cm s vahou 21 kh.. dcerka 120cm 26kg… mala mi sezere do slova vsechno… miluje jidlo ovoce zeleninu vsechno.. maly je strasne moc hubeny ale opravdu strasne moc… vubec nevim co delat aby pribral… je strasne vybiravy v jidle skoro nic nechce… polevku papinka klidne i pul hodiny… o pecivu ani nemluvim u toho sedi klidne i hodinu… strasne me to trapi… ja jsem taky kus baby i muz mala taky je kus baby.. a maly je tak strasne hubeny ze uz nevim co delat aby zacal normalne papat.. budu rada jestli mi nekdo slusne odepise poradi dekuji moc

Na čerstvém vzduchu vyhládne. Dceři pohyb rozhodně neuškodí a vám taky ne. Jedlík ze dne na den se z něj možná nestane, ale mohlo by to pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1712
19.6.21 12:31

Kluk má naprosto normální váhu a do naprostého ideálu mi chybí 1 kg a to spíše svalů.
A mmch kosti mají všichni stejně těžké. Dcera ta už je 97-99 percentilu váhy vzhledem k věku. To znamená, že 97-99 dětí ze 100 je lehčích než ona.. Je prostě obézní.
Dnes běžně vidím své malé pacienty, kteří mají v 10 letech i 60-70 kg a přesto mi rodiče tvrdí, že mají těžké kosti.
Těžké jsou svaly, ale tohle asi nebude ten případ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1712
19.6.21 12:32
@Russet píše:
Na čerstvém vzduchu vyhládne. Dceři pohyb rozhodně neuškodí a vám taky ne. Jedlík ze dne na den se z něj možná nestane, ale mohlo by to pomoci.

Děti, které mají dost pohybu, slušně jedí a nepřiberou, ale nejsou to takové rachitické kostřičky :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.6.21 12:37

Nic jako těžké kosti není, je to jen výmluva těch co si to nechtějí přiznat. Váha syna mi příjde normální, váha dcery je přes. Pohyb 2× za měsíc je strašně málo. Procházky, brusle, kolo, plavání, koloběžky..mělo by to být na denním pořádku. když se s nimi nechcete hýbat vy jako rodiče je to smutné (nebudou mít vzor), ale aspoň zkus děti zapojit do skupinky kamarádů-ať jezdí na kole/lozí po stromech/kopou na bránu/jezdí na bruslích spolu s nimi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat