Jak na mláďata myší

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vejilka
Závislačka 4719 příspěvků 07.01.18 01:06
Jak na mláďata myší

Ahoj holky, potřebuji od vás ověřené rady, které máte vyzkoušené. Už 14 dní řeším, že máme v baráku myši. Vím zhruba, že jsou za linkou, ale případné hnízdo nevidíme, nemůžem najít. Díra nikde také není, ale přesto musí mít někde úkryt, nebo už nevím:( Před 14dny jsme chytli dvě větší myšky, od té doby návnada je vždy ožraná, myš se nechytne. Dneska slyším za gaučem rachot a po dlouhém hledání najdu malé mládě. 8o Máme kočku, ta myši chytá suprově, ale podle mě jich máme na baráku víc a je mi z toho zle 8o Jed dát nemohu, kvůli kočce. Ty malinkatý sežere celý. Nevím vůbec jak na ně. Minulý rok jsme tento problém neměli, přijde mi, že se nějak letos přemnožily a vůbec z toho nemám dobrý pocit. Máte někdo zkušenost, jak se jich účinně zbavit?

Reakce:
Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 07.01.18 01:20

Též se nám to stalo v baráku a hnízdo jsme též nenašli byli za linkou potom pod podlahou a nakonec i ve vaně všude jsme dali pasticky a všechny se chytli a od té doby klid :palec: zkuste pasticky nic jiného nám nepomohlo :roll:

vejilka
Závislačka 4719 příspěvků 07.01.18 01:27
@Petruna21 píše:
Též se nám to stalo v baráku a hnízdo jsme též nenašli byli za linkou potom pod podlahou a nakonec i ve vaně všude jsme dali pasticky a všechny se chytli a od té doby klid :palec: zkuste pasticky nic jiného nám nepomohlo :roll:

Do pastiček se chytly jen dvě, jinak to chodí ožírat a nechytnou se. Máme ty obyčejné z baumaxu. Nevím, jestli je to tím, že jsou to ještě mláďata :nevim: A letos teda dobrý?.BRR, taky si bojím, že je za chvilku budeme mít všude, když se jedna už schovávala za gaučem.

Janli
Kelišová 6272 příspěvků 07.01.18 01:34

@vejilka vyměnit pastičky. Taky jsem měla jednu, návnada několikrát sežraná a myš v trapu. Koupila jsem novou, obyčejnou natahovací a za půl hodiny bylo po myšce.

vejilka
Závislačka 4719 příspěvků 07.01.18 01:38
@Janli píše:
@vejilka vyměnit pastičky. Taky jsem měla jednu, návnada několikrát sežraná a myš v trapu. Koupila jsem novou, obyčejnou natahovací a za půl hodiny bylo po myšce.

A chytnou se do ní i ty malinkatý? My jich máme víc, ale chytly se jen 2 větší za tu dobu.Ty malý vůbec :(

Janli
Kelišová 6272 příspěvků 07.01.18 01:43

@vejilka do těch obyčejných pastí všechno. Ty jsou tak citlivý, že je manžel pětkrát natahovat, než se mu vůbec povedlo ji položit na zem, aniž by sklapla.

Jogrr
Závislačka 4341 příspěvků 07.01.18 02:18

@vejilka zkuste skleneny pasticky, babicka chyta na venkove maly mladata ve chlive jen do nich. Z tech obycejnych drevenych jen vyzirala navnadu a nechytla.
X let mela pokoj a letos behem pul dne jich odlovila skoro 20 8o

Katrien
Kecalka 316 příspěvků 07.01.18 08:37

Zkuste,,živochyt­ku”. Nam se do obycejne pasti chytla jen velka a ty male ne. Jak kdyby na tu past byli moc lehke :nevim: navnada zmizela a past nesklapla. Do zivochytky se chytlyi i male
A vydrz! My jednou chytalo snad mesic nez se nam tu potvoru podarilo chytit. Dokonce lezla do kvetinacu a vyhrabavala hlinu :zed:

Příspěvek upraven 07.01.18 v 08:42

weyky
Neúnavná pisatelka 19213 příspěvků 62 inzerátů 07.01.18 08:38

Taky jsme je měli v baráku, dokonce 3×! Je to hnus a o nervy, ale nic jiného, než pastičky nezabralo. Zkuste tyhle plastové :palec: v kombinaci s novýma dřevěnýma, na to kousek očouzenýho chleba, třeba zapalovačem a snad bude brzy klid..

Ivana 85
Závislačka 3086 příspěvků 07.01.18 08:39

@vejilka ty mladata jsou moc lehky tak to nezklapne, zkus sehat takovou tu co do ni vlezou a nemuzou z ni ven.

Ivčis
Závislačka 3962 příspěvků 07.01.18 13:05

@Ivana 85 Nejlépe pak hodit do kýble s vodou aby se utopily, Jinak se vám smykem vrátí domů. Dřív mi jich bývalo tak líto :jazyk:

Ivana 85
Závislačka 3086 příspěvků 07.01.18 19:34

@Ivčis minule se jedna chytla do pasti jen za nohu, rvala jak krava, chlap v praci.Tak mu volam ze jako co s ni tak prej vem lopatu a bouchni ji, rikam to si snad delas p… :mrgreen: Nakonec jsem ji nabrala na lopatu a hodila do popelnice, ale celou dobu jsem se bala ze na me skoci :mrgreen:

Ivčis
Závislačka 3962 příspěvků 08.01.18 09:44

@Ivana 85 Takže se chudina trápila v popelnici. Řekla bych že si možná i tu nohu ukousala ale to člověku trvá než si zvykne na tu ohromnou vraždu :mrgreen:. Ale přece si nenecháme kálet na linku a ožírat chleba :lol:.

Ivana 85
Závislačka 3086 příspěvků 08.01.18 11:29

@Ivčis pak mi ji bylo lito kdyz jsem nad tim premejslela, ale ja fakt nemohla.

Ivčis
Závislačka 3962 příspěvků 08.01.18 12:00

@Ivana 85 To chápu, každý to nedokáže.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >