Jak na připálený hrnec?

1077
6.4.06 15:17

Jak na připálený hrnec?

Ahojky,

už nevím, jak na to. Mám připálený nerezový hrnec a nevím, jak to mám odstranit. Pomůžete mi radou?

Díky moc

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7708
6.4.06 15:36

Ivulko,to by mě taky zajímalo. já už jsme dva hrnce musela vyhodit :wink: Myslím to vážně, už s tím nic nadělat nešlo,ale byly to straý hrnce co mi dala babička,ty co mají tenký dno :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
6.4.06 15:44

zkus dát vařit do toho hrnce vodu se solí, nebo práškem do pečiva :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
6.4.06 15:53

Jo, sůl pomáhá … taky mi pomáhalo dát na dno trošku vody a zasypat to větší vrstvou soli do myčky. Když to necháš přes noc, ráno by se připálená vrstva měla dát krásně sloupnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
6.4.06 15:57

Ahoj,
na nerez hrnce existuje CLINOX čistič od tescomy, ale já to vidím jako obyčejný cif. Dá se koupit v domácích potřebách.
Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.4.06 17:18

Pokud ti nevadí zápach, tak si kup v drogerii tekutou Dranu, je na připálené tuky a pokrmy, stojí okolo 50,–. Nalije se to na dno hrnce a nechá chvíli rozehřát, pak vychladnout a už stačí jen umýt-pak teda pořádně několikrát opláchnout aby nezůstaly zbytky chemie, tchýně se takto zbavila připálenin v hrnci ve kterém vařila marmeládu. Agness

• Nahlásit
  • Citovat
5525
6.4.06 17:23

me funguje dat varit maly mnozstvi vody s praskem do mycky a nez jsme ho meli tak s nejakym piskem … varit tak 5 minut a pustilo vsechno :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
6.4.06 19:35

Ahoj holky,

naprosto spolehlivě funguje povařit v dané nádobě prášek na praní. Pozor, hrozně to pění, musí se to hlídat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
6.4.06 19:35

No mně když už se takto zadaří dám tam vodu s domestosem,nechám působit. Pak řádně umyji a ještě dám vyvařit s vodou, než ho dám znovu do běhu. věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
6.4.06 19:39

Ahoj, když se zadaří mě, tak nechám v dotyčném hrnci klidně týden stát roztok cifu a vody a po týdnu vydrhnu drátěnkou (takovým tím chuchvalcem jemnounkých drátků), co se neodmočilo. Zatím jsem žádný hrnec nevyhodila,:D i když pár adeptů bylo :oops: :oops: Makina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
6.4.06 19:45

je to naprosto jednoduché levné a jídlu neškodlivé. Na noc napustit vodou, přidat sůl a ocet. Ráno v pohodě umýt. DOmestose bych se asi bála…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1544
6.4.06 19:48

Holky, tak mě pomohl ocet. Nalít ho tam a uvřit. Pak se to krásně doleští citrónem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
6.4.06 19:56

Já když jsem kupovala nerez hrnce, tak mi řekli přímo v prodejně, že když něco spálím, mám tam nalít ocet a vodu a vyvařit to, že to krásně pustí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
6.4.06 20:00

Já jednou připálila zelí, nezkoušela jsem teda žádnou sůl ani ocet. Zkoušela jsem jenom nechat odmočit s cifem, ale stejně jsem ten hrnec musela potom vyhodit, to zelí tam bylo snad přirostlý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kaficko
5.1.10 14:29

a co treba kdyz tam dam neco at se mi to rozpusti a po 10 minutach ,kdyz mam zacouzeny cely barak tak co potom mam tam upe hnusne skvrny :cry: a prasek ani kyselina citronova

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama