Jak na puchýř?

Anonymní
8.8.13 13:46

Jak na puchýř?

Malá se spálila o lampičku. Má na článku puchýř a já nevím, jestli mám počkat, až sám praskne, nebo tomu pomoci? Bojím se, že když leze po zemi, stejně si ho strhne ne? Mám to zalepit? Tchyně říká, že ne, že to potřebuje dýchat, aby to nemokvalo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31600
8.8.13 13:48

Vysušovat, takže nelepit, a nic nepraskat. Ta tekutina se za pár dnů vstřebá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.13 13:51

@Gladys Děkuji. Jenomže, když poleze na zemi, tak aby se jí tam nedostala infekce. zem je sice čistá…ale stejně. Možná to příliš řeším. :roll: :)

• Citovat
  • Nahlásit
3138
8.8.13 13:53

Co hydrogelová náplast na spáleniny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11690
8.8.13 13:53

Kup náplasti na puchýř http://www.compeed.cz/…i-na-puchyre já mám doma v zásobě na paty když se mi udělají puchýře z bot. Jsou naprosto skvělé, kůže se pod tím normálně vysuší pak to sundáš a jde ti to i z tou kůžičkou od puchýře, dole už je normálně zase narostlá pokožka tak to vůbec nebolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
8.8.13 13:54
@Anonymní píše:
@Gladys Děkuji. Jenomže, když poleze na zemi, tak aby se jí tam nedostala infekce. zem je sice čistá…ale stejně. Možná to příliš řeším. :roll: :)

dokud je puchýř neporušený, tak se tam nic nedostane. Předpokládám, že dítě je ještě mrňavý, takže cílené hnípání do puchýře by moc nezvládla, holt jí to párkrát denně omrkneš, pokud uvidíš, že si to strhla, tak holt vydesinfikuješ a případně zalepíš (ale oni mají tendence si náplasti stejně sundávat)
A když si to nestrhne, tak se to vstřebá a bude hotovo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
8.8.13 13:56

A spešl náplasti bych nedávala, nemyslím, že by se počítalo s tím, že by si je někdo strkal do pusy :nevim: Spíš bych to přetřela lihem, ať se to suší, ale jinak bych se bála dávat nějakou „chemii“ určenou primárně na puchýře třeba od nošení bot

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3421
8.8.13 13:57

Neříkám, že je to doporučený postup, správně se má nechat vstřebat, ale já osobně ho propíchnu a zastříknu Akutolem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.13 14:03

Tak děkuji všem.

• Citovat
  • Nahlásit
1305
12.5.18 11:21

Dcera si szrhla velky puchyr, mela ho pres cele brisko prstu, vydezinfikovala jsem a zalepila, ale naplast si strhava a dezinfekci mi vylila. mam uz jen betadin, ten bude ale palit co..a mam ji to nechat volne, kdyz naplast strhava? a cim pripadne jeste osetrit? popalila sr o horky hrnec mela puchyr cca 2 dny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1468
12.5.18 12:03

@PAN66: Betadine neštípe. Tak asi nechať voľne a dezinfikovať, keď zalepiť si to nenechá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
822
12.5.18 12:49

Jsou speciální náplastí na puchyre již s léčivo látkou, které necháš působit několik dnů. pomaha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6357
12.5.18 12:49

Borová voda. Když náplast strhává, tak raději nechat volně, určitě ničím nevázat, aby jí to do toho „nevrostlo“. Na popáleniny (horší) se pod obvaz dává speciální síťka.

Jo a horký hrnec je zhruba jaká teplota? Dcera se mi popálila o nerez - 160-180°C a měla popáleninu stupně IIb. Ze začátku taky puchýř, ale pak se začala kůže čistit a chodili jsme s ní na převazy 3 týdny ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat