Jak na rýmu?

1965
9.10.05 19:27

Ahoj,
všichni doktoři ti řeknou, že „neléčená rýma trvá týden, léčená 7dní…“ no a u nás to je v praxi stejně tak. Jako miminku jsme poměrně úspěšně odsávali, později dávali dětský Nasivin, dnes už to nefunguje - prcek na sebe nenechá sáhnout (nedivím se, já kapky do nosu taky nesnáším…) Smrkat taky ještě neumíme, malý má rýmu právě teď, takže jediné, co z praxe mohu poradit, je vytrvalost a nosík utírat a utírat a utírat… :wink: Známá s malým, když je nachlazený, zůstává doma, ale my jsme třeba teď byli na chalupě, celý víkend lítal venku a mám pocit, že se mu to spíš zlepšilo…
Přejeme brzké uzdravení a celou zimu bez „usmrkánků“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2237
9.10.05 19:34

Nam pomaha pobyt na cerstvem vzduchu a v noci zvlhcovani vytapeneho pokoje mokryma plenama. Ted zrovna mame docela rymu, ale takovou, ze ji porad tece z nosiku (nema ho ucpany), takze neni potreba zadnych spreju ani odsavacky. Smrkat neumime, takze taky jen utirame a utirame.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
9.10.05 20:28

Nám pomohla na rýmu celoodpolední procházka v mlhavém počasí :)
Evka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
10.10.05 10:45

Ahoj,

no to ma teda fakt nadvihlo, na obycajnu nadchu antibiotika?! :evil: To tie farmaceuticke firmy uz fakt nevedia, ako z ludi tahat peniaze a lekari fakt nevedia, co predpisovat, prip. doporucovat. Mne to lekarka navrhnut, tak ju poslem niekam a okamzite zmenim pediatra.
Martina, ak mozem doporucit, malemu to nedavaj, lebo za par rokov, ked bude atb. fakt potrebovat, mu ziadne nezaberu!

Gabika a Radko 15m

• Nahlásit
  • Citovat
107
13.10.05 09:46

Gabiko,nejedna se o ATB formou prasku,ale nosnich kapek,ktere pokud ryma trva opravdu tak dlouho, jak psala Maty,tak uz se muze jednat o zanet a tam ty ATB opravdu potrebujes,takze se nelekej 8O
Taky jsme je pri dlouhe nekoncici ryme se zlutyma nudlickama dostali a pomohli. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
29.12.12 17:37

Ahoj,
malá má už 3. den šílenou rýmu. Když usne, do 10 minut začne šíleně kašlat asi jak jí tečou hleny do krku, takže nemůže moc spát, takže v noci naspim max 2 hodiny a to ještě přerušovaně :( Už melu z posledních sil a to ještě na pár dní asi bude… Maminky, co se vám osvědčil na rýmu a za jak dlouho byla vaše miminka zase zdravá? Kapu jí Sterimar a odsávám a 3× denně kapu Nasivin, ale zatím beze změny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20694
29.12.12 17:40

To co píšeš plus spala skoro v sedě.. Pár dní rýma průhledná, pak zničehonic zelená, hnusná, tak jí doktorka napsala Pamycon (atb) a do týdne byla rýma pryč.. Těžko říct, co zabralo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
29.12.12 17:45

Ahoj. Byli jste u doktorky? Naše holky teď dostaly nějaké míchané kapky a za dva dny zdá se (ťukťukťuk) jsou OK. A to ta mladší byla předtím zahleněná až běda, odsávala jsem i víc jak 3× denně (jsou jí skoro tři, smrkat umí, ale nechce a i když výjimečně jo, tak nemá takovou páru, aby šlo všechno ven).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
29.12.12 18:03

@hkac Chtěli jsme jít v pátek, ale má dovolenou a zastupující doktorka měla narvanou čekárnu a malá už neměla náladu, tak jsme to vzdali a zkusíme tam jít až tam bude ta naše, pokud se to do té doby nezlepší…

Příspěvek upraven 29.12.12 v 18:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
29.12.12 18:05

@Monika24 Jo, to chápu. Já byla s holkama včera a naštěstí tam naše byla (předem jsem to nevěděla). K jiné bych nešla, to už bych radši vzala holky vedle na ORL, tam taky nedávají ATB na každé nachlazení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.11.16 07:56

Dobry den, ozivim diskuzi.
Mam syna stareho 5,5 mesice. 14 dni nas trapi nejaka ryma. Ale neni to ryma..z nosika netece, odsavacka nic nevysaje, nosik ma cisty. Jenze stale chrci, jakoby se mu spatne dychalo. U dr.jsme byli. Dostal kapky do nosika, ale ty jsem uz vysadila, taky kapky nepouzivam a uzivame teda Fenistil. V loznici netopime, jen kdyz jde syn spat a pak vypiname, tamze suchy vzduch neni. Prosim nejakou radu, jak se toho zbavit ucinne? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.11.16 08:00

@Love.dream a je to opravdu rýmové chrčení? nevrací se mu trochu mlíko? moje třeba chrastí, když se nedokrkne :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.11.16 08:03

@sinapis.alba no je to takove hlenove chrceni, tak ja prave nevim :nevim:. Ale riha dost..jako chlap :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.11.16 10:21

@Love.dream u těch mimin je to holt špatně poznat :nevim: když měly holky jako mimča velkou rýmu, tak jim většinou stačilo jednu noc spát u mně - v podstatě jsem seděla a celou noc je chovala, byla to otrava, ale pomohlo to :) ještě takhle v rýmovém a chrchlavém období stříkám starším do pokojíčku do vzduchu sprej radovánek od ellinor, nevím, jak moc to pomáhá, ale aspoň hezky voní :D ale je psaný až od devíti měsíců :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.11.16 10:39

@sinapis.alba prave, kazdy den je neustale jiny :lol:. Sprej chci taky koupit, aspon na zkousku, je to neco na zvlhceni. A nemate nahodou zkusenost a tymianovou masti od Justu? Aby to nebyla sila, pro tak male mimco. Jeste me napadlo, jestli mu treba doma nezacalo neco vadit..prach, chlupy :nevim:? Ale na to je jeste asi maly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama