Jak na sponu do vlasů?

1664
17.7.15 20:30

Jak na sponu do vlasů?

Takovou diskuzi jsem nenašla, tak jsem asi sama taková nešika :-).
Předesílám, že mám prvně v životě dlouhé (tedy trochu delší) vlasy. Koupila jsem si krásné spony do vlasů s francouzskou mechanikou. Jde o to, že spona je moc krásná, ale na culík se úplně nehodí, protože je dost široká i i taková masívní a já mám hodně jemné vlasy. Moc by se mi líbilo si s ní sepnout jakoby drdůlek, nebo prostě smotek vlasů (jak to nazvat :-)). Ale nemůžu přijít na to, jak si ty vlasy pod tu sponu hezky poskládat. Na to abych je přeložila jen napůl nahoru jsou už moc dlouhé a čumí z toho dlouhý ocas. Jak si ty vlasy hezky poskládat a zasponkovat? Poraďte, asi nemám dost fantazie. Pokud máte nějakou hezkou fotku jak to vypadá, budu moc ráda. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
17.7.15 20:44
@Proto02 píše:
Takovou diskuzi jsem nenašla, tak jsem asi sama taková nešika :-).
Předesílám, že mám prvně v životě dlouhé (tedy trochu delší) vlasy. Koupila jsem si krásné spony do vlasů s francouzskou mechanikou. Jde o to, že spona je moc krásná, ale na culík se úplně nehodí, protože je dost široká i i taková masívní a já mám hodně jemné vlasy. Moc by se mi líbilo si s ní sepnout jakoby drdůlek, nebo prostě smotek vlasů (jak to nazvat :-)). Ale nemůžu přijít na to, jak si ty vlasy pod tu sponu hezky poskládat. Na to abych je přeložila jen napůl nahoru jsou už moc dlouhé a čumí z toho dlouhý ocas. Jak si ty vlasy hezky poskládat a zasponkovat? Poraďte, asi nemám dost fantazie. Pokud máte nějakou hezkou fotku jak to vypadá, budu moc ráda. :kytka:

jukni na youtube tam jsou hezky ukázky i navody třebas jen s francouzskym copem co se da vse delat a jak zaplest tam ja hledam ispiraci když pletu malej něco speciálního ;)

• Citovat
  • Upravit
20820
17.7.15 20:57

@Proto02 Taky mám jemné vlasy a dělám to tak, že si učešu culík jakoby dole, nedávám gumičku, ale vlasy párkrát otočím (zkroutím) a vedu směrem nahoru a tam pak vlasy sepnu a nechám koukat ty konce, takže ty jakoby přepadnou dolů (takže záleží na té délce). Já mám vlasy polodlouhé. Varianta byla místo zkroucení vlasů uplést copánek a ten pak otočit nahoru a nahoře připnout, přičemž ty konce opět jakoby visí dolů. Pak jsem měla ještě opačnou variantu - že jsem udělala copánek uprostřed, vedla ho dolů a ty konce strčila jakoby dovnitř a dole přichytila (nad krkem). Vím, je to divné popisovat a nevím, jestli to z toho pochopíš :lol: Zkusím pohledat na netu nějaké fotky, abys viděla, jak to myslím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1664
18.7.15 09:31
@JayLee píše:
jukni na youtube tam jsou hezky ukázky i navody třebas jen s francouzskym copem co se da vse delat a jak zaplest tam ja hledam ispiraci když pletu malej něco speciálního ;)

Mě se francouzský cop líbí moc, několikrát jsem zkusila si ho zaplést. Ale nejsem fakt moc šikovná a nedaří se mi to a za b) když se mi to podaří, tak tím jak mám hodně jemné a hladké vlasy, tak se mi za chvíli uvolní. Vím, kdybych to natužila nebo prolakovala, tak to bude ok, ale já si na vlasy dávám po umytí jen lehký rozčesávač a moc se mi nechce na ně zbytečně tyhle věci plácat. Takže to dávám do klipsu nebo culíku a teď jsem právě objevila ty sponky a moc se mi líbí :-). Krásně zapletený francouzský cop to je moc hezké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1664
18.7.15 09:34
@Amys píše:
@Proto02 Taky mám jemné vlasy a dělám to tak, že si učešu culík jakoby dole, nedávám gumičku, ale vlasy párkrát otočím (zkroutím) a vedu směrem nahoru a tam pak vlasy sepnu a nechám koukat ty konce, takže ty jakoby přepadnou dolů (takže záleží na té délce). Já mám vlasy polodlouhé. Varianta byla místo zkroucení vlasů uplést copánek a ten pak otočit nahoru a nahoře připnout, přičemž ty konce opět jakoby visí dolů. Pak jsem měla ještě opačnou variantu - že jsem udělala copánek uprostřed, vedla ho dolů a ty konce strčila jakoby dovnitř a dole přichytila (nad krkem). Vím, je to divné popisovat a nevím, jestli to z toho pochopíš :lol: Zkusím pohledat na netu nějaké fotky, abys viděla, jak to myslím.

Trochu tomu rozumím a zkoušela jsem to taky tak, jenže když do toho nacpu tu sponu, tak se mi to moc nedaří aby to bylo hezké. Když to zapletu, tak jo, to je lepší. Za fotky budu moc ráda, děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
18.7.15 09:43

@Proto02 a nešlo by to dovyplnit podložkou? aby ti to udělalo objem? a "skřípla " bys to tou sponou, takže by ti ani po vlasech neklouzala? ;) ;)

a co použít tu sponu se síťkou? zapneš sponku do culíku a culík nacpeš do síťky, nikde nic netrčí a vlasy se tam vejdou.
Nebo ještěna zvětšení objemu - aby to drželo - zkusit třeba na noc molitanové natáčky. Vlnité vlasy ti tolik neslehnou a budou mít objem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1664
18.7.15 10:46
@Malaga píše:
@Proto02 a nešlo by to dovyplnit podložkou? aby ti to udělalo objem? a "skřípla " bys to tou sponou, takže by ti ani po vlasech neklouzala? ;) ;)a co použít tu sponu se síťkou? zapneš sponku do culíku a culík nacpeš do síťky, nikde nic netrčí a vlasy se tam vejdou.
Nebo ještěna zvětšení objemu - aby to drželo - zkusit třeba na noc molitanové natáčky. Vlnité vlasy ti tolik neslehnou a budou mít objem.

Jj, vím. Pokud si vlasy vezmu kulmou, je to jak lví hříva :-). Určitě jich nemám málo, jen jsou hladké a jemné. Tu síťku mám, drží pěkně. Jde o to, jak píšu v prvním příspěvku, že jsem si koupila nádherné ručně dělané spony s tou francouzskou mechanikou a chci si s nimi spínat uzel, tak aby to dobře vypadalo a drželo. Jenže jsem k tomu nešikovná, na sebe vzadu nevidím a praxi nemám :-D, tak hledám tipy. Ale moc díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
18.7.15 14:05
@Proto02 píše:
Mě se francouzský cop líbí moc, několikrát jsem zkusila si ho zaplést. Ale nejsem fakt moc šikovná a nedaří se mi to a za b) když se mi to podaří, tak tím jak mám hodně jemné a hladké vlasy, tak se mi za chvíli uvolní. Vím, kdybych to natužila nebo prolakovala, tak to bude ok, ale já si na vlasy dávám po umytí jen lehký rozčesávač a moc se mi nechce na ně zbytečně tyhle věci plácat. Takže to dávám do klipsu nebo culíku a teď jsem právě objevila ty sponky a moc se mi líbí :-). Krásně zapletený francouzský cop to je moc hezké.

ani ja nejsem sikovna sobe ho nezapletu ani omylem dcerce jaks taks ale na popate třebas :cert: obdivuju ty co to s téma vlasama umi pac moznosti je mrak co s nima udelat :andel:

• Citovat
  • Upravit
1664
18.7.15 15:22
@JayLee píše:
ani ja nejsem sikovna sobe ho nezapletu ani omylem dcerce jaks taks ale na popate třebas :cert: obdivuju ty co to s téma vlasama umi pac moznosti je mrak co s nima udelat :andel:

No tak přesně :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
18.7.15 15:26

@Proto02 jj, hlasuju všemi deseti pro dlouhé vlasy!!!
Nosím je už několik desetiletí (fuj to zní nehezky :mrgreen:, ale co s tím, když je to pravda…) a neměnila bych. Francouzký cop si pletu sama, ale jsem spíš přes drdoly…
Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou ženy :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1664
18.7.15 15:36
@Malaga píše:
@Proto02 jj, hlasuju všemi deseti pro dlouhé vlasy!!!
Nosím je už několik desetiletí (fuj to zní nehezky :mrgreen:, ale co s tím, když je to pravda…) a neměnila bych. Francouzký cop si pletu sama, ale jsem spíš přes drdoly…
Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou ženy :).

Jo, já už krátké nechci. Přestala jsem se stříhat v r. 2012. Do té doby pořád buď hodně krátké, nebo jen ke krku. A taky několik desetiletí :-D. Ale teď už je nedám. Jen bych potřebovala nějakou komornou, protože praxe chybí :-D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
18.7.15 15:38

@Proto02 já teda ještě nedám dopustit na natáčky (mám je ještě po mamce) co se vaří ve vodě…super věc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
1.8.15 07:51

Ahoj, asi jsem taky nesika, ale co je prosim francouzská mechanika?

Jinak sponu davam tak, ze vlasy rozdelim na pulku, ze spodnich upletu cop v predklonu o delce jen pod misto, kde ma byt drdol, horni pulku vlasu pridam a kolem copu omotam a zapnu sponou (tou s dirou a kolikem - to asi francouzska mechanika nebude).

Nebo ted frci takove ty vycpavky do drdolu, co vypadaji jako dratenka na nadobi - nezkouselas?

Salsa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1664
1.8.15 07:58
@Salsa1 píše:
Ahoj, asi jsem taky nesika, ale co je prosim francouzská mechanika?

Jinak sponu davam tak, ze vlasy rozdelim na pulku, ze spodnich upletu cop v predklonu o delce jen pod misto, kde ma byt drdol, horni pulku vlasu pridam a kolem copu omotam a zapnu sponou (tou s dirou a kolikem - to asi francouzska mechanika nebude).

Nebo ted frci takove ty vycpavky do drdolu, co vypadaji jako dratenka na nadobi - nezkouselas?

Salsa.

Tu vycpávku jsem zkoušela, ale když mám drdol s tím udělaný, vypadám tak jako hodně přísně (jako ruská učitelka :mrgreen: ). Francouzská mechanika je je tohle:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
1.8.15 08:25

@Proto02 Jé, díky připomenutí, já ti slíbila fotky, až někdy budu u počítače a ne u mobilu a zapomněla jsem na to :oops: Nasnídáme se s prckem a jdu na to :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama