Změna příjmení a trvalé adresy - jak na to?

Anonymní
13.8.11 18:23

jak na to?

zdravím a prosím o radu,asi to bude trochu zmatený,ale budu si asi na své dotazy vzpomínat postupně… Mám přítele s ním dítě,které má moje příjmení a teď jsme koupili byt… chceme se vzít,synovi změnit příjmení za přítelovo,mě na konci září končí platnost občanky a tak si chci změnit trvalou adresu do bytu,který jsme koupili,chci si tam nechat zapsat syna už s novým příjmením a ještě chci stihnout změnit své příjmení a stav při jedné výměně občanky… je to vůbec možné? co dřív? jak na to? moc děkuji za odpovědi… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11626
13.8.11 18:28

mě řekli, že nejdřív svatba a pak teprve trvalá adresa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
13.8.11 18:46

My jsme to tak dělali - brali jsme se a současně měnili trvalý pobyt - všeci, aj s našima (ti teda stav neměnili :mrgreen: ) a normálně to šlo :nevim: Přesný postup už si nepamatuju, ale problém tam žádný nebyl… Vím, že jsme museli za nějakou ženštinou ohledně té adresy zvlášť, ale občanku vyměnili najednou… Ale určitě jsem neměla občanku, kterou bych za chvilku měnila na jinou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14502
13.8.11 18:58

No tak určitě nejdřív svatba…změníš příjmení, i stav, takže to je důvod pro výměnu OP, zároven s tímto nahlásíš i změnu trvalého bydliště a požádáš o zápis dítěte do OP…pokud půjdeš první např. zažádat o změnu travalého bydliště, tak po svatbě tam budeš muset znova…takže nejdřív svatba :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8937
13.8.11 19:09

Já se vdávala v květnu, a oba s přítelem jsme si zároveň změnili trvalé bydliště do bytu, kde bydlíme. U nás na úřadě vyřizovala vše jedna paní, takže nevím, jestli je potřeba jít nejprve na trvalý pobyt a pak na občanku, nebo opačně, ale to ti na úřadě řeknou a jde to hned po sobě v jeden den.
Společně s vaším trv. bydlištěm to změníš i dítěti. Jak je to se změnou příjmení u dítěte, to nevím, ale bude jen formalita, podpis nějakého formuláře, a asi tam u toho budete muset být oba, ty i tatínek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14502
13.8.11 19:23

Tak ještě upřesním ty úřady…po svatbě skočíte na úřad a nejdřív asi na změnu trvalého bydliště…tam vám dají takový papírek s novou adresou a s tím jít na občanky, kde do žádosti o vydání nového OP už vyplníš: nové příjmení, nový stav, nové trvalé bydliště, zápis dítěte do OP a žádost podáš jen jednou a vše ti udělají najednou :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10052
13.8.11 21:26

já si nechávala měnit vše najednou, jak příjmění + stav tak adresu, a šlo to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5misa6
19.9.11 11:19

Ahojte,máme 2 dny po svatbě,a musím měnit OP a ŘP,a ostatní kreditní karty na mé nové příjmení.Potřebuji k tomu oddací list???Nejsem si jistá.Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
3660
19.9.11 11:26
megham33 píše:
Ahojte,máme 2 dny po svatbě,a musím měnit OP a ŘP,a ostatní kreditní karty na mé nové příjmení.Potřebuji k tomu oddací list???Nejsem si jistá.Děkuji.

Já měla oddací list, rodný list.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50412
19.9.11 11:27

K OP určitě potřebuješ, k ŘP pak stačí nový OP, v bance buď nový OP nebo oddací list (ale nové číslo OP budou pak chtít doplnit taky). Prostě jediné, kde je zajímá, že ses vdala (= nutnost oddacího listu) je na občanku, jinde už si evidují jen změnu příjmení, k čemuž stačí ten OP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama