Jak na to? PPM, RP, dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katuska84
Kecalka 420 příspěvků 02.05.18 07:44
Jak na to?PPM,RP...dovolena

Od 24.11 jsem na MD.
porod 3.1

mam 43 dnu radne dovolene.

Vypocitala jsem si, ze MD konci 8.6.
pozadala jsem zamestn. o cerpani radne dovolene po ukonceni Ppm.

mam fomular na Zadost o rodicovsky prispevek…jak mam prijit k datumu od kdy?
Maly se narodil 3.1, muzu si zazadat od 3.8?Tak nejak to vyjde(ale ne presne po vycerpani te dovolene).

Mela jsem za to, ze budu mit RP 7600kc.
Ted mi to ale vychazi 220 000 : 29 = cca 7600kc a to tam mam odectene ty 2 mesice dovolene…takze oni vlastne ten RP snizili, ne? Dekuji.

Najdete v encyklopedii: Mateřská (PPM) 2018

Reklama

Reakce:

katuska84
Kecalka 420 příspěvků 02.05.18 07:48

Nevim proc se mi tam zvetsilo pismo… :nevim:

jeste podotazka: muze zadost vyrizovat manzel? Dekuji

nozu
Extra třída :D 11041 příspěvků 02.05.18 08:03

@katuska84 s rodicovskym prispevkem muzes navazat hned po PPM a cerpat ho soucasne s dovolenou. A RP ti nesnizili, je uz dlouho 220 tis. Kc, je jen na tobe, na jak dlouho si ho rozpocitas. nemusi se vubec kryt s dobou rodicovske dovolene

katuska84
Kecalka 420 příspěvků 02.05.18 08:05

Nevim proc se mi tam zvetsilo pismo… :nevim:

@nozu píše:
@katuska84 s rodicovskym prispevkem muzes navazat hned po PPM a cerpat ho soucasne s dovolenou. A RP ti nesnizili, je uz dlouho 220 tis. Kc, je jen na tobe, na jak dlouho si ho rozpocitas. nemusi se vubec kryt s dobou rodicovske dovolene

dik.tim snizenim myslim to, ze nekdy bylo 7600kc na 3 roky.Ted to na 3 roky vychazi min

Uživatel je onlinedickys
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 02.05.18 08:05

Mně šel RP hned po mateřské, dovolenou jsem „čerpala“ jen tak, že mi přišla na účet :lol:

nozu
Extra třída :D 11041 příspěvků 02.05.18 08:09
@katuska84 píše:
Nevim proc se mi tam zvetsilo pismo… :nevim:

dik.tim snizenim myslim to, ze nekdy bylo 7600kc na 3 roky.Ted to na 3 roky vychazi min

ano, to nekdy je ale uz 7 let zpatky ;)

katuska84
Kecalka 420 příspěvků 02.05.18 08:13

@nozu no jo, no…ja brala Rp pred 9 lety a pak jeste pred 13 lety, tak jsem trochu retro :mrgreen: :lol: :oops: :)

Peczka
Extra třída :D 13041 příspěvků 02.05.18 08:49

Mně koncila MD 13.2.2016 a o RP jsem si zazadala aby se pocital hned od 14.2. V praci jsem cerpala taky nejak 33 dnu dovolene od 14.2. A jen pripsala, ze po cerpani dovolene zadam o rodicovskou do 3 let. Takze mi prisel pak rodicak i z prace dovolena

katuska84
Kecalka 420 příspěvků 02.05.18 09:30

@Peczka diky.ja chci rp az po vycerpani dovolene

Lendeš
Závislačka 4564 příspěvků 02.05.18 09:34

@katuska84 Tak do žádosti napiš od 1.8., když chceš čerpat po řádné dovolené, která tak nějak cca bude končit. RP se čerpá za celé měsíce. A ještě technická..pokud jsi na MD nastupovala 24.11., což byl pátek, tak posledním dnem MD je čtvrtek, tedy 7.6.

thera.84
Kecalka 395 příspěvků včera v 21:28

Maminky, poradíte mi co je lepší? Jít na neschopenku cca na 2 měsíce po ukončení PS na dobu určitou, nebo si nechat vystavit neschopenku do nástupu na mateřskou? Jdu na PM poprvé, tak nevím :nevim:

Peczka
Extra třída :D 13041 příspěvků dnes v 08:32

@thera.84 pokud ti nic neni a jen. potrebujes vykryt ukonceni smlouvy pred nastupem na MD, tak bych sla az tesne pred ukoncenim. Budes omezena vychazkami, ale zalezi na tobe no, jestli by ti vadilo mit jen 6 hodin denne, kdy muzes jit ven atd. Ale po ukonceni smlouvy je ochrana lhuta, tak bys ani nemusela jit na nemocenskou a narok na materskou mas a aspon se nemusis omezovat vychazkami.

thera.84
Kecalka 395 příspěvků dnes v 14:31
@Peczka píše:
@thera.84 pokud ti nic neni a jen. potrebujes vykryt ukonceni smlouvy pred nastupem na MD, tak bych sla az tesne pred ukoncenim. Budes omezena vychazkami, ale zalezi na tobe no, jestli by ti vadilo mit jen 6 hodin denne, kdy muzes jit ven atd. Ale po ukonceni smlouvy je ochrana lhuta, tak bys ani nemusela jit na nemocenskou a narok na materskou mas a aspon se nemusis omezovat vychazkami.

Půjdu na UP halvně kvůli dětem, abysme mohli někam vyrazit, než si hlídat vycházky a pak přijít o neschopenku. Podmínky pro MD mám splněné, takže není co řešit a myslím, že podporu budu mít o pár korun vyšší než neschopenku. :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak to jen dělal? Vědci popsali Jacksonův trik s popíráním gravitace

Vzpomínáte si na tanec Michaela Jacksona v klipu Smooth Criminal? Král popu v... číst dále >

Je Janečkova manželka taky sestra? Lidé se smějí jeho milence za nový projekt

Lilia Khousnoutdinová se mediálně proslavila nejvíc tím, že se provalil její... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Reklama