Jak na zloděje v malém secondhandu?

327
31.3.17 19:03

Jak na zloděje v malém second handu?

Moje mamka si otevřela v malých pronajatých prostorách second hand. Jde o dvě místnosti, otevřeno je teprve měsíc. Já jí občas vypomáhám a prodávám. Prodeje jsou, na velký výdělek to není, ale s tím jsme ani nepočítali.
Bohužel řešíme krádeže. Včera jsem prodávala a přišla rodina - muž, žena a dítě v kočárku, romský původ. Při příchodu kabelka, při odchodu dvě plné igelitky. Vyzvala jsem je, aby mi ukázali obsah tašek, když při příchodu je neměli. Oni se mi vysmáli a odešli.
Co s tím? Jak to řešit? Máme nějaké možnosti? Já říkám mamce, nainstalovat kamery, ale ona že se s někým radila a že ten kamerový záznam je stejně neusvědčí, protože škoda nikdy nepřesáhne 5 tis. korun a policie to tudíž nebude chtít řešit. Já jsem z toho zoufalá, jelikož když navýšíme cenu oblečení tak, aby se nám to rentovalo i přes ty krádeže, tak se obávám, že ztratíme zákazníky.
Jo a nechci tímto říct, že kradou jen romové, zkušenost je taková, že kradou i takové ty „paničky“, pěkně oblečené, namalované, vypadají ohromně nóbl, a přitom se nejednou stalo, že něco strkaly pod bundu a podobně jako u těch romů - prostě to odmítnou ukázat a odejdou.
Nevím co s tím, jak mamce pomoct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

327
31.3.17 19:06

Ještě dodávám - otázka je, na kolik by ty kamery (musely by být minimálně dvě, ale stejně asi budou úseky, které nepokryjí, to by jich muselo být více), finančně přišly, jestli nebudeme na těch stejných penězích, jako nyní ztrácíme těmi krádežemi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2646
31.3.17 19:10

Sehnat dvoumetroveho vazouna a postavit ho ke dverim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 19:17
@Tóňa2 píše:
Moje mamka si otevřela v malých pronajatých prostorách second hand. Jde o dvě místnosti, otevřeno je teprve měsíc. Já jí občas vypomáhám a prodávám. Prodeje jsou, na velký výdělek to není, ale s tím jsme ani nepočítali.
Bohužel řešíme krádeže. Včera jsem prodávala a přišla rodina - muž, žena a dítě v kočárku, romský původ. Při příchodu kabelka, při odchodu dvě plné igelitky. Vyzvala jsem je, aby mi ukázali obsah tašek, když při příchodu je neměli. Oni se mi vysmáli a odešli.
Co s tím? Jak to řešit? Máme nějaké možnosti? Já říkám mamce, nainstalovat kamery, ale ona že se s někým radila a že ten kamerový záznam je stejně neusvědčí, protože škoda nikdy nepřesáhne 5 tis. korun a policie to tudíž nebude chtít řešit. Já jsem z toho zoufalá, jelikož když navýšíme cenu oblečení tak, aby se nám to rentovalo i přes ty krádeže, tak se obávám, že ztratíme zákazníky.
Jo a nechci tímto říct, že kradou jen romové, zkušenost je taková, že kradou i takové ty „paničky“, pěkně oblečené, namalované, vypadají ohromně nóbl, a přitom se nejednou stalo, že něco strkaly pod bundu a podobně jako u těch romů - prostě to odmítnou ukázat a odejdou.
Nevím co s tím, jak mamce pomoct.

Za krádeže bych sekala ruce!!!

Co takové ty pípáky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
31.3.17 19:20
@Lilikaspi píše:
Sehnat dvoumetroveho vazouna a postavit ho ke dverim :nevim:

jo na to nejsou peníze, jde o malý obchod a malou tržbu, bohužel… ale ano, toto by to každopádně vyřešilo; mě to právě mrzí v tom, že vidíme lidi, kteří prostě evidentně kradli a nezmůžeme nic. Je to dost deprimující. A právě od známých víme, že policie z těch krádeží, které nepřesáhnou 5 tis., také není nějak odvařená a spíš to řeší tak z nutnosti, dá nějakou menší pokutu a hotovo a ten člověk co kradl krade vesele dál… nojo, ale to bychom toho člověka, který kradl, museli nějak „udržet“. Já jsem drobná, mamka je drobná, můj muž na to nemá čas a mamka ovdověla už dávno. Navíc se obávám, že ani tu drobnou cikánku neudržím, že mě maximálně ona sama jednu flákne, zasměje se a uteče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 19:21

V sekaci jsem delala dlouho. Nam se osvedcilo se na ty lidi povesit. Kdyz prisel cikan nebo nekdo divnej, tak jsme mubporad staly za zadkem, aby nemel sanci. Ikdyz ono to taky nejde porad :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
31.3.17 19:22
@Borůvka1990 píše:
Za krádeže bych sekala ruce!!!Co takové ty pípáky?

Zkusím někde poptat cenovou nabídku. Ono těch „hadrů“ je v obchodě spoustu, ale tak dalo se to. Obávám se jen, jestli zloději už nepřišli na způsob, jak to potom z té látky sundat, páč ty romové včera - věřím, že by jim bylo úplně jedno, že při odchodu „pípají“. Oni se mi přímo smáli do obličeje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
31.3.17 19:24
@Nymphetamine píše:
V sekaci jsem delala dlouho. Nam se osvedcilo se na ty lidi povesit. Kdyz prisel cikan nebo nekdo divnej, tak jsme mubporad staly za zadkem, aby nemel sanci. Ikdyz ono to taky nejde porad :roll:

Máme dvě místnosti a včera ta rodina měla tento způsob - muž v jedné místnosti, žena ve druhé. Snažila jsem se stát uprostřed, ale oni se tak nějak schovali za věšáky s oblečením a tam to patrně strkali do těch tašek. A stále u toho na sebe vzájemně pokřikovali, asi aby nebylo slyšet šustění těch igelitek, nebo co.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
catie
31.3.17 19:26

Daji se sehnat i verohodne vypadajici makety kamer, nejsou nakladne a urcite procento zlodeju to odradi

• Nahlásit
  • Citovat
327
31.3.17 19:26

Ještě mě napadlo atrapu kamery, jestli by je to odradilo, nevím, nemáte někdo zkušenost, jestli to vážně funguje? Nebo prostě fakt kamery, když u někoho budu vědět, že s největší pravděpodobností kradl, tak ho zastavit u odchodu a když neuposlechne a odejde, tak stáhnout nahrávku z kamery a na městskou policii, zda to ona bude řešit. Ale to právě z doslechu vím, že toto řešit nechtějí, pokud to nepřesáhne 5 tis. A tvářit se, že igelitka s hadrama byla v hodnotě 5 tis., na to mi asi neskočí, což? To by byl vlastně i z mé strany podvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
31.3.17 19:27

A co zkusit prozatím namontovat do prodejny atrapu kamery? Nedávno mi říkala jedna klientka, že jim zase někdo neustále spreyoval zdi na paneláku, tak to vyřešili tou atrapou, a kupodivu to zabralo. Ještě bych těm, co u vás kradli, důrazně řekla, že mají doživotní zákaz vstupu do prodejny, jinak že ihned voláte policajty, a předáte jim záběry z kamery.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
31.3.17 19:28
@Tóňa2 píše:
Ještě mě napadlo atrapu kamery, jestli by je to odradilo, nevím, nemáte někdo zkušenost, jestli to vážně funguje? Nebo prostě fakt kamery, když u někoho budu vědět, že s největší pravděpodobností kradl, tak ho zastavit u odchodu a když neuposlechne a odejde, tak stáhnout nahrávku z kamery a na městskou policii, zda to ona bude řešit. Ale to právě z doslechu vím, že toto řešit nechtějí, pokud to nepřesáhne 5 tis. A tvářit se, že igelitka s hadrama byla v hodnotě 5 tis., na to mi asi neskočí, což? To by byl vlastně i z mé strany podvod.

Napadly nás stejné myšlenky. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 19:29

To je blby, no. To by mela i mamka, ale zase pochopitelne nekdo musi obsluhovat i dalsi zakazniky. A nekoho dalsiho si platit jen kuli tomu je taky nesmysl :roll: oni tyhle vedej, jak na to a zaroven vedej, ze vy v podstate nemuzete nic, no :zed: jedine je vyhodit hned ze dveri, no :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
31.3.17 19:30

Jo a to mi ještě říkala paní prodavačka z blízké samoobsluhy, že s některými romskými rodinami si policajti i tykají, a že prý má paní spíše pocit, že se k nim chovají jak ke kamarádům, místo aby jim řádně vyčinili za to, že kradou.
No tak jaký to má pak celý smysl.
Ještě mě napadlo, dojít se optat přímo na městskou policii. Co radí, jaké mají zkušenosti a tak, možná by něco doporučili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 19:32
@nostress píše:
Napadly nás stejné myšlenky. :mrgreen:

Ty jsme tam meli ty falesny kamery, ale byly uplne k prdu. Kdo prijde krast, ten proste ukradne, ikdyby jste se rozkrajeli :roll: a oni moc dobre vedej, ze nemuzete nic. Ty kamery vypadaj verohodne, ale ten, kdo se zabyva elektonikou na to prijde hned :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama