Jak najít přátelství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Simima
Kecalka 147 příspěvků 30.11.18 13:45
Jak najit přátelství

Název skupiny mluví asi jasně. Je mi 23 a mám dvě děti. To už je samo o sobě kámen úrazu. S kamarádkami ještě z „bezdětné doby“ si moc nerozumím, jsou to mé vrstevnice, ale odlišné priority a zájmy udělali své, a tak už se s nimi nevídám a jsou to pro mě dnes už, vlastně cizí lidé. S kolegy z práce se též nevídám, přestěhovali jsme se s dětmi na vesnici do domečku a jezdit do města kvůli kávičkám a pod. Se mi moc nechce. Plánujeme svatbu a mě dochází, že vlastně nemám ani žádného svědka. Jak se to stalo? A jak na vesnici, kde nikoho neznám, najít nějakou dušičku na kafe a dámské pindy? Je to malá vesnička kde kámen pomlouvá cihlu jak se říká. Na dětském hřišti na mě ostatní maminky koukají spíš s údivem (Tak mladá a dvě děti? Znáte jí někdo? Ta je tu nová. Atd. Atd.) Hodně také dělá to, že mám velké problémy se sebevědomím a třeba nenalíčená bych nevylezla z domu a to jsou pak další „výtky“ které si zdejší maminky šuškají na hřišti-koukej jak je namalovaná, kde na to bere s dětmi čas? Co si o sobě myslí, fiflena namyšlená… přitom je to přesně naopak. Tak moc mi chybí nějaký kontakt se světem :? Ale jak na to? Nemám koule na to, přijít za někým cizím a nějak se snažit bavit. Jak se seznámit? Jsem divná? Připadám si opravdu špatně, jakto, že nemám přátele a jak je najít? Prosím, poradíte mi?

Reakce:
Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 30.11.18 13:51
@Simima píše:
Název skupiny mluví asi jasně. Je mi 23 a mám dvě děti. To už je samo o sobě kámen úrazu. S kamarádkami ještě z „bezdětné doby“ si moc nerozumím, jsou to mé vrstevnice, ale odlišné priority a zájmy udělali své, a tak už se s nimi nevídám a jsou to pro mě dnes už, vlastně cizí lidé. S kolegy z práce se též nevídám, přestěhovali jsme se s dětmi na vesnici do domečku a jezdit do města kvůli kávičkám a pod. Se mi moc nechce. Plánujeme svatbu a mě dochází, že vlastně nemám ani žádného svědka. Jak se to stalo? A jak na vesnici, kde nikoho neznám, najít nějakou dušičku na kafe a dámské pindy? Je to malá vesnička kde kámen pomlouvá cihlu jak se říká. Na dětském hřišti na mě ostatní maminky koukají spíš s údivem (Tak mladá a dvě děti? Znáte jí někdo? Ta je tu nová. Atd. Atd.) Hodně také dělá to, že mám velké problémy se sebevědomím a třeba nenalíčená bych nevylezla z domu a to jsou pak další „výtky“ které si zdejší maminky šuškají na hřišti-koukej jak je namalovaná, kde na to bere s dětmi čas? Co si o sobě myslí, fiflena namyšlená… přitom je to přesně naopak. Tak moc mi chybí nějaký kontakt se světem :? Ale jak na to? Nemám koule na to, přijít za někým cizím a nějak se snažit bavit. Jak se seznámit? Jsem divná? Připadám si opravdu špatně, jakto, že nemám přátele a jak je najít? Prosím, poradíte mi?

No začni se s nima bavit o něčem. O čemkoliv. Něco neutralniho a nekdo se chytí…

Lalelale
Závislačka 3164 příspěvků 30.11.18 13:52

Musíš ven. Když jsem odešla do ciziny, kamarádky jsem neměla žádné. Začala jsem chodit na všemožné srazy od divadel po ženy v businessu. Často jsem šla ven s tak nutnými lidmi, že bych v ČR radši seděla doma :lol: ale vyplatilo se, díky té sítí mnoha lidí jsem postupně potkala strašnou spoustu těch opravdu zajímavých i nové kamarádky.

Freeandwild
Stálice 64 příspěvků 30.11.18 14:10

Děti na hlídání tatínkovi a začni chodit do nějakého zájmového klubu, kroužku, na nějaký sport… tam se dáš přes společný zájem snadno do řeči.

Simima
Kecalka 147 příspěvků 30.11.18 14:26
@Freeandwild píše:
Děti na hlídání tatínkovi a začni chodit do nějakého zájmového klubu, kroužku, na nějaký sport… tam se dáš přes společný zájem snadno do řeči.

Muž je skoro nonstop v práci :roll: a staršího klidně hlídá, když má tedy volno (má dva roky) ale mladší má 4 měsíce a beze mě zatím nedá ani ránu. Tak nějakej kroužek nepřipadá moc v úvahu a hlavně muž má volno nepravidelně, takže bych stejně nemohla pravidelně někam chodit :think: a babičky na hlídání máme všechny daleko a jsou taky pracující :think:, tak toho času nemají tolik.

Aduš8
Závislačka 3051 příspěvků 30.11.18 14:28

Tak trochu si zavíráš cestu i sama. Já se odstěhovala přes padesát kilometrů a své kamarádky navštěvuji dál,stejně jako oni mě. Nikdo si tě na vesnici sám nenajde, musíš tomu jít trošku naproti. Odkud víš, že tě údajně takhke pomlouvají? Není to náhodou jen tvoje myšlení? A i kdyby, když to řekne jedna slepice, neznamená to, že si to myslí i ostatní. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >