Jak nastavit režim 10letému

Anonymní
8.1.21 22:10

Jak nastavit režim 10.letému

Dobrý večer všem.
Chtěla bych vás poprosit o rady, zkušenosti, nebo prostě jak to máte nastolené u vás vy…
Prostě jak na kluka a jeho denní režim v této kovidové době?
Jde o to, že syn je doma sám, (manžel je od pondělí do čtvrtka v práci mimo domov, já také chodim do práce)a mě začíná dost lést na nervy!
Než odejdu do práce dostane nějaké úkoly do školy, které vím že zvládne i bez mé pomoci (vyplňování i/y, počítání nebo něco přepsat do sešitu) online výuku mají jen 2× týdne na 1 hod. a občas nějakou odpoledne. Jenže jakmile toto udělá, usedne k PC, nebo k mobilu a je na něm než se vrátím z práce (tj.cca do 14h)
Pak s ním dělám složitější úkoly, ale max. tu hodinu, protože zase nechci aby byl zavřený jen doma a vyháním ho ven, aby byl i na vzduchu a měl pohyb. Já mezi tím letím i se psem pro dceru do školky. Doma se scházíme zase kolem té 17h. Vařím večeři a snažíme se ještě dodělat nějaké restíky. Syn je vzteklý, už se mu nic dělat nechce, já jsem unavená, (také se mě nechce!!ale musíme) křičím a jsem protivná. S dcerou ještě potřebuji dělat alespoň logopedii, kterou teď dost flákáme. Syn by měl ještě ze zdravotních důvodů každý den cvičit, což je nadlidský úkol ho donutit.
Děti zlobí, furt se hádají kvůli hloupostem, nebo prostě jenom dělají kraviny, které mě neskutečně vytáčejí…Syn vytváří většinu hádek kvůli naprostým kravinán, hned bulí, nebo se vzteká :zed:
Vůbec nevím jak nastolit nějaký lepší režim. Nevím jak „zabavit“syna během doby co jsem v práci, aby nebyl jenom na PC či mobilu a zároveň aby tady nevymýšlel kraviny.
Syn je hodně divoký a k lumpárnám nemá daleko :zed:
Prosím, ráda si přečtu jak to chodí i někde jinde.
Přijde mi, že si kazím vztah s dětma (hlavně se synem :roll: ) Je toho na mě moc a já jsem na ně pak hnusná :roll: :palec:
Prosím anonym nebo smazat, nejsem na sebe vůbec pyšná :(
Ještě pro upřesnění… manžel když je doma, tak funguje co se dá a pomáhá :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6907
8.1.21 22:28

Mam stejne stareho syna a taky chodim do prace.
A ano, je na Pc než prijdu z prace.
Ale ma do mého prichodu udělané ukoly, pokud si nevi rady, uděláme spolu.
Jeste ma své povinnosti napsané a diriguju ho prubezne telefonem.
Se psem muze jit sam ne? Pripadne dojit i pro ségru a ty mas čas se vydychat z prace a nacerpat sil.
Je to citlive obdobi, pokud si to zkaziš ted, nenapravis to už. Nestojí to za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4070
8.1.21 22:39

No tak já bych v první řadě zatlačila na školu, protože výuka v 5. třídě??? 1 hodinu 2× týdně je teda výsměch.
Se divím, že jste se jako rodiče ještě nevzbouřili, u nás už pár takových revolucí proběhlo na školách, kde zaspali a on-line výuka už běží všude denně od 3 hodin nahoru podle věku a třídy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 22:44

Se psem nemůže, máme větší plemeno a neudržel by ho kdyby potkali jiného psa. A pro sestru také chodit nemůže, školka je poměrně daleko a syn má zdravotní hendikep :roll:
Mě právě asi nejvíce vytáčí to množství času co tráví na tom počítači a vůbec se asi nad tím neumím povznést, bojím se, že z toho zblne, ale spíš asi dřív zblbne ze mě :roll:
Kolik hodin necháte teda dítě na počítači či mobilu teď když jdou školy zavřené?
Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 22:51

Třída je 4. a ano zdá se mě to málo :zed:
Na druhou stranu když ho někdy sleduji při onlinovce, tak nevím co provádí když ho nehlídám a nejsem doma.
Je schopný si vypínat kameru, nebo se mi taky stalo, že jsem ho slyšela jak tvrdí paní učitelce, že se mu seká a při tom to nebyla pravda.Je nepozorný, nechá se lehce rozptýlit…
Zakladatelka.

• Citovat
  • Nahlásit
617
8.1.21 22:53

No a proč dny, kdy nemá výuku neodpojíš wifi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1018
8.1.21 22:53
@bigl píše:
No tak já bych v první řadě zatlačila na školu, protože výuka v 5. třídě??? 1 hodinu 2× týdně je teda výsměch.
Se divím, že jste se jako rodiče ještě nevzbouřili, u nás už pár takových revolucí proběhlo na školách, kde zaspali a on-line výuka už běží všude denně od 3 hodin nahoru podle věku a třídy.

U nás stanovila škola pro druhý stupen povinně 2 hodiny týdně češtiny, matiky a angličtiny. Takže školou je dáno 6 hodin online týdně.
Starší v 9.třídě má ještě online 1 hodinu přírodopisu(+ dva učitelé posílají jednou týdně své vlastní nahrané video - cca 20minut) a mladší v 7.třídě má 2 online hodiny němčiny a 1 hodinu přírodopisu. To je, co se týče online hodin, vše.
Takže rozhodně všude neběží…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 22:58

@Tojsemja3 To mě také napadlo, ale bojím se, že by tady vymýšlel nějaké lumpárny. A hry mu jdou určitě i bez wifi. K tomu si voláme přes Messenger, synovi nekupujeme kredit, pač ho většinou tak za 2dny provolal s kamarády.

• Citovat
  • Nahlásit
6907
8.1.21 23:01

Jakeho mate psa, ze by ho nezvládl?
A je mi lito, ze ma zdravotní hendikep, ale tak jindy do školy chodi sam?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1018
8.1.21 23:02

Je to náročné - pro obě strany. Pokud plní většinu úkolů a netvrdí u všeho, že to sám nezvládne a musí čekat na tebe, tak bych to tolerovala. Případně bych zaúkolovala i nějaké jednoduché domácí práce. Každý den jasně určeno, co má udělat.
Myslím, že u hodně dětí je ted daleko častější pobyt na mobilu, počítači, playstationu. Mám děti na druhém stupni a je to u nás podobné. Nejde jen o školu, ale chybí i sportovní aktivity… Nikdy jsem nemusela čas u elektroniky korigovat, protože na to prostě nebyl čas, ale ted je to na denním pořádku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65913
8.1.21 23:02

Děti 11 a 9- no, jak zabavit - tou školou a úkoly. U nás tedy oba dělají v době, kdy jsem v práci. Jsem k dispozici na telefonu s pomocí. Ale neexistuje, že se ubdou nudit, pařit na telefonech a počítačích a já pak budu s nima hodiny dělat úkoly po práci. Ted tedy mají online denně, více, než tvůj syn. Ale na jaře měli 0 a zkrátka škola byla první v pořadí. Bych komp a mobil nahraní zablokovala a hotovo.
Jinak četli, hráli deskovky, spolu blbli. A samo se rvali jak koně, hádali se a volali mi furt, že vona mi… von mi… :roll: :zed: :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
8.1.21 23:08

Já mám kluka o rok staršího. Online výuku má každý den s přestávkami od 8 do 12:00 hodin.
Denně kromě výuky má úkoly co musí udělat. Pokud je vše O. K. má úkoly a pracuje na online výuce, pak to nehrotím a nechám ho na internetu.
Když to bojkotuje, musí dodělat druhý den, jinak nejde ven. Wifi mu vypnout nemůžu kvůli výuce, ale vypojím televizi a dám zákaz na internet mimo výuky, to si pak ověřím v historii mobilu. Myslím, že by tam šlo nastavit i nějaké časové omezení, ale nejsem technický talent.
Jinak pokud nepotřebuje chytrý mobil, tak mu místo něho dám tlačítkový s kreditem aby se mi mohl dovolat, já mám neomezené volání, tak mu to típnu a zavolám zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 23:13

@Stevia máme Portugalského vodního psa, ale je to ještě puberťačka a i já s ní mám co dělat, když vidí psa, chce si s ním hrát a má sílu.
Do školy i ze školy ho musím vozit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 23:14

Souhlasím s @bigl 5. třída a tak málo výuky??? Tohle bys měla s manželem řešit. To je strašně důležité.

Dcera 4.trida jedou denně až 5 hodin on line a 2× týdně mají k tomu další on line hodinu AJ a denně DÚ.

Synovi se nedivím, takhle by zvlčil i lecjaký dospělý. Spíš bych se ho pokusila motivovat, aby tedy samostatně zvládl i těžší úkoly. To mu nějaký čas zabere. Pokud se výrazně vzteká v 10 letech zbytečně vyvolává konflikt, tak už je něčím frustrovaný a takto upouští páru. Musí se strašně nudit, tak prostě bere tu konzumní zábavu.

Jinak tohle je průšvih, 10 leté dítě samo, je jasné, ze vymyslí koniny. Ale za to vy nemůžete.

Byla tady diskuse jak to řešíme s dětmi 9 let? Je to neskutečně pracné a to zatím mohu čerpat OČR. No jo, jenže na jaro jí bude 10 a to já i manžel s mladší dcerou jdeme do práce a do školky a to kolem 7 h a vracíme se i s mladší dcerou ze školky kolem 16.30 h.!!! Vracet se ve 14 h by byl sen, takže tvé nervy malinko nechápu.

Se nedivím, že se mu nechce. Nemá návyky, neříkám, že za to můžete. Prostě toho učení má dost málo a pokud ty už se s ním učíš jen hodinu. Jak mu to jde? Dcera jedou 2× týdně on line testy M a ČJ, popřípadě přírodovědu a vlastivedu. Dcera ty úkoly do hodiny určitě pokud jsou těžší nezvládá. Musí mu toho učení, potažmo znalostí dost chybět a to věřím, že se mu nechce, to by mě rovněž nemotivovalo. Za mě tedy 3.trida a výše mega důležité ročníky. 5.tridu považuji za ultra důležitou.

Řešte školu a to ostatní, se snad časem urovnání.

• Citovat
  • Nahlásit
18577
8.1.21 23:22
@Stevia píše:
Mam stejne stareho syna a taky chodim do prace.
A ano, je na Pc než prijdu z prace.
Ale ma do mého prichodu udělané ukoly, pokud si nevi rady, uděláme spolu.
Jeste ma své povinnosti napsané a diriguju ho prubezne telefonem.
Se psem muze jit sam ne? Pripadne dojit i pro ségru a ty mas čas se vydychat z prace a nacerpat sil.
Je to citlive obdobi, pokud si to zkaziš ted, nenapravis to už. Nestojí to za to.

no do mš pro ségru rozhodně 10letý nemůže, to platilo tak před 20 lety, že děcka mohly vyzvedávat mladší sourozence, na toto nás školka důrazně upozorňovala už při první schůzce,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat