Dotěrná sousedka

Anonymní
6.1.21 23:25

Dotěrná sousedka

V létě se k nám do ulice nastěhovala rodinka s roční dcerou. Já v té době měla holčičku dva a půl roku a byla jsem těsně před porodem syna.
S maminkou holčičky jsme se tak nějak daly do řeči, řekla, že tu vůbec nikoho neznají, pristehovali se z druhého konce republiky. Pozvala jsem je k nám na kafe, na zahradu na písek, ona nás také. Jako až na to, že pořád čte knihy o výchově a vše musí být montessori, je ta paní milá, ale ona se na nás úplně nalepila. Píše mi skoro každé dopoledne sms, v kolík půjdeme ven, jestli už jsme byli venku, jestli se můžou přidat atd. Ze začátku jsem s nimi párkrát byla, ale zjistila jsem, že je to pro mě o ničem. S dcerou a miminkem mám doma celkem ficak, když jsme na procházce a mimimko konečně spinká (doma přes den nespí skoro vůbec) chci se věnovat starší dceři. Je ve věku (téměř 3 roky) kdy si chce pořád něco povídat, navíc si mě užívá, když jinak celkem urvany bráška konečně spinká. No a když jde sousedka s námi, chce si samozřejmě pokecat, její 17ti měsíční dcera té interakce zatím tokik nevyžaduje a sousedka proste chce mluvit a mluvit. Dceři se v té chvíli přestává procházka libit, protože se jí nevěnuji. Navíc naše dcera si ráda na procházku něco vezme- kolobezku, odráželo, kočárek. Když to sousedovic Anežka vidí, vždy to chce taky (ona nemá nic, rodiče razí minimalistickou výchovu) jenže jejich Anežka náš kočárek/odráželo prostě chce a tak sousedka se dcery vždy ptá „můžeme si to půjčit?“ A dcera to půjčit většinou nechce, sousedka se začne ptát psychologické otázky proč to anezce nechce na chvíli půjčit… anežka začíná natahovat a dcera pomalu taky…minulé už mě tato maminka tak naštvala, že jsem jí řekla, že by bylo fajn, aby si taky něco nosily, protože je jasné, že naše dcera nemá žádnou motivaci půjčovat, když to není vzájemné. Těší se, že se projede na kole a ani ne za 100metri už ji to někdo bere… takže se mamince ze společných procházek pořád trapně vymlouvam s nadějí, ze jí to dojde, že nemám zájem… jenže jí to nedochází. My bydlíme na konci slepé ulice, tím pádem, vždy, když jdeme na procházku, musíme jít kolem jejich domu. Ony jsou třeba na zahradě, my jdeme a sousedka nás vidí a říká "anezko, podívej, teta s miminkem Lukáškem a Lucinkou, no super " a už se hrnou k brance a jdou k nám… nechci být na ní zlá, ale fakt mi leze na nervy. Vím, že je to jen na mě jí to nějak říct jenže já už ani nereagují na ty její zprávy a jí to prostě nedochází… :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1503
6.1.21 23:34

Tak ji řekni, že toho mas nad hlavu s mimcem sty procházky jsou pro vás jediný čas v klidu…a ze se ji ozves až to bude lepší. Navíc sousedovic dcera trochu povyroste a pak můžou byt holky kamosky, mmch stejně skončí asi i ve stejně školce apod. Takže bych mosty úplně nepalila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4028
6.1.21 23:39

No a co jí na rovinu popravdě říct, že se na procházkách chceš věnovat dceři, která teď na tobě visí, a že společně můžete chodit třeba jednpu týdně? Případně jí nabídnout, že ji seznámíš s dalšími maminkami z okolí. Ona se na tebe nejspíš přilepila, protože jsi jediná, koho zná. Chápu, že je to otravné, ale za dva za tři roky, až bude tvoje dcera chtít při hře spíš společnost vrstevníků než tvou, sousedku s podobně starým dítětem jako když najdeš. Nezavírala bych si cestu úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3899
6.1.21 23:43

No ono je to s těmito lidmi těžké. Nalepila se a zřejmě se jí nepodařilo odlepit a nalepit na jinou maminku. Jediná možnost je, říct ji to. Pokud se necítíš na osobní kontakt, tak jí odpověz na další zprávu. Něco ve smyslu „Ahoj. Už se ti snažím napsat delší dobu, ale to víš dvě děti, to je zápřah. Mám teď starostí nad hlavu a ráda bych se věnovala jen dceři, když druhé dítě spí. Tak snad tě neurazím, když teď přerušíme kontakty, abych se mohla věnovat své rodině do té míry, jakou si představuji“ no a uvidíš jestli jí to nedojde ani tak, tak už není pomoci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 23:52

Děkuji vám moc za reakce! Cítím to právě stejně, nechci pálit mosty a ani se jí nechci nijak dotknout, jen momentálně nemám kapacitu na nová a takto intenzivní přátelství… Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
950
6.1.21 23:55
@Anonymní píše:
Děkuji vám moc za reakce! Cítím to právě stejně, nechci pálit mosty a ani se jí nechci nijak dotknout, jen momentálně nemám kapacitu na nová a takto intenzivní přátelství... Děkuji

tak přesně tuhle větu bych jí řekla, určitě to pochopí, pokud je tedy normální…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3899
6.1.21 23:57
@Anonymní píše:
Děkuji vám moc za reakce! Cítím to právě stejně, nechci pálit mosty a ani se jí nechci nijak dotknout, jen momentálně nemám kapacitu na nová a takto intenzivní přátelství… Děkuji

Každý má v životě období, kdy prostě nemá kapacity na tohle… Je to normální, jen někteří lidé to špatně chápou. Prostě jí požádej o přerušení kontaktu, tím jí dáš najevo zájem o budoucí kooperaci, ale zároveň jasně určíš, že teď ne. Hlavně nic ve styku končím atp. pro takové typy je to ofenzivní a mohou se dožadovat důvodů proč, co udělali špatně atp a to řešit nechceš, zvlášť s někým kdo špatně chápe :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9725
7.1.21 00:08

Nepsala bych jí nic o přerušování kontaktu, spíš bych se s ní snažila domluvit na procházku/hřiště 1× týdně. Že na víc nemáš čas.

Ale myslím, že už jsi tu před časem psala, v předchozí diskuzi jsi rady nedostala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8172
7.1.21 00:11

A co jí třeba navrhnout, že se místo procházek budete navštěvovat a vysvětlíš, proč nechceš ty procházky. Já tě úplně chápu, měla jsem taky druhé a třetí miminko náročné, uplakané a nespavé a procházky jsem tak, využívala k věnování se staršímu. Zároveň mi ale vyhovovaly návštěvy, protože uřvané a neodložitelné miminko se rozptýlilo novými podněty a rázem z něj bylo miminko usměvavé a odložitelné. Starší děti se zabavily aspoň na chvilku spolu, návštěvě jsem udělala kafe a mezi povídáním jsem třeba vařila, takže jsem i ušetřila nějaký ten čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8721
7.1.21 06:21

Už zase? Vždyť už si sem jednou psala. Buď budeš muset na rovinu říct, co ti vadí a když se nezmění, tak utnout kontakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5203
7.1.21 06:42

Když jí napíšeš v pondělí, že se ti hodí čtvrtek, tak ji budeš mít jednou týdně :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.1.21 07:08

No a takhle to dopadá. Lidi pak žijí v anonymnim prostředí. Děti jsou izolované. Nechodí ven, nemají kamarády. Přesně jak tvrdí jeden psycholog. Na zplození dětí byli dříve dva rodiče, na výchově se podílela celá ves. Pěstuj dobré sousedské vztahy a buduj si kolem sebe komunitu lidí. Začala jsem s tím taky a vyplatilo se mi to. Každyho tak nejak beru takovyho jakej je. Ja nevim kolik odstrkovadel doma mate, ja měla vzdycky nejaky to plastovy vozidlo navíc, sezenes to vsude. Tak vezmi na prochazku jeste jednu kravinu navic a nazdar. Když to jeji matce nedocvakne. A děcka bych nechala at si tu cestu k sobě najdou, tříletá už zvladá pochopit, že je nekdo mladší a ono ji to obohatí víc než když do ni budeš jako matka furt něco hučet a,,věnovat se,, jí. Ale pokud se nechceš kamarádit, tak na to s.er a neřeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9007
7.1.21 07:15

Chápu a řekla bych ji, že na to nemáš nervy a ať raději přijdou na zahradu si pohrát. Já taky používám jako důvod, že nemám kapacitu :mrgreen: se třemi dětmi 2-7 let ji někdy fakt nemám chodit po návštěvách a pít v klidu kafe. Jo a seznámila bych jí i s jinými maminkami

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11562
7.1.21 07:29
@Anonymní píše:
Děkuji vám moc za reakce! Cítím to právě stejně, nechci pálit mosty a ani se jí nechci nijak dotknout, jen momentálně nemám kapacitu na nová a takto intenzivní přátelství… Děkuji

Radim kompromis, spon jednou týdně s ni bez.
A tvoje dcera neni povinná půjčovat. Normálně řekni, ať ji nechá ze si ma taky něco pro ni vzít. My jsme se vždycky domlouvaly, matky, aby se deti nehadaly

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
735
7.1.21 08:11

Souhlasím s tím, že jednou týdně je procházka s ní udržitelná. Nepsala bych ji nic o přerušení kontaktu, to zní dost drsně. Spíš nějak mile, že by ti teď vyhovovaly víc procházky 1× za týden atd. A jak se na nějakém dni domluvíte, tak řekni ať si něco vezme pro dceru, nebo holt vem ty z domu něco, co máte navíc. A pokud nic nemáš a ona si nevezme, tak holt má smůlu její Anežka, tvoje dcera není povinna půjčovat všechno co má. A klidně ji řekni žes to někde četla a blabla…Což je v podstatě pravda. Já jako dospělá taky nejsem povinna půjčovat všem lidem okolo své věci, proč bych to měla učit i své dítě? když si vezmu na vycházku s kámoškou svůj mobil, nejsem přece povinna ji ho hned dát, když se na něco bude chtít podívat ;) a podle toho taky vychovávám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat