Dohady o dceru

1931
6.1.21 22:11

dohady o dceru

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, zda někdo má zkušenosti s dohady o dítě. Už jsem zoufalá a víc hlav víc ví..
S exem jsme od sebe rok. Od té doby jeho ublížené ego neustále dělá problémy. Dohadujeme se o malou, samozřejmě to odnáší nejvíc ona. Proto se snažím co nejvíce mu ustupovat a tím on chce víc a víc. Výhružky jsou na denním pořádku, jen aby zase dosáhl svého. Je to začarovaný kroužek, ze kterého nevím jak ven.
Chtěl to hnát k soudu, aby vyhrál střídavou péči. Bohužel je to teď tak na prd, že ústavní soud dítě do střídavé péče prioritně dává. Proto je také na koni.
Naštěstí ho dcera „přemluvila“, když mu řekla, že u něj chce být maximálně na 5 nocí. Takže teď jsme ve fázi, že k němu jezdí jednou za 14 dní vždy v sudém týdnu na 5 nocí.
Bohužel letos to vyšlo tak na prd, že jsou dva liché týdny po sobě a hned je oheň na střeše. Já bohužel kvůli pracovním povinnostem a i jiným důvodům chci aby k němu jezdila nadále na „střídačku“ týdnů, nikoli s 2 týdenní odmlkou, kvůli tomu, že jsou dva liché týdny po sobě. On samozřejmě opět ustoupit nechce a jede si svou, že musíme dodržovat sudé a liché týdny.
Budu to řešit s právničkou a chci aby v příloze naší dohody byly uvedeny konkrétní termíny, kdy k němu dcera bude jezdit, aby se zabránilo neustálým dohadům. Ale chci si stát vzhledem k okolnostem na tom, aby ji měl tento rok tedy vlastně podle něj „obráceně“, ale stále by se dodržovala ta střídačka týdnů (jen by se ten týden nenazýval sudým/lichým). Nevím jestli to popisuju srozumitelně :-D
Samozřejmě mi řekl, že mi to nepodepíše a začal vyhrožovat sociálkou a soudem a opět tím, že bude trvat na střídavé péči.
No a teď k dotazu. Za prvé - co mi může? Může mi takhle vyhrožovat?
Neustále chce to držet na rovině, že on bude určovat podmínky.. Jak ho mám dostat na tu rovinu, že já jsem matka a měla bych já určovat podmínky.
Nehledě na tom, že on o dceru začal projevovat zájem až po rozchodu, čímž se mi jeho jednání ekluje ještě víc.
No a poslední dotaz, co byste dělali v mém případě vy? Ustupovali byste jen aby to netáhl k soudu? Pokud ano, mám dojem, že to nikdy neskončí a bude si neustále chtít určovat podmínky.

Dokonce mi přes právničku napsal, že letní prázdniny si bude určovat on, napíše mi v březnu termíny kdy ji chce a zbytek budu mít já. Takže já si budu plánovat dovolenou dle toho, jaké termíny na mě zbydou? A to nejsou pouze ty prázdniny co mi určuje.

Děkuji za Váš čas
omlouvám se za román.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1931
6.1.21 22:14

Ještě tedy dodám, že dceři je 7.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9290
6.1.21 22:22

Já bych šla k soudu, nechala vše jasně určit.
To, že projevuje zájem po rozchodu, je sice fakt hrozný, ale pořád lepší po než vůbec.
Nakonec 5 nocí nebo týden, to už mi přijde jedno. Jak vůbec dcera přišla na to, že zrovna 5?
Když to budete mít soudně dané, tak on alespoň nebude moct určovat, tady fakt jiné řešení nevidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6242
6.1.21 22:27

@an-na ustavni soud urcite nic do stridave pece nedava, to jsou soudy jineho stupne. Ten ustavni pouze upravil nespravedlnost a narovnal prava, ze dite predtim pomalu automaticky dostavala matka.

Jinak logicky je to jak pises ty. Holt 14denni interval se posunul z licheho na sudy a naopak prelomem. Ale jinak bez soudu se budete asi jen dohadovat. Ty dceru tedy nemas ani sverenou do pece?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2050
6.1.21 22:28

Pokud se nejsou schopni rodiče domluvit, podmínky a frekvenci styku s dítětem včetně prázdnin určuje soud (nikoliv matka nebo otec - tzn. ani jeden z nich neurčuje podmínky) :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66002
6.1.21 22:29
@an-na píše:
Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, zda někdo má zkušenosti s dohady o dítě. Už jsem zoufalá a víc hlav víc ví..
S exem jsme od sebe rok. Od té doby jeho ublížené ego neustále dělá problémy. Dohadujeme se o malou, samozřejmě to odnáší nejvíc ona. Proto se snažím co nejvíce mu ustupovat a tím on chce víc a víc. Výhružky jsou na denním pořádku, jen aby zase dosáhl svého. Je to začarovaný kroužek, ze kterého nevím jak ven.
Chtěl to hnát k soudu, aby vyhrál střídavou péči. Bohužel je to teď tak na prd, že ústavní soud dítě do střídavé péče prioritně dává. Proto je také na koni.
Naštěstí ho dcera „přemluvila“, když mu řekla, že u něj chce být maximálně na 5 nocí. Takže teď jsme ve fázi, že k němu jezdí jednou za 14 dní vždy v sudém týdnu na 5 nocí.
Bohužel letos to vyšlo tak na prd, že jsou dva liché týdny po sobě a hned je oheň na střeše. Já bohužel kvůli pracovním povinnostem a i jiným důvodům chci aby k němu jezdila nadále na „střídačku“ týdnů, nikoli s 2 týdenní odmlkou, kvůli tomu, že jsou dva liché týdny po sobě. On samozřejmě opět ustoupit nechce a jede si svou, že musíme dodržovat sudé a liché týdny.
Budu to řešit s právničkou a chci aby v příloze naší dohody byly uvedeny konkrétní termíny, kdy k němu dcera bude jezdit, aby se zabránilo neustálým dohadům. Ale chci si stát vzhledem k okolnostem na tom, aby ji měl tento rok tedy vlastně podle něj „obráceně“, ale stále by se dodržovala ta střídačka týdnů (jen by se ten týden nenazýval sudým/lichým). Nevím jestli to popisuju srozumitelně :-D
Samozřejmě mi řekl, že mi to nepodepíše a začal vyhrožovat sociálkou a soudem a opět tím, že bude trvat na střídavé péči.
No a teď k dotazu. Za prvé - co mi může? Může mi takhle vyhrožovat?
Neustále chce to držet na rovině, že on bude určovat podmínky.. Jak ho mám dostat na tu rovinu, že já jsem matka a měla bych já určovat podmínky.
Nehledě na tom, že on o dceru začal projevovat zájem až po rozchodu, čímž se mi jeho jednání ekluje ještě víc.
No a poslední dotaz, co byste dělali v mém případě vy? Ustupovali byste jen aby to netáhl k soudu? Pokud ano, mám dojem, že to nikdy neskončí a bude si neustále chtít určovat podmínky.

Dokonce mi přes právničku napsal, že letní prázdniny si bude určovat on, napíše mi v březnu termíny kdy ji chce a zbytek budu mít já. Takže já si budu plánovat dovolenou dle toho, jaké termíny na mě zbydou? A to nejsou pouze ty prázdniny co mi určuje.

Děkuji za Váš čas
omlouvám se za román.

No, jinak, než sudé liché týdny to soud neumí. Takže tím si soudem nepomůžes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
6.1.21 22:42

@Sany80s Nejdřív ji měl na víkend, pak na 3 dny v týdnu nakonec si vyřval 5 a takhle dcera řekla, že ji to vyhovuje.. Sama nevím jak k tomu došla, každopádně byla jsem ráda, že ona je spokojená a vyhovuje ji to.. Takže jsem to nechala vlastně na ni a on nakonec souhlasil, asi taky aby nešel proti ni. Ona pak brečela, když se ji řeklo, že by tam měla být dýl.
Jsou dvě možnosti - opět mu ustoupit a řešit to dohodou od právničky podepsanou oběma stranami. Pak by ji měl těch 5 dní, ale v době sudého týdne tak jak chtěl a tak jak mě to vůbec nevyhovuje (důvody mám pracovní a pak je taky důvodem to, že přítel má dceru a holky by se pak uplně míjely a vůbec se neviděly).
druhá možnost - stát si za svým a řešit to přes soud, s tím, že pravděpodobně tedy vyhádá ten týden a týden. A asi ani tady nebude jisté, že mi ji svěří v tom týdnu co potřebuji.

No a teď jsem si vlastně sama odpověděla :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9468

Sla bych k soudu, at mas v ruce papir.
A udelala to co nejjednodussi, protoze soud zadne specialni terminy nebudou zajimat (ani ty terminy otce).
Tj. sudy/lichy (fakt ti v praci nevyjdou vstric..?), prazdniny treba „ty prvni pulka cervence a prvni pulka srpna“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931

@Cenarius Přesně tak, ale jak si to obhájit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9468
6.1.21 22:43
@an-na píše:
@Sany80s Nejdřív ji měl na víkend, pak na 3 dny v týdnu nakonec si vyřval 5 a takhle dcera řekla, že ji to vyhovuje.. Sama nevím jak k tomu došla, každopádně byla jsem ráda, že ona je spokojená a vyhovuje ji to.. Takže jsem to nechala vlastně na ni a on nakonec souhlasil, asi taky aby nešel proti ni. Ona pak brečela, když se ji řeklo, že by tam měla být dýl.
Jsou dvě možnosti - opět mu ustoupit a řešit to dohodou od právničky podepsanou oběma stranami. Pak by ji měl těch 5 dní, ale v době sudého týdne tak jak chtěl a tak jak mě to vůbec nevyhovuje (důvody mám pracovní a pak je taky důvodem to, že přítel má dceru a holky by se pak uplně míjely a vůbec se neviděly).
druhá možnost - stát si za svým a řešit to přes soud, s tím, že pravděpodobně tedy vyhádá ten týden a týden. A asi ani tady nebude jisté, že mi ji svěří v tom týdnu co potřebuji.No a teď jsem si vlastně sama odpověděla :,(

A pritel dceru prehodit nemuze??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
6.1.21 22:44

@Petrusska007 To je ale pěkně postavené na hlavu 8o Jenže ono, když se ty dvě strany nedokáží dohodnout, tak to ani jinak asi nejde.. Ach jo, to je situace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
6.1.21 22:45

@Lama Lama Myslíš? Proč nemohou být pevně stanovené datumy? Proč se musí vše řešit na sudé a liché týdny? Několikrát to přece vyjde tak, že jsou dva liché týdny za sebou, tak jako třeba teď.. To mi hlava nebere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
6.1.21 22:47
@Lucie_Sx píše:
A pritel dceru prehodit nemuze??

Tam je to právě taky na prd, jeho bývalka směnuje a stejně tak směnuje i její současný chlap. Takže tam se nám taky nepodařilo uspět. Museli by si oba překopat směny a s nimi další fůra lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66002
6.1.21 22:51
@an-na píše:
@Lama Lama Myslíš? Proč nemohou být pevně stanovené datumy? Proč se musí vše řešit na sudé a liché týdny? Několikrát to přece vyjde tak, že jsou dva liché týdny za sebou, tak jako třeba teď.. To mi hlava nebere.

Protoze soud. :nevim:
Do kdy si představuješ, že ty datumy předepíše? Dospělosti dcery?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
6.1.21 22:53

@Lama Lama Já vím, nepodepíše mi nic, pokud to nebude podle něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat