Neposlušnost ročního dítěte

Anonymní
4.1.21 20:04

Neposlušnost ročního dítěte

Ahoj holky, obracím se na vás s prosbou, radou…
Mám 14 měsíčního syna. Je to strašný živel.
Poslední dobou mě trápí, že vůbec neposlouchá, nechce se ničemu učit. Když na něho zavolám, tak mě „neslyší“. Snažím se ho učit novým věcem. (Skoro nic neumí) snažíme se naučit mluvit aspoň ten základ, ale absolutně se na mě a ani na nikoho jiného nesoustredi. U hračky nevydrží.
Prosím vás, máte nějakou radu? Ve středu jdeme k doktorce, tak aspoň než se zeptám tam. Prosím o anonym, je to pro mě citlivé

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18363
4.1.21 20:07

Radu? Je to roční prcek, co by jsi od něj chtěla? Máš přehnaný očekávání, vždyť je to ještě mimino. Klid matko, užívej prcka a nepruď… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
4.1.21 20:09

Normální roční dítě. Jako nevim jaký nároky na něj máš, ale podle popisu je to normální batole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51770
4.1.21 20:09

Kdyby byla mluva o 5-10r. diteti, ze neposloucha, tak to chapu.
Ale rocni je male lvice. Vse je nove, poznava.
Nauc se menit ton mluveni, durazneji NEE.
Nedelala bych zadne drama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23645
4.1.21 20:10

Deti se v tomhle veku neuci co chce rodic, ale co chteji ony. Mluvit bude, az mu dozraji recova centra. A o poslusnosti se v tomto veku opravdu nede mluvit. Maximalne trochu pobere souvislost pricina/nasledek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1408
4.1.21 20:11

Nevydrží se učit? 8o Je mu rok. Učí se nejvíc nápodobou, když se o nic nesnažíš.

Jasně, že tě neslyší, když dělá něco zajímavějšího (a skoro všechno je zajímavější, než co chtějí dospělí) a jasně, že nevydrží u hraček - svět je v roce PLNÝ tisíckrát zajímavějších věcí, než jsou hračky.

Zkus ubrat na svých nárocích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12973
4.1.21 20:18
@Anonymní píše:
Poslední dobou mě trápí, že vůbec neposlouchá, nechce se ničemu učit. Když na něho zavolám, tak mě „neslyší“. Snažím se ho učit novým věcem. (Skoro nic neumí) snažíme se naučit mluvit aspoň ten základ, ale absolutně se na mě a ani na nikoho jiného nesoustredi. U hračky nevydrží.
Prosím vás, máte nějakou radu? Ve středu jdeme k doktorce, tak aspoň než se zeptám tam. Prosím o anonym, je to pro mě citlivé

Chces, aby citoval Vergilia v originale?
Je normalni, ze rocni dite nemluvi. Je normalni, ze rocni dite neudrzi pozornost. Je normalni, ze kdyz je rocni dite necim zaujate, tak neslysi. Snad mas normalni doktorku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52039
4.1.21 20:21

Je mu rok :) Mé prvé dítě bylo v roce neřízená střela (i bez chození), umělo asi deset slov (ve dvou letech asi dvě stě). Druhé je výrazně klidnější, ale ani tak u ničeho dlouho nevydrželo, slyšelo, když uznalo za vhodné a máma/táta začalo rozlišovat někdy v roce a půl. Naprosto normální dítě máš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
4.1.21 20:26

Kolik jsi viděla ročních dětí v akci? Zkus chodit víc na frekventovaná hřiště a zjistíš, že je malý vlastně úplně v pohodě. Venku neslyší, když na něj voláš? Jestli vidí zrovna supr prolízačku, tak na matku kašle. Spousta chlapů taky neslyší, co ženská říká, když zrovna kolem projíždí supermoderní sporťák. To lze pochopit :nevim: Od hračky k hračce bude přecházet ještě hodně dlouho. Dvouleté dítě vydrží u činnosti max. 15 minut, roční pár minut no. Pokud chceš dělat společně nějaké činnosti, tak dělej to, co baví jeho, ne tebe (práskání do bubínků nebo hrnců, lovení něčeho v lavoru vody, foukání a práskání bublin, přesypávání těstovin, patlání prstovkami apod.). Mluvení se naučí normálně každodenní komunikací až přijde čas. Pokud má oční kontakt a reaguje na tebe, když je v klidu, tak je vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9905
4.1.21 20:31

Mám o půl roku starší a je to to samé. Navíc s tím, že je na tom o dost lépe pohybově. Takže krade co může, všechno vylévá, rozbíjí a ničí. Ne, tomu se akorát vysměje a jede dál. Ze zkušenosti se starším vím, že je to úplně normální. Mluvit začal ve 2,5 letech, až kolem roka a půl byl schopen chvilku vydržet u hry. Teď mu jsou tři a skládá puzzle 5+. Osobně od roka do cca 2 je to nejhorší období. Dítě je ještě takový,, bezmozek ",ale pohybově velmi aktivní, navíc s nadšením pro vše. Už se těším, až to bude podruhé za námi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13874
4.1.21 20:33

Haha, to chces moc po ročním diteti.
Jedine co poradim, je obalit se trpělivosti a byt jako kolovratek, hlavne s klidem. Jednou to pochopi a hlavne nepolevit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 20:37

Holky děkuji za rady a vysvětlení. Je ti me první dítě:) jen mě zarazilo že kolem mě, stejně staré děti, umí opakovat třeba slova, udělají papá, paci paci. Jen ten náš lumpik ne :) tak jsem ráda, že v tom nejsme jediní

• Citovat
  • Nahlásit
9905
4.1.21 20:47
@Anonymní píše:
Holky děkuji za rady a vysvětlení. Je ti me první dítě:) jen mě zarazilo že kolem mě, stejně staré děti, umí opakovat třeba slova, udělají papá, paci paci. Jen ten náš lumpik ne :) tak jsem ráda, že v tom nejsme jediní

Rada nejlepší!!! Nikdy neporovnávej své dítě s dětmi svých kamarádek!!! Každé je jiné, to, které začne chodit v 10 měsících (náš případ), nebude umět tolik opakovat, mluvit a podobně. Kamarádčin syn zase kolem roka hezky začínal mluvit, byl šikovný, ale chodit začal až v 18 měsících a pohybově je ještě pořád opožděný. Mozek se vždy zaměřuje na jednu věc a ty ostatní jsou zbržděné. Ale neboj, pak to dožene. Většinou ten vývoj probíhá v takových skocích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8174
4.1.21 20:48
@Anonymní píše:

Buď v klidu je to ještě mrnous. Mluvit se naučí, vždyť daleko starší děti pořádně nemluví :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
4.1.21 20:48
@Anonymní píše:

Mám stejně starého syna a pořád o něm říkám, že je šikovný, přitom dělá (nebo nedělá?) co ty popisuješ u svého syna :) Máš zbytečně velké nároky, jeho chování je naprosto normální a úměrné tomuto věku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat