Jak naučit děti asertivitě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.19 07:41
Jak naučit děti asertivitě

Dobrý den maminky,
doufám že mi poradíte. Jak prosím naučit děti asertivitě?
Syn je od mala hrozný dobrák, o vše se podělí, od dětí si nechá i spoustu věcí líbit, neumí se nějak moc bránit.
Druhým rokem chodí na judo, kde sklízí úspěchy a jde mu to. V běžném životě si ale nechá vše líbit.
Teď začal chodit do školy, chodí s ním i spolužačka ze školky. K svačině se snažím mu dělat sytá jídla a vždy přidám pamlsek.
Jedna holčička za ním začla denně chodit pro čokoládku, nebo s tím, že nemá v družině odpoledne svačinku, on ji vždy dá. Jiná mu vypila bez dovolení actimel.
Jak ho naučit aby si nenechal vše líbit? Nevím si s tím popravdě rady, bojím se, že to svačinama začne a co mu budou brát nebo dělat pak?
Moc děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 54966 příspěvků 12.09.19 07:55

Příkladem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.19 07:57

@Lama Lama u mě tohle právě nevidí…já si vše líbit nenechám, půjčím nebo se rozdělím s kamarádem.

Uživatel je onlinefree333
Generální žvanilka 20477 příspěvků 12.09.19 08:02

My jsme se taky dělili o svačiny…

Budeš ho muset už nechat trochu se starat sám o sebe, nemůžeš na něj dohlížet do 15 :nevim:

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 54966 příspěvků 12.09.19 08:09
@Anonymní píše:
@Lama Lama u mě tohle právě nevidí…já si vše líbit nenechám, půjčím nebo se rozdělím s kamarádem.

I ve směru k němu?

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 99 inzerátů 12.09.19 08:13

Řekla bych vysvětlit, že pokud se rozdělit nechce, tak nemusí, že pokud odmítne a ten člověk se s nim pak nebaví, tak to není kamarád… Dcera taky byla taková, ale v první třídě se otrkala, i mě to pak kolikrát říká, že se třeba jedna holčička baví s druhou, protože ví, že od ní něco dostane :lol: a já pak řeknu, že ona takové v uvozovkách kamarády nepotřebuje ;)

Je něco jiného se rozdělit, protože chce a něco jiného když je někdo nutí… U nás se taky dělí o svačinku, ale vím, že když něco dá, tak i něco jiného dostane

Kačus82
Echt Kelišová 7738 příspěvků 12.09.19 08:15

Muj kluk rozdava rajcata i bonbony. Treba je pro nej dulezitejsi dat devcatum nez to snist sam :nevim: on jim nechce dat?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.19 08:36

@Kačus82 on jim právě asi dát chce, ale nevím do jaké míry sám a dobrovolně nebo zda ně něj huknou a dá jim to.
@welovefashion snad se taky otrká, je druhý týden školy, tak snad jo…já mu říkám klidně jí ten bonbon dej, ale řekni ji a co mi dáš ty. Aby to bylo něco za něco. Ne že on bude rozdávat a pak sám nebude mít nic. To, že mu ta spolužačka bez dovolení ale otevřela a vypila actimel, to se mi už zdá vrchol…denně mi říká že mu snědla zeleninu, sama mu ale nedá nic
@Lama Lama ve směru k němu? Dám mu, ale ne vše co chce. On když dostane třeba čokoládu, tak mi dá, ale já mu řeknu že je to pro něj ať si nechá

Kačus82
Echt Kelišová 7738 příspěvků 12.09.19 08:45
@Anonymní píše:
@Kačus82 on jim právě asi dát chce, ale nevím do jaké míry sám a dobrovolně nebo zda ně něj huknou a dá jim to.
@welovefashion snad se taky otrká, je druhý týden školy, tak snad jo…já mu říkám klidně jí ten bonbon dej, ale řekni ji a co mi dáš ty. Aby to bylo něco za něco. Ne že on bude rozdávat a pak sám nebude mít nic. To, že mu ta spolužačka bez dovolení ale otevřela a vypila actimel, to se mi už zdá vrchol…denně mi říká že mu snědla zeleninu, sama mu ale nedá nic
@Lama Lama ve směru k němu? Dám mu, ale ne vše co chce. On když dostane třeba čokoládu, tak mi dá, ale já mu řeknu že je to pro něj ať si nechá

Ale kamaradstvi neni Ma dati-dal :lol: ty holky mu to treba vykompenzuji jinak. Jestli je bambula, tak ho ty vorachle holky budou brat sebou do party nebo tak neco.
Nechces ho nechat si to vyresit sama? Udelas mu nejlepsi sluzbu.
Od myho kluka opisuji holky, on je z toho „zpruzely“, ale vidim, jak je dulezity. Prece ho nebudu ponoukat si ty sesity schovavat :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.19 08:47

@Kačus82 no právě že není, ale za ním jedna chodí už denně na kokinko a v družině na svačinu, že má hlad a maminka jí nedává a on bambula ji dá. Pak sám má hlad…tak co dělat?

Kačus82
Echt Kelišová 7738 příspěvků 12.09.19 08:57

Ty s tim asi nic neudelas, leda ze bys chtela zivit dalsi holcicku :lol:
Ja bych mu rekla, ze tam s nim proste nejsem, abych Hlada zahnala, tak si bude muset poradit sam, no. At si rekne, co je pro nej prijatelnejsi, je vice zpusobu jak to resit - odehnat, rozdelit se, snist tajne, vzit si vic svaciny :lol:
V zasade se mu dostava skvela zivotni lekce zadarmo. Neni v ohrozeni zivota a zdravi, ale maminka je daleko :lol:

VilaAnalka
Kecalka 101 příspěvků 12.09.19 09:16

Moje deti se taky deli, ale jednak samy od sebe a dvak taky dostavaji od ostatnich. Skadkosti do skoly prakticky nedavam, kdyz uz, tak dam holkam navic, vim, ze tam maji kamaradky, kterym rady nabidnou. Co kdyby ses domluvila se synem, ze vybere doma bonbon, nebo co mu davas, i pro holcicku, ale u zbytku dusledne trvala na tom, ze to sni on? Asi kdyby mymu diteti nekdo bral nedovolene sladkost, rekla bych mu, ze pokud si to neubrani, ze uz proste dostavat nebude, ze to stoji dost penez :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.19 09:27

@Kačus82 já mu dnes důsledně vyčistila žaludek, asi to pochopil, ale ruku do ohně za to nedám…já mu řekla, pokud chceš dávat jiným dětem, ale oni ti nic na oplátku nedají ochutnat svého, tak jo, ale za své…já ti už nic nekoupím do školy. Nebo si to nech na doma a ve škole budeš mít suchý rohlík…
@VilaAnalka on se dělí právě o vše. Když dá kamarádům tak to beru, jenže k němu chodí děti, které se s ním jinak nebaví. Já mu dám svačinu na hlavní přestávku a pak do družiny, chodí domů až ve tři. To mu dám třeba rýžový chlebíček nebo bebe sušenky a to za ním chodí ta holčička, že jí mamínka na odpo nedává. Já mu dám na svačinu pečivo, palačinku, tortilu, toustík, zeleninku nebo ovoce a vždy jedno nebo dvě kokina, třeba dva čtverečky čokolády. A jak to viděly ty holky, už si chodí pravidelně a on neměl ještě ani kousek od toho co děláme svačinu (od 3.9.)

Uživatel je onlineluci.no
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 12.09.19 09:35

Pokud je to v neprijatelne mire, vadi to diteti i rodici, tak bych zkusila pozadat ucitelku. Neco ve smyslu, ze kdyby mela cas, jestli by koukla, jakym zpusobem se dite deli, zda je to dobrovolne a zda by pripadne s detmi na toto tema pohovorila.

Kačus82
Echt Kelišová 7738 příspěvků 12.09.19 10:04

Tak nazev diskuze zni: Jak naucit deti asertivite. Vysledek: maminka za kluka vyresila situaci tak, ze mu bude davat ke svacine suchy rohlik :lol: to je teda asertivita jako prase, sorry. Mas pocit, ze jsou prava vsech zachovana a vsichni jsou spokojeni?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama