Jak naučit dítě bruslit

308
19.5.16 11:36

Jak naučit dítě bruslit

Ahoj,
dnes jsem byla s 5letu dcerou poprvé na inline bruslích. Bolí mě záda a ruce, jak jsem ji přidržovala, já sama nebruslím (bruslala jsem jako holka na těch čtyřkolečkových, které se kdysi vyráběly) - nevím jak ji naučit, aby udržela rovnováhu. Jakmile jsem ji pustila, padala buď dopředu nebo dozadu :)Jak jste to učili své děti Vy? Předem díky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35461
19.5.16 11:40

Pro začátek pochodovat okolo plotu, pak se postupně pustit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
271
19.5.16 11:50

Já jsem dcerku nejprve vypustila doma :-). Brusle si oťukala, zvykla si na ně a jak se přidržovala nábytku tak se nebála pádu. Byla zrovna marod, tak měla fajn rozptýlení a po bytě 35m2 pak už jezdila jako drak :-).Venku to pak bylo v klidu a jen za jednu ruku.. Je důležité, aby se nebála a důvěřovala sama sobě a ne bezmezně tomu, že ji držíš. Tak se to osvědčilo nám :-). Držím palečky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47103
19.5.16 11:56

Mně to přijde brzy, ale možná má někdo jiné zkušenosti (já je nemám). Soudím dle ledních bruslí - ty jsou podle mě mnohem jednodušší a kluci se naučili tak nějak bruslit tuto zimu (s tím, že příští zimu to dopilují). Takže si myslím, že na inliny bude čas tak v 6ti letech. Jinak to dřeva nejsou :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
271
19.5.16 11:59

@sovicka1 myslím že je to dítě od dítěte. Kamarádky holčička bruslí na ledě od 4let krásně a na inlinech doteď neumí (5let) a u nás naopak - lední nic moc a na kolečkovkách ujede 7 km na jeden zátah v docela slušném tempu..Bylo ji v lednu 5.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47103
19.5.16 12:07

Asi jo. Spíš jsem tím chtěla říct, že je zcela normální, když to v pěti letech dítěti nejde. Osobně bych na to neměla moc nervy - na ledě si tlačí dítě branku a postupně se rozjezdí, ale na inlinech se mi nechce to dítě vláčet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
271
19.5.16 12:12

@sovicka1 jojo, souhlasím. A když to nejde, je dobré to nehrotit a počkat třeba půl roku a znovu zkusit…Nám se to takhle osvědčilo ve všem od kola, právě přes brusle, plavání, ale i třeba s plínkou :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2301
19.5.16 12:21

Ahoj, začínaly jsme doma na koberci, tam to tak moc nejezdí, tak se tam naučila rovnováhu. Venku jsem ji vodila za ruku /taky nebruslím/, pak s ní dvě kolečka dala bruslící kamarádka za ruku a šlo to. Až nějak v šesti letech ale. Plynule pak přešla na lední brusle, tam s ní vždycky na začátku sezony ta bruslicí kamarádka objede jedno kolečko, aby si zvykla, a pak už jezdí sama.
Na kolo bez koleček jsme taky dorostly až v těch šesti letech, do té doby jezdila trapně s bočníma kolečkama, nemělo cenu to hrotit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4385
19.5.16 12:35

@Cassy25 Škola bruslení na internetu, jsou hromady videí, např. a hromady dalších. Ale moje děti se to naučily samy, tak nevím :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bora-Bora
19.5.16 12:39

Obě mé děti bruslí od 5let, naučily se samy a ted učí mě. :mrgreen:

Nevím, neporadím, jak na to :nevim:

• Citovat
  • Upravit
28026
19.5.16 12:56

Zkoušela jsem dceři inline před 14 dny cca, za chvíli jí bude 5 let. Taky nevím jak na to, pořád se předkláněla nebo zakláněla a pak se jí rozjížděly nohy, nepřišla jsem na žádný trik. Jedině jí to šlo na trávě, tam alespon udržela balanc, na asfaltu hned padala. Asi to chce prostě zkoušet nejdřív na drsnějším povrchu :think: Aby vůbec pochopily, co to mají na těch nohách a co s tím mají dělat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama