Jak naučit dítě na odrážedlo ?

408
16.9.21 13:40

Jak naučit dítě na odrážedlo ?

Zdravíčko, mám 21 měsíčního synka. Má doma 3 velikosti odrážedel. Enduro, Zopa, Funnywheels. Odmítá mi všechno. Jsou to ty odrážedla na třech kolech. Ne, na dvou.
Má 88 Cm. Po starším máme ještě dvě, na dvou kolech. Ale toho zatím děsí. Rascal, Fist bike.
Mám koupit ještě něco? Nebo nelamat a on k tomu dojde? Jestli vůbec. :nevim:
Můžu mu nějak k tomu dopomoci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3771
16.9.21 13:45

Dojde k tomu sám, jestli vůbec. Můj osmiletý na tom nikdy nejezdil, nebavilo ho to. Dvouletá dcera odrážedla ráda nosí, někdy si na ně i sedne a to je tak vše. Já bych ho nenutila. I když taky trochu skřípu zubama, větší rychlost při přesunu s dítětem bych někdy ocenila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1803
16.9.21 13:45

Neřeš, nedonutíš ho nijak. Starší odrážedla zásadně odmítala (vždy jsem je tahala domů :roll: ). Mladší nadšeně jezdila dřív než chodila. Starší se před 4. rokem naučila jezdit na klasickém kole (bez koleček) a jezdí moc ráda, malá mi teď ve 3 letech urputně odmítá koloodražedlo :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26469
16.9.21 13:46

Asi moc ne. Jiné deti ho k ježdění nestrhnou?

Nase děti začínaly kolem roka na nějakém tom odrazecim auticku pak enduro, okolo dvou a půl regulérní odrážedlo, po třetím roce kolo.
Zase je neberou žádné hudební nastroje, keramika…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
408
16.9.21 13:51

@ProfZav Přesně. Taky by mu to mohlo pomoci udržet směr cesty. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25334
16.9.21 13:53

Nech ho, každé dítě prostě odrážedlo neláká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
408
16.9.21 14:10

@Sue2008 Mě právě ten starší 5 letý na to taky nikdy nesedl. A až teprve teď občas jede na tom koloodrazedle. Ale kolo se bojí. Tak si říkám, jestli nebyla příčina v tom odrážedle. A tak je zase fajn číst, že i bez toho se naučila na kole. :srdce: A ve 4? To je šikovná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26672
16.9.21 14:12

@Dollorres zřejmě se bojí, co pro začátek zkusit stabilní odrážecí autíčko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
408
16.9.21 14:13

@Svistice nene, to akorát přenáší, odstrkuje to rukama. Nebo za nimi běží, ale sedět na tom moc nechce. To hned slejza. A vozí se jen chvilku, když ho tlacim. A umělecky směr jde taky mimo nás. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6747
16.9.21 14:22

@Dollorres Moji dceru taky odrazedlo moc nebavilo, zadne, na plastovem autě nebo motorce jezdila maximálně doma v rámci nějaké hry na něco. Venku sotva pár metrů, ve finále myslím, že je to úplně fuk, každého baví něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
408
16.9.21 14:23

@stinga To máme takové to s tou vodící tyčí. Ta se dá i oddelat, tak to nejradši strká a jezdí s tím, jak s vozíkem. Občas se na to posadí, ale vylejza. Neodstrkuje se, je to jak kdyby nechápal. I přesto, že parkrat se i odrazil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
408
16.9.21 14:28

@Alušáček V tomhle souhlasím. Jen mi to je nekdy líto, když vidím ty ostatní děti, jak si to užívají. A stále dumam jestli to má vliv na pozdější stabilitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26469
16.9.21 14:31
@Dollorres píše:
@Alušáček V tomhle souhlasím. Jen mi to je nekdy líto, když vidím ty ostatní děti, jak si to užívají. A stále dumam jestli to má vliv na pozdější stabilitu.

Nereš to. Ano, dítě se zkušenosti z koloodrazedla je schopné se naučit rovnou jezdit na kole bez přídavných kolecek ve třech letech.
Ale pokud odrážedlo vynechate, tak se na tom kole taky jezdit naučí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
408
16.9.21 14:40

@Svistice Ve třech, tak to je vážně brzo. To odrazedlo, je skvělý vynález.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1803
16.9.21 14:44

@Dollorres fakt, dokonce bojkotovala i kolo s kolečkami… když jsme je odmontovali, druhý den jezdila sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat