Jak naučit mladší dítě spát celou noc?

Anonymní
4.1.20 18:30

Jak naučit mladší dítě spát celou noc?

Zajimalo by mne, vy co mate vice deti, jak jste ty mladsi naucili spat celou noc ve spolecnem pokoji? Malymu je pres rok a cim dal casteji se v noci budi (momentalne casteji, jak kdyz byl kojenej, cca kazde dve hodiny a jenom mliko ho utisi). A ja uz zacinam byt hotova.. Starsimu jsem vzala mliko na noc a asi 3 noci jsem k nemu pri placi v intervalech chodila a od te doby spi celou noc. Jak ale s tim mladsim, kdyz je v pokoji se starsim? Dekuju za radu…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1366
4.1.20 18:58

Každé dítě je jiné. Mám 3+6 a prostě když je problém, tak tam dojdu a lehnu si k tomu, který to zrovna potřebuje. Obvykle tam usnu, ale neřeším to. Jen to chce čas a oprostit se od představy, že něco nějak musí být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4535
6.1.20 09:56

My jsme staršího vystěhovali z ložnice az ve chvíli, kdy spal celou noc. Mladsiho jsme k.nemu dali, když se už nebudil casto, ale třeba jen jednou za noc, a to ne každý den. U obou to bylo kolem roku a půl. Nemá cenu dávat z ložnice pryč dítě, co se pořád budi. Ještě ke všemu k sourozenci. Pak se vam nevyspi ani jedno dítě, ani vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.20 11:22
@chaela píše:
My jsme staršího vystěhovali z ložnice az ve chvíli, kdy spal celou noc. Mladsiho jsme k.nemu dali, když se už nebudil casto, ale třeba jen jednou za noc, a to ne každý den. U obou to bylo kolem roku a půl. Nemá cenu dávat z ložnice pryč dítě, co se pořád budi. Ještě ke všemu k sourozenci. Pak se vam nevyspi ani jedno dítě, ani vy.

A prestalo se vam budit samo od sebe nebo jste pro to neco delala? Maly je vazne schopny vypit i trictvrte litru mlika za noc a pak pres den nema potrebu jist. Podle me to je spatny navyk…

• Citovat
  • Nahlásit
4535
6.1.20 11:58
@Anonymní píše:
A prestalo se vam budit samo od sebe nebo jste pro to neco delala? Maly je vazne schopny vypit i trictvrte litru mlika za noc a pak pres den nema potrebu jist. Podle me to je spatny navyk…

No já asi moc nemám co poradit. Oba kluci začali v noci líp spát po odstavení. První se odstavil sam, kojit už nechtěl, takže pro mě bez prace. U druhého došlo mlíko, ale on už v noci hlad neměl, jen mě zuzlal, takže jsem místo prsa dala dudel, pochvala a byl klid. Ale teď mám mimino, který tyto moje teorie bezproblémového odstaveni určitě totálně zboura. Už teď v 5 měsících je prsomila, prikrm sice super, ale o prso se připravit nenechá. Tu asi jen tak neodstavim a její noční spánek je zatím katastrofa ale co s tím jednou budu dělat zatím netuším. Takže jo, kluci se vlastně přestali budit sami. S dcerou to bude asi horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat