Jak naučit na nočník

Anonymní
2.12.19 13:32

jak naučit na nočník

Ahoj, uvítám nějaké rady, jak naučit 24 měsíční dceru na nočník. Když jí tam posadím, tak spustí hysterický pláč a zvedá se.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4667
2.12.19 13:39

Nijak, musí na to být připravená, což zřejmě není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 13:50

Přesně tak, až bude připravená, sepne ji to v hlavě samo. Dej nočník, ať ho má na očích, občas ji tam zkus posadit, ale nenuť. Mě se dcera naučila ve 2,5 letech, do té doby měla nočník totálně na salámu, ale za to se odplenkovala prakticky hned i na spaní. A to je z dvojčat a kluk byl bez plen přes den už půl roku před ní, takže příklad měla. Kluk měl naopak noční pleny až do 4,5 let. Každé dítě je v tomhle prostě uplně jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
541
2.12.19 13:51

Muj nejmladsi syn nocnik nikdy nepouzival. Videl, ze starsi brachove, mama i tata chodi na zachod, tak chtel taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5271
2.12.19 13:58

@murra a mužu se zeptat kdy začal chodit na záchod? Já uvažuji, že bych nočník vynechala a malý by chodil hned na záchod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 13:58

Tak začínat ve dvou letech je nejhorší možný vek. Spoji se to s obdobím vzdoru a nazdar. Nejlepší je dítě posazovat hned jak začne samo sedět-číst mu tam knížky, ukazovat obrázky, proste to spojit s něčím příjemným. Pak už bude zvyklé a začne chodit i samo. Obě dcery jsem to naučila takhle a cca v roce a pul byly bez plenek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2402
2.12.19 14:06
@martina bl píše:
Tak začínat ve dvou letech je nejhorší možný vek. Spoji se to s obdobím vzdoru a nazdar. Nejlepší je dítě posazovat hned jak začne samo sedět-číst mu tam knížky, ukazovat obrázky, proste to spojit s něčím příjemným. Pak už bude zvyklé a začne chodit i samo. Obě dcery jsem to naučila takhle a cca v roce a pul byly bez plenek.

Je nutne to delat hned po probuzeni treba? On je zatim zvykly se kojit, kdyz vstane. Je mu rok a mesic. Chci ho na jare odstavit, ale uz chci zacit s nocnikem. U prvniho se to povedlo strasne pozde, az ve skoro 2.5 letech. Posazovala jsem ho prave od doby, co zacal sedet. Bez efektu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1259
2.12.19 14:11

Nasi je 24 mesicu a posazuju ji, obcas, tak od roka, aby se neblokla. Jenze kdyz ji dam na nocnik po spinkani a pred spinkanim, tak z nej nechce vstat dokud se nevycura, coz se ji nekdy nechce a pak se vzteka, kdyz ji chci zvednout :joy: takze chodime na zachod, to je lepsi, tam se vycura, obcas udela bobek a chce splachnout, tak se zvednout musi. Kdyz se ji nic nechce, tak staci, kdyz zhasnu a odejdu, tak jde taky :joy: takze u nas se chodi na zachod, nocnik nejak vynechame. A ja to posazovani flinkam, takze tomu davam tak pul roku jeste, dokud nesundame plinku :grinning:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11267
2.12.19 14:16

Dcerka mi začala chodit na nočník až ve dvou letech a čtyřech měsících. Prostě k němu jednou přišla, sedla, vykonala a od té chvíle je bez plen. Starší to měla zrovna tak, jen o chvíli dřív. Musíš počkat až dozraje a pak to půjde samo. Do té doby ukazovat, vysvětlovat, ale nenutit. Dobrá je čůrací panenka, aby dítě pochopilo, co se po něm chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6863
2.12.19 14:16

Ja nevim, zjednodusene receno jsem jim sebrala pleny, ukazala kde je nocnik a co se do nej dela a cekala. Moc jsem je na to nechystala dopredu. Prvni dceru jsme uplaceli bonbonama, taky mela z nocniku hysterak. Bez nehody byla ovsem od tretiho dne po odebrani plen, takze pripravena spis byla. Syn byl par dnu porad mokrej, nez pochopil, pak obcas ucurnul jeste asi 3 mesice, ale nedocural, rekl si. Treti asi tri dny vypadala, ze vubec nechape, co po ni chcem, a pak najednou taky uz bez nehody. A vsem jsem brala pleny ve 2r (ale na noc teda ne).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 14:19

Ja tot zkousela u syna po roce a pul a vubec nechtel, kolem 24 mesicu jsem ho zkousela casteji, behal nahatej, ale vzdycky se vycural jinde i kdyz vedel, ze se cura do nocniku. Po dvou mesicich zacal sam chodit na nocnik. Dite musi byt samo pripravene a ma na to svuj cas. Ted ma 28 mesicu ale na spani po o i v noci plinku jeste ma a teda i kdyz jdeme ven, jak je ted zima. Ono to prijde samo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
541
2.12.19 14:19
@anavi13 píše:
@murra a mužu se zeptat kdy začal chodit na záchod? Já uvažuji, že bych nočník vynechala a malý by chodil hned na záchod.

Bylo mu neco pres 2 roky, asi tak 28 mesicu, presne si to uz nepamatuju. Pouzival stupinek z Ikea a cural ve stoje, na kakani jsme ho ze zacatku pridrzovali (takove to mini prkynko jsme nemeli).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5271
2.12.19 14:27

@murra děkuji, já už bych to pomalu zkusila po prvním roce. Spíš aby si zvykl si tam na chvíli sednout. Prkýnko chci koupit, to mi přijde jednodušší. Čůrání ve stoje vyzkoušíme asi až v létě - samozřejmě ještě teď tak pevně nestojí, takže to nejde. Čekám v podstatě až bude dokonale sedět. Mě ten nočník třeba v obýváku přijde divný, kdy my všichni chodíme na záchod :think: syna už tam beru teď, když jdu já, pač jinak řve když je sám, ale říkám si, že už aspoň si zvyká aspoň na tu místnost :think: ale asi je fakt, že po tom druhém roku je to odplenkování reálnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
2.12.19 14:29

Nenutit a pockat az bude pripravena. Ja se u dcerky taky nacekala. Naucila se az mesic pred 3.narozeninama a odbourani slo pak raz naraz…za 2 dny bylo po plinach…celkem za 3 dny uz byla bez nehod i v noci. Ale nez byla pripravena, tak to byl boj…tak jsem nad tim mavla rukou, rekla si, ze do dospelosti je mit stejne nebude a vyplatilo se…bez revu, naprosto nenucene…prislo to ze dne na den. I kdyz rodina uz mela blby kecy, ze je mala ostuda apod. Toz jsem to ignorovala a dneska ve 3,5 letech ji funguje sverac lip nez nekterym jinym detem ve skolce…takze tak. :mavam: doporucuju jeste pul roku klidne pockat, az bude leto a kdyz to bude mozny, tak nechat behat v satickach nahambato 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 16:29
@lolink píše:
Je nutne to delat hned po probuzeni treba? On je zatim zvykly se kojit, kdyz vstane. Je mu rok a mesic. Chci ho na jare odstavit, ale uz chci zacit s nocnikem. U prvniho se to povedlo strasne pozde, az ve skoro 2.5 letech. Posazovala jsem ho prave od doby, co zacal sedet. Bez efektu.

Hned po probuzení nemusíš, když ho ještě kojis. To by ho mohlo rozlobit :cert: :D spis to zkoušejte přes den, kdyz je v dobre náladě a ma si chuť hrát. Nebo po jídle. Každé dítě je samozrejme jiné. Ale u nás to fungovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama