Jak naučit říkat předem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sindarela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.08 09:18
Jak naučit říkat předem?

Promiňte, že začínám novou diskusi. Jen prostě nevím, co dělat s prckem, který si pravidelně až po vyprázdnění řekne: „kak“ Když mi to dělal včera celý den a hromada tepláčků a spodků večer skončila v pračce, dali jsme dnes plíny, ovšem bavlněné, takže to hlásí tak jak tak. Ona je plína úplně suchá, jen je tam malý cvrkánek a kvůli tomu to musím prát. Dřív, když si neříkal, tak to měl úplně do mokra a pak jsem ho třeba přebalila, teď mi to pokaždé zahlásí, takže z výchovného důvodu ho musím přebalit i když je to skoro suché. Přijde mi to lepší, než utírat podlahu, stejně to mokré tam cítí jako ve slipech.
Jak ho mám naučit si říkat předem? Pochopí to? Má 15 měsíců. Děkuji Sindarela

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Halka
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 20.03.08 09:30

Nepochopí, protože je strašně malý. On pozná, že čůrá, až když čůrá. Děj mu čas a nespěchej na něj. Budeš stresovat jeho i sebe. Všichni lékaři tvrdí, že před 18 měs. to nepoznají. My začaly před druhým rokem a bylo to za chvíli.
 Halka

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.08 09:33

Já myslím, že je ještě malý a prostě si ještě neuvědomuje, že začal kakat nebo čůrat.
Prostě mu dej čas. Já bych se vrátila k plenám i tak je úspěch, že už ví, že něco proběhlo.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.08 09:37

Halka byla rychlejší. Já byla asi líná matka, nočník jsem neřešila. Prcek věděl kde je, věděl, že je na čůrání, ale když nechtěl, tak jsem ho ani neposazovala. Odplenkoval se ze dne na den ve dvou letech. Po týdnu jsem mu vzala noční plenu. Nehoda byla párkrát, nikdy ne noční, spíš přes den, když jsem neslyšela, že volá.
Vím, že u některých dětí to nefunguje a jsou s plenou ještě ve třech letech a matky jsou nešťastné, ale já si pořád myslím, že to dítě musí dozrát. Chápu, že už je potom problém ze školkou.
Anon. příspěvky Veera nepřihlášená (nejde mi to)

Sindarela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.08 10:17

Víte, mně šlo hlavně o to, když už ví, že něco udělal a říká mi to, abych něco nepropásla a on si neodnaučil říkat nebo nezlenivěl. O to mi šlo, jinak to klidně ještě s plínama nějaký čas vydržím. Jsou stejně látkové, tak to cítí.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 20.03.08 10:58

No ono to tak většinou funguje. Nejdřív ta dítka si začnou uvědomovat, že něco udělala. Pak to začnou hlásit. Pak se pomalu naučí poznávat, že se to právě děje a další fáze je pak, že se naučí to říct předem.

Vydrž a neřeš:)

Sindarela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.08 11:01

Jako vydržet s plínama nebo s mokrýma slipama?

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 20.03.08 11:05

No netlačit na pilu. Vydržet - já osobně bych volila pleny a to aspon do oteplení (jaro, léto). Tohle je o nastydnutí a opravdu ještě asi přesně nechápe a neumí a tak mi přijde zbytečné nechávat v mokrém…

Sindarela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.08 11:07

No tak asi jo. A myslíš, že mi mezitím nezleniví?

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 20.03.08 11:11

Nemyslím.

Třeba i proto, že poměrně často dítka, která začnou s nočníkem brzy, tak stejně většinou dojdou do období, kdy stávkují a počůrávají se a začínají nanovo.

S lenivostí to vůbec nesouvisí.

Sindarela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.08 11:50
:wink:
Sindarela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.08 11:56

Tak to asi zůstaneme v plínkách a budeme zkoušet sedat na nočník, když bude suchý. Jinou možnost nevidím. Možná časem pořídíme trénovací kalhotky. Též látkovky. Myslím, že něco takového se dělá. Nebo se pletu?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.14 07:54

Chci se zeptat: odnaučuju z pleny. co je lepší, slipy či trénovaci kalhotky? tedy trenovaci kalhotkyk-plenky? mě přijde, že nějak výhody trén. plenek nevidím. díky.

Run
Generální žvanilka 20634 příspěvků 09.04.14 08:01

Plena je pořád plena. Lepší je zásoba kalhotek, tedy slipů.

Aries6
Generální žvanilka 22057 příspěvků 5 inzerátů 09.04.14 08:03
@Anonymní píše:
Chci se zeptat: odnaučuju z pleny. co je lepší, slipy či trénovaci kalhotky? tedy trenovaci kalhotkyk-plenky? mě přijde, že nějak výhody trén. plenek nevidím. díky.

Je to drahý jak čert a jedinný rozdíl je ten, že se stahují a nerozepínají, tak je to rychlejší a pohodlnější. Já balík koupila a používala ve chvíli, kdy si malá už říkala, ale nechtělo se mi tahat mraky nahrádního oblečení. Sem tam jí je ještě dám do auta, když vím, že usne. Ale použila jsem jich tak 5…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Svědkyně upálení: Myslela jsem, že je to fake nnebo protest proti Babišovi

Společností doslova otřásl čin neznámého muže, který se v pátek odpoledne... číst dále >

Souboj zadků: Líbí se vám víc pozadí Martina Zounara, nebo Martina Krause?

Dva herci odlišné postavy, dva zadky, které ti dva ukázali na jevišti před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >