Jak naučit rytmus ??

847
17.11.09 09:50

Jak naučit rytmus ??

Dcera nemá vůbec smysl pro rytmus a já nevím jak jí vysvětlit, co to ten „rytmus“ je. Snažím se jí to ukázat vytleskáváním u písniček, ale moc to nepomáhá. Je vůbec možné rytmus naučit ? Dceři je 6 let a potřebuje to kvůli tancování - hezky tančí, ale netrefí se do hudby, což je průšvih. Nevíte, kde najít nějaké lehké písničky na vytleskávání ?? Jako třeba polka, vačík, apod.

díky B

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8297
17.11.09 10:08

Pisnicky neporadim, ale zkusila bych pak pridat hodne basy, kdyz to budes prehravat, basy vetsinou urcuji rytmus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5726
17.11.09 11:31

Děti mají všeobecně problémy s rytmem - hold je to těžké :-( Říká se, že rytmus musí být „v těle“, ale zase se říká, že hudební sluch má 99% dětí a záleží jen na nás, jestli se jim ho rozvineme nebo ne… :nevim:
Moje rada - pokud máš možnost, zajdi s ní na zkoušku hudební kapely nebo k bicím na ZŠ a ať jí někdo ukáže jak to funguje - kopák, šroťák a ať tančí jen na bicí - pokud jí to půjde, nahrejte si ty bicí a ať zkouší i doma …
Jsem bývalá bubenice a takhle jsem učila rytmus žáky třetí třídy - kupidivu je to i bavilo a chytli se :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
17.11.09 14:15

Mám hudební sluch, ale rytmus byl vždy kámen úrazu. Nikdy jsem nemohla nic zpívat sama, bo byhc se zcela jistě ztratila. Zato ve sboru jsem jednoznačně vyčnívala. Potřebuji jen trošku vést - aby rytmus udával někdo jinej.
S tím tančením to může být podobný, možná nebude excelentní sólistka, ale ve skupince která ji povede může fakt zářit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama