Jak válčíte s první třídou???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucie82
Zasloužilá kecalka 754 příspěvků 05.10.09 09:34
Jak válčíte s první třídou???

Ahojky jak se vašim dětem líbí ve škole??? A jak jim to jde?? Moje dcera je spokojená. Počítání jí jde dobře, ale s psaním je to horší… a už je přesazená za bavení…

Reakce:
Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 05.10.09 10:10

U nás dobrý, Adli je nadšená :) Je teda bordelář a píše jak správný mazal :) Ale co. já si velmi dobře pamatuji svoji první třídů - a ač by to asi tenkrát nikddo nehádal, nedopadla jsem špatně :D

Jo a Adli, ač nejmladší ze třídy, má přidanou velkou lavici :D :oops: :roll:

xeniej
Závislačka 2721 příspěvků 05.10.09 10:15

Ahoj,

tak u nás taky v pohodě.
Bála jsem se, jak se bude B. ve škole projevovat, protože při kontaktu s cizími dospělými bývala stydlivá, ale ve škole to rozjela, paní učitelka je z ní nadšená/ což jsem nečekala, myslela jsem že bude sedět v lavici jako bulík a ona asi bude za Hujera :oops: /.

Zatím počítají do pěti :lol: , procvičují grafomotoriku, minulý týden zkoušeli psát jedničky.
Psací písmena ještě nepřišla na řadu.

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 05.10.09 10:19
xeniej píše:
Ahoj,

tak u nás taky v pohodě.
Bála jsem se, jak se bude B. ve škole projevovat, protože při kontaktu s cizími dospělými bývala stydlivá, ale ve škole to rozjela, paní učitelka je z ní nadšená/ což jsem nečekala, myslela jsem že bude sedět v lavici jako bulík a ona asi bude za Hujera :oops: /.

Zatím počítají do pěti :lol: , procvičují grafomotoriku, minulý týden zkoušeli psát jedničky.
Psací písmena ještě nepřišla na řadu.

Jé, ty máš babinec jak my :) Je to prima, že?

xeniej
Závislačka 2721 příspěvků 05.10.09 10:28

Lesino ano, vokálně tuto sestavu nemůže předčit nic :lol: :lol: :lol:

lucie82
Zasloužilá kecalka 754 příspěvků 05.10.09 10:37

Markétka taky byla nadšená, ale asi jen první tři dny to i radostně vyskočila z postele :-) teď je to horší… začli psát různé kličky a to jí moc nejde. Nemá trpělivost. Jsem jí jednou řekla ať si uklidí stůl že jdeme psát úkol a ona přišla za pět minut s napsaným a všechno špatně… gumovat nemůžou… tak ji to paní učitelka všechno poškrkala.....

Flyingfrog
Extra třída :D 12125 příspěvků 05.10.09 10:58

Holky, s psaním vydržať a nemučit děti. Já měla od první třídy odpor k psaní. Naštěstí mi teda učitelka nikde neškrtala, protože to bych to bojkotovala úplně. No a psát sice krasopisně neumím doteď, ale přečtu po sobě, co potřebuju a když není zbytí, uchýlím se i ke krasopisu :-) Mazalům a dětičkám, co je nebaví a nejde psaní, zdar :-)

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 05.10.09 12:04
lucie82 píše:
Markétka taky byla nadšená, ale asi jen první tři dny to i radostně vyskočila z postele :-) teď je to horší… začli psát různé kličky a to jí moc nejde. Nemá trpělivost. Jsem jí jednou řekla ať si uklidí stůl že jdeme psát úkol a ona přišla za pět minut s napsaným a všechno špatně… gumovat nemůžou… tak ji to paní učitelka všechno poškrkala.....
U nás paní učitelka neškrtá - zaplaťbůh.
LuckaH
Ukecaná baba ;) 2190 příspěvků 05.10.09 14:42

Ahoj,
přidám se - mám doma prvňáka - kluka. Do školy se těšil a zatím ho to baví, i když samozřejmě úkoly ho „neba“. Já ho mocnetrápím, ale řekla jsem mu, že to je jeho „práce“ na dalších cca 20 let a jak si to udělá, tak to bude mít. S naší podporou, samozřejmě. Tomík sám je perfekcionista, takže hned při prvním úkolu ze psaní plakal, že je hloupý, protože mu to nejde. Měly dělat tečky jako mák okolo makovic, ale vedly se spíš čárky než tečky. No nedalo mu to, trénoval, až byl sám spokojený. Už přešly na obloučky a kličky, ručička si už docela zvykla a Tom taky, takže už nepláče, ale usilovně trénuje.
Asi je exot :oops:
 LuckaH

k.a.c.k.a.
Závislačka 3138 příspěvků 06.10.09 14:15

My taky bojujem s psaním(a to jsem učitelka a prvńíčky učila), ale na vlastní nemám nervy. Koupila jsem navíc jednu cvičnou písanku na uvolnění ruky a tak to doma vždycky natrénujeme a ve škole už to pak jde lépe.

Gabi33
Nováček 9 příspěvků 27.10.09 13:04

Ahoj holky, taky máme doma prvňačku. Zatím je v pohodě. Ale myslím, že ani ne tak škola, ale to sezení v ní, je pro ni za trest. Úkoly doma píše co nejrychleji, aby už honem honem byla venku. Ale snažit se snaží. Momentálně píšou č. 4 a pravděpodobně už začnou měkké malé i. Bohužel pro ni chudinu máme doma ještě čtvrťačku a docela srovnávám. Ale vím, že nesmím :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečník a přítel Polívkové Kurtiš zavítal na večírek StarDance, domů nešel rovně

Finálový večer taneční show StarDance si nemohl nechat ujít ani Michal Kurtiš... číst dále >

Peče, vaří a skvěle vypadá: Rosická je největší trefou slavného fotbalisty

Radka Kocurová (37) je velmi prozíravá žena. Kromě toho, že s léty neztrácí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >