Reklama

Rváč číslo dvě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
mado
Závislačka 4716 příspěvků 15.11.09 22:29
Rváč číslo dvě

Můj desetiletý syn byl nazván „rváčem číslo dvě“ ve své třídě. Jedná se o to, že má dle učitelky nadměrně vyvinutý smyl pro spravedlnost, což se projevuje tím, že mají ve třídě chlapečka o dvě hlavy většího, z velmi zvláštního rodinného prostředí (má dva tatínky, všichni žijí pohromadě, jeden tatínek vlastní veřejný dům, druhý zbrojní firmu, maminka pracuje ve firmě prvního tatínka..) a tenhle chlapec mlátí a provokuje všechny spolužáky a náš syn naznal, že je všechny bude bránit, takže každou přestávku si agresor někoho vybere ke svým výpadům a náš syn přiběhne na pomoc a končí to potyčkou. Nevím, co s tím, rváče ze syna nechci mít, manžel to vidí tak, že je dobře, že se jako jediný ze třídy staví proti dotyčnému, ač o dvě hlavy většímu. Doteď se syn nikdy nepral, spíš byl povaha, kam ho postavíš, tam ho najdeš.S rodiči agresora není řeč, učitelka nechce řešit konflikty. Co s tím. :nevim:


Reklama

Reakce:
 
Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 15.11.09 23:06

Nic. S tímhle nic nenaděláš. Synka neukecáš, aby nebránil slabší, agresora nezměníš…

Prostě doma vysvětluj, jak jeho chování působí, že i z něho se stává rváč, ale to je tak vše, co můžeš… Synek z toho musí odrůst. Jediné, co můžeš je řešit vše s ředitelem, když tam přijdeš sama a první, můžeš změnit náhled vedení školy na věc…

 
Sati
Extra třída :D 11521 příspěvků 16.11.09 00:06

Taky mám doma čerstvého chronického rváče ( dle vyjádření vedení školy :evil: ). Zlomil spolužákovi ruku, když do něj strčil, protože bránil jiného kluka. A pak se pral ještě jednou a má ředitelskou důtku. Ve škole ho zdiagnostikovali jako hyperaktivního s podezřením na ADHD :roll: Jak jim vysvětlit, že jsou vedle jak ta jedle, bo zhnilejšího člověka než náš mladý snad ani nenajdeš i kdyby ses hodně snažila. Ten, kdyby nemusel jíst a chodit na záchod tak by byl schopný celý den proležet a čumět do stropu nebo na bednu - prý hyperaktivní. No jdeme na vyšetření, tak jsem zvědavá, co odhalí ti co na to mají papír 8-)
Pokud ti můžu poradit, nenechávej ho prát se, protože ti z něj pak udělají grázla frknou mu dvojku z chování než stačíš napočítat do pěti.
Jo a když jsme poukázali na to, že asi není jediný, kdo se ve třídě pere, protože sám se sebou by to asi nezvládnul, tak se kroutili jak hadi a tvrdili nám, že oni jsou ve třídě super kolektiv a mají se rádi - jen ji to tam asi ten náš mladej kazí, či co :nevim:

 
mado
Závislačka 4716 příspěvků 16.11.09 09:13

Holky díky, Sati u nás je situace ještě trošku jiná, paní učitelka snad i přeceňuje synovi schopnosti, jak morální, tak inteligenční. Tam snad dvojky z chování a zaškatulkování nehrozí, spíš učitelce „vyhovuje“, že to někdo řeší za ni.Ona ví, že od agresora je to náběh na šikanu vůči některým spolužákům a náš synek sice o dvě hlav menší, zato obratný a mrštný se vydává „do boje“. Neříkám, že je svatej, je to normální kluk, ale nelíbí se mi ta představa, že v deseti letech se rvou, co budou dělat v patnácti :nevim:


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >