Rváč číslo dvě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mado
Závislačka 4789 příspěvků 15.11.09 22:29
Rváč číslo dvě

Můj desetiletý syn byl nazván „rváčem číslo dvě“ ve své třídě. Jedná se o to, že má dle učitelky nadměrně vyvinutý smyl pro spravedlnost, což se projevuje tím, že mají ve třídě chlapečka o dvě hlavy většího, z velmi zvláštního rodinného prostředí (má dva tatínky, všichni žijí pohromadě, jeden tatínek vlastní veřejný dům, druhý zbrojní firmu, maminka pracuje ve firmě prvního tatínka..) a tenhle chlapec mlátí a provokuje všechny spolužáky a náš syn naznal, že je všechny bude bránit, takže každou přestávku si agresor někoho vybere ke svým výpadům a náš syn přiběhne na pomoc a končí to potyčkou. Nevím, co s tím, rváče ze syna nechci mít, manžel to vidí tak, že je dobře, že se jako jediný ze třídy staví proti dotyčnému, ač o dvě hlavy většímu. Doteď se syn nikdy nepral, spíš byl povaha, kam ho postavíš, tam ho najdeš.S rodiči agresora není řeč, učitelka nechce řešit konflikty. Co s tím. :nevim:

Reakce:
Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 15.11.09 23:06

Nic. S tímhle nic nenaděláš. Synka neukecáš, aby nebránil slabší, agresora nezměníš…

Prostě doma vysvětluj, jak jeho chování působí, že i z něho se stává rváč, ale to je tak vše, co můžeš… Synek z toho musí odrůst. Jediné, co můžeš je řešit vše s ředitelem, když tam přijdeš sama a první, můžeš změnit náhled vedení školy na věc…

Sati
Extra třída :D 11522 příspěvků 16.11.09 00:06

Taky mám doma čerstvého chronického rváče ( dle vyjádření vedení školy :evil: ). Zlomil spolužákovi ruku, když do něj strčil, protože bránil jiného kluka. A pak se pral ještě jednou a má ředitelskou důtku. Ve škole ho zdiagnostikovali jako hyperaktivního s podezřením na ADHD :roll: Jak jim vysvětlit, že jsou vedle jak ta jedle, bo zhnilejšího člověka než náš mladý snad ani nenajdeš i kdyby ses hodně snažila. Ten, kdyby nemusel jíst a chodit na záchod tak by byl schopný celý den proležet a čumět do stropu nebo na bednu - prý hyperaktivní. No jdeme na vyšetření, tak jsem zvědavá, co odhalí ti co na to mají papír 8-)
Pokud ti můžu poradit, nenechávej ho prát se, protože ti z něj pak udělají grázla frknou mu dvojku z chování než stačíš napočítat do pěti.
Jo a když jsme poukázali na to, že asi není jediný, kdo se ve třídě pere, protože sám se sebou by to asi nezvládnul, tak se kroutili jak hadi a tvrdili nám, že oni jsou ve třídě super kolektiv a mají se rádi - jen ji to tam asi ten náš mladej kazí, či co :nevim:

mado
Závislačka 4789 příspěvků 16.11.09 09:13

Holky díky, Sati u nás je situace ještě trošku jiná, paní učitelka snad i přeceňuje synovi schopnosti, jak morální, tak inteligenční. Tam snad dvojky z chování a zaškatulkování nehrozí, spíš učitelce „vyhovuje“, že to někdo řeší za ni.Ona ví, že od agresora je to náběh na šikanu vůči některým spolužákům a náš synek sice o dvě hlav menší, zato obratný a mrštný se vydává „do boje“. Neříkám, že je svatej, je to normální kluk, ale nelíbí se mi ta představa, že v deseti letech se rvou, co budou dělat v patnácti :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Houdová odmítá dětem říkat, že převlečení sousedé jsou čert s Mikulášem

Fotky Mikulášů a čertů u krásné Heleny Houdové vyvolaly traumatické... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >