Reklama

Jak naučit spát dítě přes den v postýlce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 17.09.09 14:29
Jak naučit spát dítě přes den v postýlce

Ahoj, prosím poraďte, jak naučit spát rok a půl staré dítě přes den v postýlce. Uspávám ho v kočárku na procházce a pak ho nechám venku, pak se stejně po hodině probudí, chce se přitulit a přenesu ho do postele, kde ještě pospí dvě hodiny.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34059 příspěvků 17.09.09 14:40

Kostěje jsem opatrně jak dynamit uložila i s babyvakem do denní postýlky, kde se za minutu vzbudil -ale -!!!! sám znova usnul !!!!!! to je poprvý !!! no koukám, že už se zase kroutí - tak asi nic…

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34059 příspěvků 17.09.09 15:03

Jinak tedy bych rekla, ze tak jako ty to ma vetsina lidi, jeste je zlaty, ze pak da ty 2 hodiny … vetsinou se decka dospi v kocarku a vymalovano…

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 17.09.09 15:11

To jo, v tom je opravdu zlatíčko, že spí někdy i víc jak tři hodiny.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 17.09.09 16:51

no, v tomhle věku přes den spala Bára běsně. Ona teda neuměla v postýlce usnout ani na noc. Takže prostě jsem si lehla s ní a držela, aby nezdrhala.

Aneta je naučená od malička, naopak neumí spát u nás )pokud jí není dobře, aby spala s náma a neřádila v noci, musí jí být opravdu moc zle).

Pokud je nezvyklý, tak to půjde blbě. A máte postel nebo postýlku? Postýlka má výhodu, že (většinou) nezdrhnou :D (plus mám jedině cestovní s normál matrací, takže se leze ven hůř)

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 17.09.09 18:18

Máme postýlku. Večer je naučený usínat v postýlce, ale přes den ne a ne ho to naučit.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 17.09.09 18:20

No a nechci ho v zimě uspávat venku, nikdy nevím zda ho obleču hodně nebo málo, loni se občas spotil a pak byl nemocný.

zdenulina
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 17.09.09 19:08

Tak to jsme řešili stejný problém. Malá měla na podzim také cca rok a půl a onemocněla, takže musela spinkat doma. Jinak spala zá:,–(ně jenom v kočárku, se kterým jsem musela jezdit. Musela jsem holt s ní lehat. Nejdříve usínala v manželské posteli, pak postupně usínala ve svojí postýlce. Musela jsem jí držet za ruku a čekat, až usne. Chtělo to výdrž, ale myslím, že tak po měsíci už to bylo v pohodě. Tak držím palečky a přeji pevné nervy! :wink: :wink:

DMartina
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 17.09.09 21:55

Ahoj, já jsem letos (loni?), prostě v leden, únor 2009 řešila totéž. Linda byla zvyklá spát přes den jedině v kočáře, ale když přišly mrazy - 15 atd, tak už to nebylo možný (když bylo -8, tak tam šla…). Za těhle mrazů byla v postýlce schpná prořvat dvě hodiny, nepomáhalo ani, když jsem vedle na posteli ležela já (hezky jsem si schrupla, byla jsem těhu, chi…). Bála jsem se, co bude letos. Z golfek, co máme na balkoně, vyrostla, fusak zabaví brácha… Nakonec jsem jí jen vysvětlila, když jsme byli na chalupě a chystalo se na déšť, že „dneska bude spinkat v postýlce, protože asi bude pršet a mohla by zmoknout“ (ač samozřejmě x-krát spala pod pláštěnkou.....), a kupodivu! celkem bez problémů tam usnula.
Takže u nás pomohlo vyrůst :-) Anebo rozumný důvod, který jí vysvětlí, proč něco nejde. Ale Linda je hodňounká a chápavá :-) V zimě si prostě ani za nic nenechala vysvětlit, že je venku zima a nemůže tam být. Teď v postýlce chrní i dvě hoďky.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.09 09:34

někdy v březnu jsem tu zakládala stejnou diskuzi
 https://www.emimino.cz/modules.php?…

večer sám usnout uměl, naučený Estivill (či jak se píše), odpol ani za boha.
Nakonec to skončilo tím, že jsem si s ním chodila lehnout, chytli jsme se kolem krku, já ho za ruku, zavřela jsem oči a funěla mu do ucha. Usínal tak během 5ti minut, vyjímečně až za 10. Trvalo to asi 2-3 týdny než se toto stalo pravidlem a já se na to mohla plně spolehnout. TAkhle jsme to praktikovali až do srpna. Od září (24 měs) ho nechávám usínat samotného. Je rozumější a pochopil, že musí ležet a být pod peřinou. Dostal plyšáka, musí na něho dávat pozor, aby byl pejsek zakrytý. A funguje to. Usíná teda až tak za 30 minut, ale zcela sám a neutíká mi z postele. Před půl rokem bych tomu nevěřila.

držím pěsti, přeju pevné nervy a hlavně nedej na slzičky, vyplatí se Ti to.

Malej nám doteď spí doma 2-3 hodiny.

fazole
Kecalka 435 příspěvků 22.09.09 08:54

malá se nám v roce po střevní chřipce pestěhovala do postele. Ale už máme první úspěchy - odpoledne usíná v postýlce. Oddělali jsme jednu stranu, takže je to spíše malá postel. Polepili jsme ji jejími fatagrafiemi a obrázky zvířat a mašinkami a ono to vážně funguje. Do postýlky (zatím jen odpoledne) jde sama a usíná zatím za mé asistence.

Brzy se pokusíme aplikovat i večer :wink:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.09 14:33

Nám se osvědčil stejný rituál jako večer. Převlíct do pyžamka, říct pohádku a zpívat písničku a k tomu lehce houšat postýlkou.
Když malá do 10min neusnula, vzala jsem ji zpět do obyváku, více se unavila a za 20min jsme to zkusili znovu,některý den i několikrát. Hlavně to nevzdat a nedat znovu do kočárku.
Nyní usíná v postýlce během 5min.
Držím pěsti,

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 22.09.09 16:43

Holky, díky moc za rady. Doufám, že to do chladného počasí zvládnem.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.09 07:05

Dcera mého kolegy má 20ti měsiční dceru a tu přes den uspává kojením u prsa, což je dle mého názoru v tomto věku „mazec“.
A večer ji nosí na rukou, dokud neusne.
Chce to pomalu zkoušet a vydržet, určitě to přijde.

paštika
Povídálka 28 příspěvků 28.09.09 20:52

no dcerka, 22 měsíců, v postýlce přes den nespala nikdy … prostě to nešlo … svého času fungoval kočár na balkóně, ale to už taky nefunguje. Takže chodíme pravidelně s kočárem a já jsem se u toho prostě nějak sportuju (brusle, běhání … apod) naštěstí mi to můj kočár umožňuje. Ale na zimu se tedy opravdu netěším, to fakt nevim co udělám…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >