jak naučit své dítě se bránit??

204
24.9.07 12:45

jak naučit své dítě se bránit??

Ahoj maminky,

potřebovala bych poradit. Máme dcerku, je jí 2,5 roku a jelikož ve svém okolí nemáme stejně staré dítko, tak občas zajdem do MC, aby byla v kontaktu s vrstevníkama. Jenže docela často se stává, že ostatní děti jsou jaksi protřelejší, a tu jí vezmou hračku z ruky, ona jen smutně kouká, tu do ní strčí…většinou tedy js´de o kluky, kterým je 3-4 roky…A já nevím jak jí naučit bránit. Když dítě zná, tak není problém, to sama chudáka i diriguje a jsou jakoby na stejne urovni. Samozřejmě, že když nezasáhne mamina onoho jedince, tak zasáhnu já, jenže byla bych radši, kdyby se pomalu naučila taky být drzejší a hlavně, kdyý nějaký ten konflikt přijde, aby se sama bránila. Děkuji moc za rady, misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

460
24.9.07 12:57

Ahoj, přesně tak na tom byl Honzík když mu bylo tak rok a půl až dva. Chodíme do MC a nechal si všechno vzít a jen plakal. Dokonce když k nám někdo došel domů s dětma, tak si nechal všechno brát i doma. Najednou se v něm něco změnilo a ze dne na den se začal bránit. Občas si něco taky ještě nechá vzít, ale pozoruju že je ze dne na den průbojnější. Asi to chce čas. Myslím si že každý má jinou povahu a pořád se vyvíjí. Nevím jak to mají ostatní, třeba si taky nechám poradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
24.9.07 13:04

ahoj misan,
já bych zase byla raději, kdyby se ta naše holka až tak neprosazovala … 8)
O tvoji holčinu bych se nebála, však ona na to taky jednou přijde a už se omezovat nenechá. Jak píšeš, pro:,–(it se u vrstevníků umí a těm starším to nandá třeba už za pár měsíců
Mě se „kdysi“ jiné maminy smály, že holce pořád stojím za zády, dnes se směju já jim. Syn ale rozhodně ušlápnutý nebude. Už se dovede ségře vzepřít a TU hračku prostě nedá a nedá :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
682
24.9.07 19:58

Misan: my to zažili přesně v tom věku taky a teď je vše ok. Prostě se to nějak spravilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
25.9.07 11:04

Ahoj,
tak to byl náš Péťa. Taky byl ten, kterému se vše bere a on si nechá vše líbit.
Měsíc chodí do školky a takovou změnu jsem ani ve snu nečekala...... :D
Paráda. Nebere, ale umí si ubránit.
Takže čas a školka (nebo škola života) ho-ji naučí :wink:

Alča.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
25.9.07 20:39

Ahoj :wink:
Adámek má o čtyři měsíce mladší kamarádku, která ho kouše, bere mu čepici, plivne na něj, štípe, ae on trouba nic, prostě stojí a čučí (pak řve) :lol:
Kolikrát jsem mu říkala, až tě Anetka kousne, plácni jí, ale kdepak. S jinými dětmi problémy nemá, jen s ní, je to taková mrška, měla být kluk :lol:
Od příštího týdne jde do školky, tak se to tam snad naučí :o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.9.07 22:01

Jo, mám taky takové trápení. Dle mého pozorování však soudím, že děti rády po sobě opakují, hned si chtějí hrát s hračkou kterou má ten druhý, hned chtějí taky tak umět jezdit na motorce jako Franta a tak.
Ten náš pomalu odkoukal, že si může pro hračku se kterou si hraje někdo jiný doběhnout a ve chvíli nepozornosti ji „ukořistnit“.
Myslím, že to chce čas, a že je dobré aby maminy těch bojácnějších dětí
jim stály za zády a jistili je před otrlejšíma a agresivníma dětma, a to proto, aby neztratili chuť hrát si s vrstevníky, aby se pak třeba nebáli jít do školky, aby zkrátka mohli v poho odkoukávat jak si obhájit to svoje, no a maminka za zády trošku napomůže a ukáže co a jak, než si stím budou umět poradit samy.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama