Jak naučit usínat sám ve velké postýlce?

Anonymni
9.1.09 21:54

Jak naučit usínat sám ve velké postýlce?

Ahoj,
malému je 20 měsíců. V 18,5 m jsem ho bez problemů odstavila. Do té doby večer usínal sám. Nakojila jsem ho, zazpívala, dala pusu a odešla. Podotýkám, že od 14m spí ve svém pokojíčku ve velké postýlce. Nikdy z ní nevylezl, občas párkrát fňuknul, ale hned usnul. Po odstavení vylézá z postýlky a trvá, abychom u něj já nebo manžel zůstali dokud neusne. Když, ale odejdeme dřív než tvrdě spí, začínají scény. Ikdyž se vrátíme do pokojíčku, pořád si nás hlídá a nemůže usnout. Usínání pak trvá i hodinu. Est. jsem aplikovala asi ve 4m a po třech dnech usínal bez problémů. Ted na nej nemáme večer nervy.

To odpolední spaní je horší. Cca do vánoc byl zvyklý odpoledne spát v kočárku. Ted ho učíme spát v postýlce. V podstatě s tím není až tak velký problém, pokud tam opět s ním jsem. Dám mu mlíčko, přečtu pohádku a pak si oba lehneme. Někdy chce ještě řádit, ale do 30 min. spí. Já bych ale v té době potřebovala pracovat, tak bych ho ráda naučila usínat samotného. Již 3 dny opět zkouším Est. metodu. 1. den řval 1h 45 min. Pak jsem si k němu sedla (večer ho měl hlídat manžel a tak jsem mu nechtěla nechávat unavené dítě) a hned spal. Včera řval opět skoro 2h, bylo vidět, že je úplně unavený, chce spát, ale bez maminky nemůže usnout. Jen jsem se tam objevila, hned se vrátil do postýlky a usnul. Dnes to trvalo hodinu, ale opět jsem tam byla. Nejdřív zkoušel, že má žízeň,dostal napít, pak zase hlad (nebyla jsem si jistá, jestli ho opravdu nemá, protože nechodí spát hned po obědě), dostal najíst (vždy jsem ho nechávala tak 10 řvát). Pak jsem mu řekla, že si k němu na 2 min. sednu a pak odejdu, usnul okamžitě.

Ten jeho strašný řev je pro mě strašne náročný, úplně mě to ubíjí. Navíc nevidím žádné zlepšení jako před 16m. Nemáte některá zkušenosti s Est. metodou u 20m batolete? Nebo to mám radši nechat být, být u něj dokud neusne a zkusit to za pár měsíců znovu? Jsme na sobě dost závislí a hodně se spolu mazlíme. Po odstavení snad ještě víc. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5648
9.1.09 22:09

ahojky nevim,jak ti poradit.Mam mladsiho kloucka,ale taky ho uspavam.Ja osobne nemam na to ho nechat rvat,kdyz vim,ze kdyz tam budu tak proste usne do 10-ti minut. Kdyz odejdu,tak ho akorat rozcilim a bude usinat prave tu hodinu a dele. Jeste minuly tyden jsme pred spinkanim davali cajik.Pak to na me zkousel prave,ze chce caj,tak ja hodna mama jsem mu ho dala.Musela jsem sedet u postylky a drzet ho za ruku.Pomalu se usinani stavalo moji nocni murou.Uspavala jsem ho i 45 min. a on z toho mel legraci. Tak jsem rekla - DOST!!! Precetla jsem si knizku (v elektronicke podobe - muzu mailem poslat -je ve slovenstine) „JAK NAUČIT DETI SPAT CELOU NOC“ - vztahuje se to i na poledni spanek a nekterymi vecmi se ridila. Neodchazim,zustavam dal,ale nesedim u postylky.Jsme od sebe min. 1,5 m. Pokud vstane,v klidu ho znovu polozim.Caj ze zacatku dostal jen,kdyz lehl do postylky.Pak uz nemel narok na pridavek,ted uz ho nechce vubec. PO tydnu spime do 10-ti minut.Chodi teda spat min. 4,5 hod. po probuzeni (v poledne) po obede. Vim,ze idealni je u nej 5 hod.,ale kdyz je potreba driv,jdeme ho utahat ven a klapne to.Dneska dokonce jsem potrebovala,aby usnul po 4 hod.NEkolikrat jsem ho s klidnym hlasem,musela zpatky polozit,kdyz si stoupl,ale nakonec do 5-ti min. usnul. My teda narozdil od vas spime jeste v detske postylce,ale i o tom vstavani z velke postele je v knizce rec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
9.1.09 22:30

Ahoj,

já bych přidala svou zkušenost. Malý spí ve velké postýlce ve svém pokojíčku od 1,5 roku … nejdřív jsme ho tam dávali cca 3 týdny v poledne, a když si zvyknul, začal tam spát i přes noc. Bylo to zvláštní, ale od začátku usínal sám po přečtení pohádky, když jsme odešli. No a najednou letos ze dne na den (v jeho cca 2,5 letech) se zablokoval a vyžadoval naši přítomnost do usnutí a dokonce v noci si pro nás přišel, že jsme buď já nebo manžel museli u něj přespávat až do rána, jinak bylo zle. Takže jsme tam měli i jedno lůžko navíc :roll: Fakt to byla muka, ale všichni říkali, že to přejde, že jim to děti taky dělaly. Tak to trvalo asi 3 měsíce, kdy jsme to opravdu neřešili, jen takhle nocovali, až jsme se jednou rozhodli, že to zkusíme zase „po staru“ a světe div se, jak to ze dne na den přišlo, tak to ze dne na den skončilo. Přísahám, že jsme řekli:„Dobrou noc“ a po pohádce jsme odešli s tím, že mu necháváme otevřené dveře, že jsme furt doma a nikam nejdeme, že stačí zavolat, kdyby cokoli. A taky jsme na něj párkrát od televize zavolali, že jsme pořád tam, že ho máme moc rádi a opravdu, dodnes je klid a díky bohu za to.

Takže rada - zkusit to jako my - vydržet. Držím pěsti.

:P
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zu
4347
10.1.09 10:01

Anonymní,
poradit moc neporadím, jen se mi ta metoda zdá zbytečná - trápení Tvoje i jeho - když stejně pak za ním přijdeš..
To mi připadá logické, že další den bude plakat tak dlouho dokud zae nepřijdeš..
Ale každopádně držím pěsti, ať to zvládnete.
Zu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.1.09 20:33

Radím vydržet, holt už je to větší dítě, má více rozumu a více vydrží křičet :-(

Znám to, malá se mi tak špajcla kolem 16 měs, taky dokazala křičet jak na lesy i 2 hodiny. Ale jen přes den, večer už byla naštěstí tak hotová, že usínala pěkně. Vydržela jsem to (sice to byl nápor na psychiku), ale asi po týdnu byl zase klid.

• Nahlásit
  • Citovat
10.1.09 21:19

Ahoj, dekuju za rady a podporu. Zkusim mu dat pauzu a pak zacneme znovu. Taky jedeme v unoru na hory, kde budeme spat vsichni v jednom pokoji, takze by to potom zaclo nanovo. Uvedomila jsem si, ze loni touhle dobou zacal z niceho nic mit ty same problemy s usinanim a protoze byl casto nemocny, tak jsme to nijak neresili a nechali to byt. Pak jsme se najednou rozhodli to znovu zkusit a fungoval o po 3 dnech.

Loudalko, prosim, muzes mi mailem poslat tu knizku „Jak naucit spat deti celou noc“ve slovenstine ? Urcite bude stat za to, vyzkouset nektere rady. Jak jsi to delala ty, min. 1,5 m od postylky se mi zda jako dobry napad. Pak bych mohla tu vzdalenost zvetsovat, az tam nakonec nebudu vubec.

Co se tyka vecerniho uspavani, tak tim jsme zacli. Jenze rval uplne stejne 2h i vic a tak jsme toho nechali, protoze jsme si mysleli, ze se tam boji a zacli nacvik pres den - za svetla. Bohuzel to neni o nic lepsi.

Asi je ted zase v nejake prechodne fazi vetsi zavislosti na rodicich, tak pockame a zacneme znova. Dam vam vedet, jak pokracujeme. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama