Jak normálně jíst

Anonymní
28.9.20 13:46

Jak normálně jíst

Krásný den všem,

Je mi 20 let a můj problém je, že mám potíže jíst. Zkoušel jsem si vařit každý den do práce, abych se vyhnul jídlům z automatů. Takže jsem si bral brambory, rýži, k tomu zeleninu, kuře nebo rybu.

Stejně jsem vždycky seděl a žvýkal 5 minut. Normální jídlo do sebe nemůžu dostat, tak jsem si začal kupovat takové ty nutri drinky jako je Mana. Dokonce jsem dostal nějaký prášek, měl jsem to míchat s mlékem a vyšlo to na 2500 kalorií.

Takže jsem to tak pár dní používal místo normálního jídla, ale minulý týden jsem zvracel poté, co jsem to vypil a už nemůžu vypít ani polovinu. Napadlo mě, jestli to nemůže být mlíkem, tak jsem to zalíval vodou, ale i z toho je mi špatně. Jediné, co tedy můžu sníst jsou různé tyčinky, což vím, že mi nic nedá a není to zdravé.

Přiznávám, že jsem většinu času hodně ve stresu a mám stresující práci, proto je pro mě jídlo to poslední, na co během dne myslím, ale snažím se to dodržovat. Jinak jsem byl před ne dlouhou dobou u lékaře a jsem zdravý, ale mám jíst. Takže by to mohlo být určitě spojené s tím stresem, ale hodně často, když se mi podaří něco sníst, tak zvracím.

Dneska ráno jsem měl francouzský toust a dopadlo to stejně. Měl jsem hlad, ale snědl jsem půlku a udělalo se mi zle.
Chtěl jsem si teď zkusit dát aspoň ovesnou kaši a banán, ale z představy je mi špatně. Snažím se aspoň hodně pít vodu.

Je to pro mě stresující a jsem velký hypochondr. Hlavně v této situaci a ještě když mám volno. Budu rád za každou radu nebo názor. Díky moc za váš čas.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18447
28.9.20 13:52

Asi anorexie? Máš z jídla špatný pocit? Proč počítáš kalorie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.20 13:58

@jahuhudka Díky moc za odezvu. Nene, nemám takle špatný pocit jíst, naopak vím, že jíst musím a chci. Počítal jsem kolik kalorií vychází ta tekutá strava a jestli by mi to stačilo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.20 13:59

Urcite to mas ze stresu. Mela jsem to same, hned jak jsem do sebe něco hodila tak prisla myšlenka typu “a nebude mi spatne? Asi budu zvracet”.. byla jsem na hodně vyšetřeních a všechny dopadly stejně, nic nenašly. Vyřešila to až psycholožka. Byt ja tebou tak jdu hned k doktorovi ;)

• Citovat
  • Nahlásit
28.9.20 14:10

A nemůžeš mít třeba žaludeční vředy nebo nějakou jinou zažívací chorobu? Jakože když hlad máš, jíst chceš, ale ono to nejde, může tam bát nějaká patologie. Jinak my dáváme dědečkům a baičkám, co toho moc nesnědí vysoce dávkovaný B komplex a Nutridrinky, existuje i verze kompakt, aby do sebe člověk nemusel lít litry. Nech se vyšetřit a až vyloučíte nějaký onemocnění, tak se pak uvidí, co dál

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15437
28.9.20 14:13
@Anonymní píše:
Krásný den všem,

Je mi 20 let a můj problém je, že mám potíže jíst. Zkoušel jsem si vařit každý den do práce, abych se vyhnul jídlům z automatů. Takže jsem si bral brambory, rýži, k tomu zeleninu, kuře nebo rybu.

Stejně jsem vždycky seděl a žvýkal 5 minut. Normální jídlo do sebe nemůžu dostat, tak jsem si začal kupovat takové ty nutri drinky jako je Mana. Dokonce jsem dostal nějaký prášek, měl jsem to míchat s mlékem a vyšlo to na 2500 kalorií.

Takže jsem to tak pár dní používal místo normálního jídla, ale minulý týden jsem zvracel poté, co jsem to vypil a už nemůžu vypít ani polovinu. Napadlo mě, jestli to nemůže být mlíkem, tak jsem to zalíval vodou, ale i z toho je mi špatně. Jediné, co tedy můžu sníst jsou různé tyčinky, což vím, že mi nic nedá a není to zdravé.

Přiznávám, že jsem většinu času hodně ve stresu a mám stresující práci, proto je pro mě jídlo to poslední, na co během dne myslím, ale snažím se to dodržovat. Jinak jsem byl před ne dlouhou dobou u lékaře a jsem zdravý, ale mám jíst. Takže by to mohlo být určitě spojené s tím stresem, ale hodně často, když se mi podaří něco sníst, tak zvracím.

Dneska ráno jsem měl francouzský toust a dopadlo to stejně. Měl jsem hlad, ale snědl jsem půlku a udělalo se mi zle.
Chtěl jsem si teď zkusit dát aspoň ovesnou kaši a banán, ale z představy je mi špatně. Snažím se aspoň hodně pít vodu.

Je to pro mě stresující a jsem velký hypochondr. Hlavně v této situaci a ještě když mám volno. Budu rád za každou radu nebo názor. Díky moc za váš čas.
co je jídlo z automatu? Jedla bych, na co mám chuť, ne nějaký blemcy.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.9.20 14:13

Stres je sviňa. Kdysi jsem velmi razantně zhubla, protože jsem nebyla schopná kvůli stresu jíst. Doporučuju ti odstranit co největší míru stresu z života, zhuntované zdraví za to opravdu nestojí. Zkus nějakého psychologa, terapeuta, zkrátka nějakého průvodce změnou tvého životního stylu. Ten současný není dlouhodobě udržitelný. Držím ti palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.9.20 14:14

Máš tu zdravotní stránku proklepnutou důkladně? Myslím s vyloučením potravinové intolerance, Crohnovi choroby atd.?
Tam by také mohl být zakopaný pes, je pravda, že někdy i ten stres sám o sobě stačí a všechny onemocnění trávící soustavy také významně zhoršuje.
Není nějaká možnost, jak si udělat v práci na jídlo klid? Nebo alespoň doma? Určitě by ses měl alespoň 2× denně najíst v klidu, klidně si před tím pomoci i nějakým relaxačním cvičením.
Co děláš za práci, jestli to není tajemství?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.20 14:19

@Bubla Bůčková
No to jsou právě bagety, sendviče atd. Co jsem jedl jen v případě, že nebyl čas na nic lepšího

• Citovat
  • Nahlásit
15437
28.9.20 14:24
@Anonymní píše:
@Bubla Bůčková
No to jsou právě bagety, sendviče atd. Co jsem jedl jen v případě, že nebyl čas na nic lepšího

Nevidím na bagete nic špatného. Tak kup v bille, sýr, šunku a rajče, salát a jez to :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.20 14:25

Díky moc. Jo, tak bych se možná zkusil ještě vyšetřit, abych věděl, jestli nejsem nějak nemocný, protože zvracím snad po každém větším jídle.

• Citovat
  • Nahlásit
32
28.9.20 14:26

Spíš je otázka o víkendu, kdy nejsi v práci máš na jídlo chuť?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.9.20 14:28

Držím palce, nenech se odbýt.

Mezitím bys mohl zkusit na žaludek laskavější jídla, třeba pečené kuře s bramborovou kaší, rizota atd., prostě nic moc kořeněného, smaženého a mastného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.20 14:29

@Bubla Bůčková Určitě to není nic špatného. Já takhle nejsem vybíravý, spíš jsem si radši udělal něco zdravého doma

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.20 14:31

@Mibuna Nemám. Právě, že se nutím a i když mám hlad, tak je mi z toho jídla zle.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama