Jak obarvit kolébku, barva na textil

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2648
2.8.21 22:05

Jak obarvit kolébku, barva na textil

Ahoj najde se někdo, kdo se vyzná v barvení tkanin?
Chtěla bych obarvit kolébku na šedo. Na klasické barvení nemám dostatečně velkou nádobu. Napadla mě barva na textil ve spreji. Je to reálné?
Děkuji za tip :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29762
2.8.21 22:07

Bude hodne záležet na materiálu té kolébky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34561
2.8.21 22:17

@Lamicka2016 já bych nic nebarvila, jsi si jistá, že ta barva ve spreji je pro miminko nezávadná? že se z toho nebudou uvolňovat nějaké výpary dlouhodobě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13785
2.8.21 22:27

@stinga jsou speciální barevný spreje na dětský hračky třeba, u kterých je garantovaná zdravotní nezávadnost pro deti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44031
2.8.21 22:28
@Lamicka2016 píše:
Ahoj najde se někdo, kdo se vyzná v barvení tkanin?
Chtěla bych obarvit kolébku na šedo. Na klasické barvení nemám dostatečně velkou nádobu. Napadla mě barva na textil ve spreji. Je to reálné?
Děkuji za tip :kytka:

Pro mimino ne. Bude v tom spát. A bílá je stejně lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10781
2.8.21 22:37

Ne, do spreje bych určitě nešla. Zkusila bych, jestli barva (netoxická, vodná pro děti) vůbec chytne a pokud ano, pak bych to obarvila třeba ve vaně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2648
2.8.21 22:58

Děkuji za rady. Materiál bude nějaký přírodní. Určitě to není nic umělého.
Obarvit potřebuji pro druhého prcka. První z toho již vyrostl a stopy od manželovo rukou nejdou vyprat. Poctivě každý večer uspával :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27589
2.8.21 23:07

Máš vůbec tušení, co je v těch barvách za sajrajt? Já bych to vybělila v savu, ale ani omylem ničím nebarvila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44031
2.8.21 23:14

Muž by si měl lépe mýt ruce. Jestli to je od potu, tak tam má mít přehozený ručník a držet se tohom nebarvila bych to. Může se to i srazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1619
3.8.21 07:14

Já předpokládám, že je to metoda macrame - drhání, takže bych se zeptala někoho, kdo s tím pracuje. Najdi si nějaké stránky na FB, je tam spousta skupin, kde to holky dělají a určitě ti poradí.
Za mě bych to ale nebarvila. Macrame je drahé na výrobu (hlavně na čas) a myslím, že by jsi to akorát zničila. Já bych to namočila do octu nebo sody a lehce vyprala, až by to pustilo a chlapovi myla ruce, nebo mu tam dávala plenku.
Ono totiž jak začneš ty provázky různě drhnout, prát a třít o sebe, tak se z nich začnou uvolňovat poškozená vlákna a bude to jakoby chlupaté. Myslím, že se ti to nebude pak líbit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5713
3.8.21 09:11

Já myslím, že je to blbost, dyť to tím zničíš. Navíc nevíš, jaké složení ten provaz má.

Šlo by udělat takové jakoby malé mantinelky a obalit tím ten rám v těch umazanych místech. Klidně na patentky, aby to bylo sundavaci a pratelne. Něco jako rukavnik na kočárek. Tak bych to řešila já, kdyby mě ta znecistena místa stvala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2648
3.8.21 12:03

@Malineka děkuji zkusím ten fcb :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu