Jak obout botky

1983
7.4.16 10:07

Jak obout botky

Ahoj :mavam:

mám takový problém s kterým si už nevím rady. Synovi (skoro 11 měsíců) jsem koupila pevné, kožené botičky. Zatím tedy jen na chození na doma, protože sám se ještě úplně neudrží, ale občas našlapuje na špičky. Jenže když mu je chci nazout, napne špičku a já pak nemám šanci botu narvat na nohu. Ikdyž botu pořádně roztáhnu, prostě se do ní zapíchne :lol: a já nemám šanci s ní dál hnout :zed: Malé nejsou určitě. Včera se mi to poprvé podařilo, syn krásně našlapoval, já měla obrovskou radost :lol: ale dneska…zase neskutečné scény, že jsem to nakonec vzdala. Nemáte nějaký trik, jak boty nazout? Protože jestli to nevypilujeme, nevím, v čem pak bude chodit ven :lol: Všem děkuji za případné komentáře a rady :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24117
7.4.16 10:09

Já myslím, že ani zbytečně vyhodila peníze.. Boty kupuj až bude sám chodit většinu dne. Teď stačí ponožky, capacky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11406
7.4.16 10:16

Pevné boty, když pořádně nechodí… Také bych dělala scény. Nech nohu se hýbat, ať se mu posiluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
7.4.16 10:17

Když se mi takhle propina při obouvani, tak polechtam na chodidle a je to. Jinak souhlas s @pikola

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3416
7.4.16 10:20

Taky myslím, že je na takové boty brzy, kor na doma, tam stačí opravdu capáčky nebo protiskluzové ponožky.
Když jsem kupovala botičky pro malou na ven, to už ale opravdu chodila sama, krčila mi při nazouvání palec, prodavačka radila strčit při nazouvání ruku jakoby pod nožičku a palec narovnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24117
7.4.16 10:20

Jinak tobě by se asi doma taky nechtělo chodit v přeskáčích.. Nejsem zastánce barefoot, ale myslím, že pevné boty s kotníkem být nemusí a už vubec ne na doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10975
7.4.16 10:24

@Terezxx Mám 11m dceru, ale ta narozdíl od tvého syna normálně chodí. Doma chodí v ponožkách nebo v capáčkách, ale ty si vyzouvá. Ven má capáčky nebo lehce pevnější kotníkovou botu. Ale boty pro dítě, které ještě nechodí jsou naprostá zbytečnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6473
7.4.16 10:25

1. boty na doma jsou blbost, zničíš mu nohy - na doma ponožky s protikluzem
2. boty se dávají až dítě více chodí než dělá jiné činnosti (plazení, lezení) a to jen na ven, ideální na tohle počasí jsou kožené capáčky, pevné boty už jsou přežitek a většina lidí ví že nejsou pro dětskou nohu vhodné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13623
7.4.16 10:33

Syn má zřejmě víc rozumu a ví, co je pro něj dobré :mrgreen: souhlasím s holkama, boty jen ven a pro samo chodící dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ferret
7.4.16 10:43

@Terezxx Zkoušela jsi kroutit botičkou ze strany na stranu? To funguje u nás.

Tady se tentokrát sešly odpůrkyně bot (jindy a jinde se zas sejdou příznivkyně), ale ono to tak jednoznačné není. Chodit bosé na umělém povrchu pro dítě žádný přínos není, to je dobré po trávě, písku apod. Ale i v tomhle budou velké rozdíly mezi dětmi, některé mají tendenci na té podlaze začít různě šmajdat a tam je botička určitě namístě (capáčky tomu moc nepomůžou). Jiné chodí vzorně a botky/bačkůrky nepotřebují.

• Nahlásit
  • Citovat
571
7.4.16 10:45

Já jsem holce boty nazouvala tak, že jsem si ji posadila na klín zády k sobě, vzala jsem její nožičku a dva prsty jsem měla pod jejím chodidlem až k prstíkům, tak se mi povedlo jí dát botu tak aby mi tam ty prsty nezatínala nebo neroztahovala, protože to pak fakt neobuješ. Jakmile byla špička v botě, bylo vyhráno ;-)
Jinak nevím co myslíš tou pevnou botou, měly by mít snadno ohebnou podrážku a opravdu pevnou jen patu. Osobně jsem na doma boty nikdy nedávala, ačkoliv malá chodila po špičkách. Podle fyzioterapeutky je to normální a řeší se to až pokud s tím nepřestane myslím do tří let věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
7.4.16 10:45

Dítě by mělo chodit co nejvíc na boso ať se noha ma sanci vyvijet. Moje deti chodi nejvic bosky, boty nosi jen na ven a jen pokud je zima.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11406
7.4.16 10:48

@ferret rozhodně má větší přínos chodit doma na boso, než v pevné, kotníkové botě. Nasaďte si ponorky a zkuste se po bytě pohybovat jako batole. Chvíli leze, chvíli šplhá na židli, chvíli stojí na špičkách, chvíli sedí, ale nikdy tupě nechodí jen po podlaze. Hlavně nechápu, co pevná bota svede proti podlaze. Jen znehybní nohu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13345
7.4.16 11:04

@Fjodorka tak pevná bota může zabránit našlapování na vnitřní stranu chodidla. Starší dcera takhle našlapovala a má vbočené kotníky a plochou nohu (chodila doma bosá). Podle mě má taky smysl chodit bos spíš po těch přirozených podkladech jako tráva, kamínky apod. V chození naboso po betoně nebo doma po linu moc smysl nevidím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
371
7.4.16 11:35

Ptoc boty kdyz nechodi? Jinak ptoblem muzr byt treba ve vyssim nartu. Syn ma vysoky nart a ikdyz jsou boty o dve cisla vetsi, tak se do nich proste nenarve ikdybych se zblaznila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama