Jak ochránit babičku a dědu

Anonymní
13.2.20 07:23

Jak ochránit babičku a dědu

Dobrý den, už jsem v koncích tak si jdu pro radu. Mám babičku, má rakovinu ledvin a už na tom není dobře, děda je zase nemocný na srdce, ale pořád je v celku v dobré kondici. Kazdopádně oba maji svůj věk a bránit se v některých situacích je pro ně opravdu obtížné. Vlastní veliký pozemek na kterém mají dva domy, stodolu a v průběhu let přikoupili i nějaké louky. V jednom domě žijí oni a v druhém žila teta s manželem a bratrancem. Teta se po několika letech rozevedla a zůstala tam jen se svým synem. Nasekala obrovské dluhy a babicka jí a bratrance i dlouho živila ( dokud byl on nezletilý). Pak se zadlužil i on a babičku začali navštěvovat exekutoři. V tu chvíli už jí došla trpělivost, oba je vyhodila a zrušila jim trvalý pobyt. Celkem dobu byl klid a babička měla čas a klid se zabývat pouze svojí nemocí ( rakovina se jí vrátila už asi po páté). Teď je situace taková, že už se z toho bohužel nedostane. Je na tom zle fyzicky i psychicky. Včera se moje povedená teta a jeji syn rozhodli, že jí asi začnou psychicky mučit k tomu všemu. Přišli tam, teta v ruce papír, že kdysi dávno si tam předělávali dům a že má účtenky za 250 000, které do rekonstrukce vložili jestě se strejdou ( je to cca 15 let zpět). Nevyžadovala peníze, ale začala jim nakazovat ať okamžitě opustí dům, že tam má nájemníky co se nastěhují místo nich! Volali policii, ta je vykázala a zakázala jim vstup k prarodičům na pozemek. Vím, že tím to ale nekončí, vyhrožují a budou škodit jak to půjde. Ona je zoufalá, na dně a je to ten typ člověka co klidně i fyzicky ublíží. Děda vyměnil zámky, natáhl nad plot ostnatý drát, aby ho nemohla prelézt, ale já jí znám, vím, že jí to nezastaví. Také vím, že až se o celé situaci dozví i můj otec, přidá se k ní ( je na tom ještě mnohem hůř než teta a povahově je taky ještě mnohem horší). Jde o to, že mají sice zákaz vstupu k ní na pozemek, ale to je cestou na poštu nebo do obchodu neochrání. Je možné zařídit zákaz přiblížení? Babička už by soud asi nezvládla a děda je pořád u ní, aby jí pomáhal, takže vůbec nevím, jestli my se sestrou jako vnoučata můžeme zařídit tyhle věci za ně. Obě bydlíme přes 200 km od nich a máme obě malinké děti ( 14 a 16 měsíců), takže sami máme strach se sebrat a s dětmi tam být a navíc všechen majetek bude dědit právě sestra, takže se bojím i jakou dohru to bude mít pro ní. Takhle se to těžce popisuje, musela bych o tom napsat knihu, aby bylo jasné, že můj strach je oprávněný a že jsou to opravdu nebezpeční lidé co nemají co ztratit. S právníkem jsme se pokoušeli spojit hned, ale včera se nám to už nepodařilo. Nemůžu spát, jsem z toho úplně znechucená a mám o ně šílený strach :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1970
13.2.20 07:29

Počkej, tak kdo je vlastníkem domů a pozemků?
Pokud babička s dědou, tak policie. Jenže kde má být sudce, musí být žalobce. Tvoji rodiče se dědy s babičkou nezastanou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.20 07:36
@Proto02 píše:
Počkej, tak kdo je vlastníkem domů a pozemků?
Pokud babička s dědou, tak policie. Jenže kde má být sudce, musí být žalobce. Tvoji rodiče se dědy s babičkou nezastanou?

Vlastníky jsou babi a děda, ale jde mi o ochranu i mimo pozemek. Teta byla v podmínce za napadení, takže se obávám aby na ně nezaútočila i mimo dům. A můj otec je jestě horši jak teta, týral mámu i mě a sestry a byl ve vězení za neplaceni alimentů a za to, že nás týral. Maminka ( babi je její bývalá tchyně) se snaží pomoct, ale taky má určitě strach. Opravdu jsme si s nimi zažili už hodně i my.

• Citovat
  • Nahlásit
19747
13.2.20 07:37

Píšeš že bude dědit sestra, je spolehlivá? Co kdyby majetek přepsali na ni rovnou, úplně všechno aby jim nezbylo nic, ona je tam nechala v klidu dožít. Kdyby teta viděla že už babi s dědou nemají žádný majetek, čím ji vyplatit, ani co z nich vytriskat, tak by jim mohla dát pokoj ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42078
13.2.20 07:39

Napadlo mě přesně to co píše @Kriss Tina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73669
13.2.20 07:39

A jak by to mohla dědit sestra? Nicméně převést na ní nebo na tebe by mohlo pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.20 07:43
@Kriss Tina píše:
Píšeš že bude dědit sestra, je spolehlivá? Co kdyby majetek přepsali na ni rovnou, úplně všechno aby jim nezbylo nic, ona je tam nechala v klidu dožít. Kdyby teta viděla že už babi s dědou nemají žádný majetek, čím ji vyplatit, ani co z nich vytriskat, tak by jim mohla dát pokoj ne?

To není vůbec špatný nápad. Ano ona je hrozně hodná holka, určitě by žádné potíže nedělala. Už jsme v tom všem zase tak zamotaní, že nás nenapadlo ani takhle jednoduché řešení. Děkuji za radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.20 07:47
@j.a.n.i1 píše:
A jak by to mohla dědit sestra? Nicméně převést na ní nebo na tebe by mohlo pomoct.

Babi vydědila jak otce tak tetu a v závěti je uvedená sestra. Já to nechci, jsem ráda, že se mě tyhle supí závody osobně netýkají, ale přepsat to na sestru hned je asi nejlepší řešení.

• Citovat
  • Nahlásit
73669
13.2.20 07:59
@Anonymní píše:
Babi vydědila jak otce tak tetu a v závěti je uvedená sestra. Já to nechci, jsem ráda, že se mě tyhle supí závody osobně netýkají, ale přepsat to na sestru hned je asi nejlepší řešení.

Určitě, protože jinak to vydědění oba napadnou a budete ještě řešit to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
857
13.2.20 08:16

Taky si myslim, ze prepsat vsechen majetek za zivota na nejakeho potomka je nejlepsi… pokud se babi s dedou budou bat, lze tam samozrejme napsat vecne bremeno doziti, coz se pise i na katastr, takze je pripadne ani hodna sestra nemuze vyhodit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3408
13.2.20 08:23

Teda přijde mi to jak ze špatného filmu…ale jestli je to tedy skutečně pravda - jsi si jistá, že to ustojí sestra? Že tetě nepodlehne a třeba jim to po nátlaku nepřenechá nebo tak něco, protože usoudí, že jí to za ten psychický teror nestojí? Je hezké, ochránit prarodiče, ale aby to nebylo za cenu zničení života sestře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17652
13.2.20 08:29
@llida píše:
Taky si myslim, ze prepsat vsechen majetek za zivota na nejakeho potomka je nejlepsi… pokud se babi s dedou budou bat, lze tam samozrejme napsat vecne bremeno doziti, coz se pise i na katastr, takze je pripadne ani hodna sestra nemuze vyhodit :)

Vyhodit ne, ale prodat ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.20 08:29
@j.a.n.i1 píše:
Určitě, protože jinak to vydědění oba napadnou a budete ještě řešit to.

No ono by to bylo asi to nejmenší, spíš jde o to, aby neměli důvod útočit na babičku a dědu. Když už to nebude jejich, bude bez efektu je napadat a dělat jim zle. Aby v klidu dožili bez úhony je teď pro nás priorita. Jim vážně nedělá problém někomu ublížit.

• Citovat
  • Nahlásit
17652
13.2.20 08:31
@Anonymní píše:
To není vůbec špatný nápad. Ano ona je hrozně hodná holka, určitě by žádné potíže nedělala. Už jsme v tom všem zase tak zamotaní, že nás nenapadlo ani takhle jednoduché řešení. Děkuji za radu.

No ty jsi pěkná, sama nic nechceš, ale sestru do toho namočit chceš? Dovedeš si představit, že budou čekat na ní nebo ji vyhrožovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73669
13.2.20 08:32
@P4ja píše:
Vyhodit ne, ale prodat ano.

No, na to se tam da dat zakaz zcizeni a pak to nema sanci ani prodat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat