Jak ochránit syna před biologickým otcem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.18 22:21
Jak ochránit syna před bio otcem?

Ahoj, raději anonym.
Chtěla bych se zeptat jak dál?

V roce 2014 se mi s (už expritelem) narodil syn, otec o něj nejevil zájem, raději hrál na PC hry a kecal s kamarády na internetu nebo venku než aby se staral, když malý trochu už vnímal tak raději začal ex chodit jen noční směny (v noci v práci, přes den spal, pak hrál na PC a zase do práce a stále dokola) když sme ho zbudily bylo zle (urážky, nadávky, i agrese)… Poté se mi povedlo ho zbavit, v roce 2017 jsem se vdala za někoho jiného a s v srpnu 2017 jsem získala syna do mé péče. A teď k věci.

Ex se o malého nezajímá, nikdy nenapíše, nezepta se na školku ani na zdraví syna, píše jeho matka (babička syna) že ho chce na víkend atd ale malý nechce, protože s babičkou bydlí ex. Dřív syn několikrát viděl jak mě fyzicky napadl.

Když ex napíšu něco ohledně syna je mu to jedno, zajímají ho jen peníze kdy mu budu dávat (když sme byly spolu půjčil si sám 80 tisíc) teď je chce po mě. Ale jinak otec napise tak 1× za x měsíců a vždy že chce na víkend syna, kterej ho už nebere jako tatu ale jako někoho ciziho. Dříve si bral syna na víkendy (nebo spíš si ho brala jeho babička) ale pak syn začal mít noční mury, křičel že spaní, počůrava se, nekomunikoval a když sme se s manželem ptali co se děje jen říkal že už tam nechce že je táta hnusnej že ho bije a křičí na něj a syn u toho place.

Toto když jsem i nahrála a poslala mu to tak byly jen urážky, nadávky, vyhrožování a dalsi.
Syn je z jeho věcných slovních útoku mimo a je v péči i neurologa.

Ex alimenty posílá pozdě (vždy se musím doprošovat) ale jinak se o něj nezajímá, není schopný za synem přijet a to je to 20km max, vždy jen že ho chce víkend a naposledy když jsem mu řekla že jsem volala soc. pracovníci a i ta mi řekla, že víkend ne tak rekl, že přijede za ním a samozřejmě že nepřijel. Jen urážel mě.

Syn miluje mého manžela, sám mu začal říkat tati a nedá na něj dopustit, miluje i manželovo rodinu tam říká babička a děda i jeho rodicum, s manželem máme společnou 6 měsíční dceru na kterou se syn fixoval. Syn má i jiné příjmení než mi všichni doma a je z toho smutny, ale ex mi nedá souhlas se změnou, prej je syn jeho a tak to zůstane :-(

Bojím se o syna aby nebyl jako jeho bio otec, ten je agresivní nikdy nešel pro ránu daleko, rád se vychloubá i tím že zbil svého otce, k rodičům nemá žádnou uctu, mluví jen sprostě, každé 3 měsíce jiná partnerka a další.
Nikdy se o syna sám nestaral, neví o něm nic, několikrát sem mu i dřív psala že syn nemá rád sladké a když tam jezdil cpali mu ho a pak i domu. Na syna nebere ohled v nicem, neumí se k němu ani chovat.

Už nevím jak dál, chtěli by sme s manželem aby měl syn krásné a klidné dětství ale stačí aby syn slyšel otce nebo babičku 1× za měsíc v telefonu (vždy máj zájem kolem vyplat) a je to vše na novo, pláč, smutek, noční můry a mi pak s tím bojujeme 14dni.

Je možné nějak syna od toho už uchránit?
Co můžeme s manželem dělat aby mohl syn mít krásné dětství a úplnou rodinu?

Děkuji moc :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

luloinka
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 29.10.18 22:28

Tak sociálka o tom ví, syn se kvůli tomu léčí, dala bych žádost na soud. Samozřejmě vše dokumentovat, nahrávat, schovávat maily, sms atd. Myslím že šanci máš velkou.

Tejule
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 29.10.18 22:33

Tak sis s takovým člověkem neměla dělat dítě a jasně určitě byl jinej, za tvou hloupost to odnáší dítě, jednou je to bio otec a ty sis ho vybrala, tak to prostě musíš snášet, geny se nezaprou… To je prostě fakt hrozný todle, chudák dítě za otce i matku…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.18 22:44

@Tejule
Za otce i matku? Víš už před synovo narozením jsem se s ním snažila rozejít, bydleli jsme v dvougeneracnim domě s mými rodiči, a víš v čem byl problem? V bití, hodně hnusnym bití, strachu o sebe a rodinu, když sem řekla, že chci aby odešel, zbil mě a ne málo, řešila to policie ale oni s tím moc nezmůžou, nikdo by to do něj na první pohled neřek, chodil noční našel si jinou ale bez všeho takze nechtěl odejít, vždy sem se snažila syna chránit aby to neviděl aby neslyšel hadky, urážky a nadávky.

Bohužel pak po rozchodu si ho otec vzal po x měsících a syn se mi vrátil celý s modřinami že táta a víš proc? Protože nesehrál jednu hračku. To řešila i policie a jak stejně nic udělali bububu na úřadě i a jinak nic. Od ty doby tam syn nechce.

Ano vybrala jsem si špatně otce to vim, a taky udelam všechno pro to abych syna uchránila aby byl jinej a lepší člověk než jeho otec.

Ice79
Závislačka 2613 příspěvků 29.10.18 22:57
@Tejule píše:
Tak sis s takovým člověkem neměla dělat dítě a jasně určitě byl jinej, za tvou hloupost to odnáší dítě, jednou je to bio otec a ty sis ho vybrala, tak to prostě musíš snášet, geny se nezaprou… To je prostě fakt hrozný todle, chudák dítě za otce i matku…

Velmi ubohý příspěvek. :poblion: Hnus.

Evelýna 1
Kecalka 354 příspěvků 6 inzerátů 29.10.18 23:06

Nemám ráda názory typu: ty sis ho vybrala za otce, tak trp :zed: Dítě má právo na oba rodiče, ale někdy to není možné.

Nezbývá ti než bojovat. Můžu ti za sebe říct, že to jde, ale bude to boj na dlouho. Stojí to nervy, peníze za právníka, je to stres, ale pokud je to jak píšeš, bojuj za syna. Dokumentuj, nahrávej, choď na sociálku, pokud se psychicky po návštěvě zhroutí běž k lékaři, když vztáhne ruku volej policii.
Děláš to pro syna, držím palce :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.18 23:08

Proč si takového otce uváděla synovi do rl? Já otěhotněla se stejným typem chlapa. Také mi vyhrožoval, vydíral mně, sledoval mně, několikrát mě ještě v těhotenství uhodil. Proto jsem ještě jako těhotná od něj odešla, jeho nepřiznala a teď má syn stejné příjmení jako já, můj manžel a syna sourozenec. Stejně tak manžel syna adoptoval. Bio otce jsem už roky neviděla, ikdyž také mi i manželovi vyhrožoval, jak si nás najde a jak nám syna vezme. Samozřejmě se roky už nic neděje. Na tvém místě bych vše dokumentovala a dala to znovu k soudu, aby upravili styk otce s dítětem. Aby byl třeba jen pod dozorem sociální pracovnice, atd. S tím příjmením se už nic dělat nedá bez souhlasu otce. Chudák dítě, co jiného k tomu napsat. Otec očividně o kluka zájem nemá, ale vyžívá se ve škození tobě. Nejlepší by bylo, kdyby se malého zřekl a úplně zmizel z vašeho života, ale to je nejspíš nemožné.

luloinka
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 29.10.18 23:19
@Ice79 píše:
Velmi ubohý příspěvek. :poblion: Hnus.

Souhlasím, taky jsem se nestačila divit.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 29.10.18 23:25

Jop, s tím zapsáním do RL jsi to podělala. A znovu si blahořečím za své rozhodnutí dát dítěti příjmení po sobě a to mám chlapa milionového. Jinak nejspíš bych zkusila nechtít po něm peníze. Řekla bych si o ně až ve chvíli, kdy by projevil zájem o syna. Mohlo by ho to motivovat k tomu, aby se nezajímal.

jege
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 29.10.18 23:45
@Serpentini píše:
Jinak nejspíš bych zkusila nechtít po něm peníze. Řekla bych si o ně až ve chvíli, kdy by projevil zájem o syna. Mohlo by ho to motivovat k tomu, aby se nezajímal.

Tohle je dobrý nápad a možná bych šel ještě dál a v nějaké pro něj hodně slabé chvilce bych mu nabídl, že nemusí platit alimenty, když bude souhlasit s adopcí. Možná, že za vhodných okolností by na to kývl.

Jinak nasadit tvrdý kalibr a deptat policii, sociálkou, doktory, soudy, svědky a pod. Když se na to dáš, tak s plným úsilím a nelituj peněz, času a hlavně jeho i kdyby začal couvat! :cert:

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 67730 příspěvků 29.10.18 23:49

Dej to k soudu, je to všechno jistě zdokumentované, i že zbil malinké dítě do modřin. Už jsi to měla dát na soud dávno, žádost o adopci manželem. Najměte si dobrého právníka a začni to řešit soudně.

Efka2015
Závislačka 4815 příspěvků 30.10.18 00:10

Jen prijimeni se da zmeniti bez jeho souhlasu prihlednou k tomu v ramci zachovani rodiny-mate dalsi dite.Overeno.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 02:09
@Anonymní píše:
Proč si takového otce uváděla synovi do rl? Já otěhotněla se stejným typem chlapa. Také mi vyhrožoval, vydíral mně, sledoval mně, několikrát mě ještě v těhotenství uhodil. Proto jsem ještě jako těhotná od něj odešla, jeho nepřiznala a teď má syn stejné příjmení jako já, můj manžel a syna sourozenec. Stejně tak manžel syna adoptoval. Bio otce jsem už roky neviděla, ikdyž také mi i manželovi vyhrožoval, jak si nás najde a jak nám syna vezme. Samozřejmě se roky už nic neděje. Na tvém místě bych vše dokumentovala a dala to znovu k soudu, aby upravili styk otce s dítětem. Aby byl třeba jen pod dozorem sociální pracovnice, atd. S tím příjmením se už nic dělat nedá bez souhlasu otce. Chudák dítě, co jiného k tomu napsat. Otec očividně o kluka zájem nemá, ale vyžívá se ve škození tobě. Nejlepší by bylo, kdyby se malého zřekl a úplně zmizel z vašeho života, ale to je nejspíš nemožné.

Neuvedla, on soudně si to vydobil, umí se úžasně předvádět a nikdo by neřekl čeho je schopný. Styk s otcem není dan, jelikož před soudem sme dali zprávu neurologa, že není vhodné aby se stýkal otec a syn, a že on to bude respektovat. Chvilku ano než na malého začali dělat boudy typu Babička bydli sama, malej chtěl bejt s babičkou tak tam jel a že tam bude spinkat, druhej den sem si pro něj jela a kdo mi syna nepredaval no přeci otec, syn mě viděl chytil se mě a brečel že už nechce tam bejt … Proto sem ochotná udělat cokoli aby měl klidné a hezké dětství

jannina1
Závislačka 4106 příspěvků 30.10.18 03:33

Bez na socialku,vse to tam rekni a domluv se s nima,co dale.Chudak chlapecek, je to hrozny!Jak tu nekdi psal,nabidla bych mu moznost neplaceni alimentu,pokud nebude delat problemy s osvojenim soucasnym manzelem.Nenechavej to tak,dite bude za chvili psychicky znicene a ty jsi jeho matka a mas ho za povinnost branit!

jannina1
Závislačka 4106 příspěvků 30.10.18 03:34
@Efka2015 píše:
Jen prijimeni se da zmeniti bez jeho souhlasu prihlednou k tomu v ramci zachovani rodiny-mate dalsi dite.Overeno.

Presne tak. .

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >