Reklama

Jak ochutit zapečené těstoviny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 14.04.11 09:48
jak ochutit zapečené těstoviny?

ahoj, dneska budou zapečené těstoviny, prostě kuřecí, zelenina a zalít vejcem, jenže nevím, jak to dochutit, aby to nebylo mdlé??? poradíte?? jo a česnek neeeee, mám na něj extra alergii

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 14.04.11 09:55

Majoránkou dosáhneš „české chuti“. Oregánem a bazalkou dosáhneš mírného „exotična“ :think: Já volím většinou čerstvé bylinky (právě oregáno a bazalku mám pořád v truhlíku) nebo posypu provensálským kořením - těstoviny mají pak takovou tu středomořskou chuť. Ale pokud to budou zapačené tradiční šunkofleky, dala bych majoránku :think:

Markita
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 14.04.11 10:05

co rajcatovou omacku a syr???

berry4
Nadpozemská drbna 28339 příspěvků 14.04.11 10:08

Já přidávám podravku. Trochu soli a mletý pepř a bohatě stačí .

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 14.04.11 10:13
Markita píše:
co rajcatovou omacku a syr???

ani jedno doma nemam :)

janica252
Kelišová 5502 příspěvků 14.04.11 10:15

pepřím, někdy dávám majoránku… pokud dělám s masem a ne s párkem, tak někdy dávám oregano… a případně i do toho zamíchám trochu sýra :)

KPKristy
Hvězda diskuse 46603 příspěvků 14.04.11 10:22

Holky už dost poradily, já bych přidala houbové koření. Kupuju to z opravdických hub bez glutamátu. Je fakt dost výrazné, stačí málo a chuť je bezvadná! :palec:

Blanulina
Kecalka 187 příspěvků 14.04.11 10:37

já dávám ještě podravku,pepř a koření na špagety

Melody 4
Extra třída :D 11693 příspěvků 14.04.11 10:43

No až to budeš dělat příště, je na to speciální koření od vitany. A je to opravdu mnamka :palec:

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 14.04.11 11:12
berry4 píše:
Já přidávám podravku. Trochu soli a mletý pepř a bohatě stačí .

Myslela jsem, že Jizvíková bude vařit i pro děti. Pokud ne, tak sůl a pepř určitě stačí. Předpokládám ale, že vaří hlavně pro kluky :think:
(Podravka a podobné srajdy šly u nás z domu, když přišlo první dítě :lol: )
Ale je fakt, že zakladatelka neuvedla, zda vaří jen pro chlapa, nebo jen pro děti, nebo pro všechny. Tak co jsi, Jizvi, nakonec přidala, čím jsi ochutila a jaký byl výsledek? :?:

Mazlucha
Echt Kelišová 9254 příspěvků 14.04.11 11:32

Já dělám zapejkačky s nějakým měkkým salámem,cibulka a jen sůl a pepř.Pak jen zalít vejci

sookie
Kecalka 248 příspěvků 14.04.11 11:35

oregano, bazalku nebo provenskalske koreni do testovin taky sypu po hrstech:) a taky obcas pridam nadrobno nasekana susena rajcata a/nebo olivy. a nejaky dobry syr, co zrovna mame, super je treba mozarella nebo parmezan.

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 14.04.11 12:10

vařím pro všechny, ale s tím, že deti doma varene vetsinou plivou :( smes rozdeluju na dospelou a detskou variantu :)

děkuju, vyzkouším časem všechno, lednice je momentalne fakt prazdna, takze hledam, co kde najdu

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 14.04.11 12:11

jo a vyhrala bazalka, tu jsem nasla :)

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 14.04.11 13:27

Děti ti domácí stravu plivou?? U nás je to právě naopak. Nemůžu malého naučit, aby pozřel koupenou skleničku. Nevím, co bude, až někam vyrazíme, a nic jiného mu nezbyde :think:
Jinak - já těstoviny nezapékám - u nás mají největší úspěch jen tak vařené s nějakou smetanovou majdou (a v ní houby, šunka, brokolice, špenát…prostě jak kdy a jak co je v lednici).
A když jsme u té bazalky - mám jí tady nadúrodu a nevím, kam jinam, než do těstovin ji vrazit. Nemáte někdo tip? V kuchařkách píší, že do špenátu, ale tam mi nechutná :think: :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >