Jak odcházely nevolnosti?

Anonymní
14.3.21 06:59

Jak odcházely nevolnosti?

Ahoj, vím že tu takových diskuzi je mraky a já i většinu četla, ale na jednu otázku odpověď nemám… ty které si “užily” nevolností, jak dlouho a jakým tempem vám odchazely? Co bylo první, že jste si všimli, že už bude líp? Mě bylo neskutečně zle včetně X zvracení za den od 7-11tt od té doby zvracim jen občas ale jsem už 14tt a dobře mi není, mám strach ze tohle je to zlepšení a žaludek na vodě s občasným obrácením bude až do porodu :( jediný zásadní rozdíl je pachuť, měla jsem ji nonstop a bylo mi blivno z vlastní pusy, tu už taky 14dni cítím jen chvilku po jídle a pak odchází..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2078
14.3.21 07:16

Ahoj, myslím, že tohle bude hodně individuální 😊 Mně bylo blbě asi od 8tt do 14-15tt. Naštěstí jsem za celou dobu zvracela 2×, ale žaludek jsem měla jak na vide 24/7. Absolutní nechuť k jídlu a pití. Na Vánoce jsem byla okolo 12-13tt a pořád jsem si říkala, že už mi bude dobře a dam si s chutí štědrovečerní večeři 😅 No, s chutí to nebylo 😅 Mám pocit, že v lednu mi nevolnosti odešly ze dne na den 😊 a chuť se vrátila taky docela rychle 😊 jediný co zůstalo, je pachuť v puse. Bez žvýkačky nepřežiju 😅 Sestra mi říkala, že pachuť v puse měla do porodu 🙈 😅 Držím palce, ať je ti brzy lip 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 07:22

@Slunečnice0303 s tou pachuti tě lituji, já pořad žvýkala žvýkačky jinak jsem se fakt dávila i na prázdno z toho. A zrovna ta pachuť byla ze dne na den, najednou bylo odpoledne a mě došlo ze jsem ještě neměla žvýkačku. Bohužel jak pisu, po jídle to ještě chvíli mám, takže pořad vím přesně jak hnusna je, ale nevydrží to dlouho.
Jinak dekuju za reakci :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 07:42

Odpověď nemám, ale taky bych ráda věděla, kdy to zmizí. Jsem 7+6. Zvracela jsem všechno-vodu, jídlo. Poslední dva dny jsem zvracela 1× ale jsem neskutečně slabá. Nedokážu se pomalu zvednout. Za poslední měsíc mam dole 8kg. Jsem momentálně teda v nemocnici kvůli tomu, protože to na mě bylo už moc. Chvíli je mi dobře a pak najednou cítím takovou slabost a potřebu zvracet, že to je až šílený. Doufám, že to zmizí co nejdříve. Doma mám 4letou holčičku a s tou jsem to takhle neměla vůbec

• Citovat
  • Nahlásit
735
14.3.21 07:47

Mela jsem to jako ty, mozna do 13tt mi bylo zle opravdu denne, potom uz to bylo treba jen jednou za dva tri dny, nebo kdyz jsem nebyla najezena, s pohybama 17tt jako kdyz utne :) pak ale zacala silena zacpa a nadymani, takze to byla dalsi kapitola pro druhy trimestr :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 07:51
@Anonymní píše:
Odpověď nemám, ale taky bych ráda věděla, kdy to zmizí. Jsem 7+6. Zvracela jsem všechno-vodu, jídlo. Poslední dva dny jsem zvracela 1× ale jsem neskutečně slabá. Nedokážu se pomalu zvednout. Za poslední měsíc mam dole 8kg. Jsem momentálně teda v nemocnici kvůli tomu, protože to na mě bylo už moc. Chvíli je mi dobře a pak najednou cítím takovou slabost a potřebu zvracet, že to je až šílený. Doufám, že to zmizí co nejdříve. Doma mám 4letou holčičku a s tou jsem to takhle neměla vůbec

Moc mě mrzí jak se cítíš, doufám ze kapacky pomohou. Vzdaleně asi vím jakou slabost popisuješ, mě od nemocnice udrželo to, ze jsem udržela právě vodu, jídlo doopravdy jen občas. Bylo mi tak slabo, myslela jsem ze omdlim i v leže. Srdce mi bušilo a já nemohla ani mluvit jak jsem byla vysílená. Několikrát jsem myslela že to je moje poslední hodinka… ale tohle přešlo. Věřím že to nejhorší přejde u všech, bohužel už si nejsem jista, jestli nevolnost přejde v rámci těhotenství úplně :( do teď se každé ráno budim a říkám si, jaký bude den a jestli ho vydrzim, kolikrát a po čem se mi obrátí žaludek ikdyz už ne vždy jde něco ven.. je to vysilující a na hlavu :? Mimochodem taky je to moje druhé těhotenství a s prvním mi tak moc zle nebylo :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 07:56

@Markétka111 Děkuju to je přesně ta neděje kterou potrebuju :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
119
14.3.21 08:10

Já zvracela a trpěla denními nevolnostmi do 20tt a neexistovalo nic, co by mi pomohlo nebo ulevilo. Vadily mi pachy - 4 měsíce jsem nebyla schopná vkročit do kuchyně, vadil mi pach naší chodby, takže při vstupu do bytu byla má první cesta na záchod. Zhubla jsem v prvních 5 měsích 5kg. Prostě peklo, podepsalo se to na mě samozřejme i psychicky. Přestávalo to postupně - prostě se začaly prodlužovat intervaly mezi jednotlivými návštěvami wc, začala jsem mít chuť na jídlo až se to zvracení zredukovalo na minimum a vystřídaly to zase jiné trable - úmorné pálení žáhy :mrgreen: teď jsem 27tt, zvracím už jen 1× do týdne, kromě smaženého můžu jíst vše. Nějaká obecná rada na tohle asi neexistuje - ****hodně odpočívej, zkoušej si najít něco co sníš a udržíš a čekej****. U mě to byly např. Nesquick kuličky s mlékem a mandarinky. Na tom jsem přežila 2,5 měsíce. Teď zase ujíždím na bramborách na loupačku s tvarohem. Útěchou může být, že to netrvá věčně a jednoho dne to přestane úplně :hug: hlavně, až se to zlepší, tak nikde neříkej nahlas, že je ti už dobře nebo žes nezvracela už XY dní - to je kouzelné zaříkadlo, které nevolnosti vrátí v rámci hodin :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62953
14.3.21 08:10

Že dne na den ve 22 tt, najednou mi prostě bylo líp. Pak se to v plné síle vrátilo 30 tta blila jsem ještě u porodu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
14.3.21 08:11

Teď s druhým mi nevolnosti odcházely hodně pozvolna. Ale myslím, že v nějakém 14 - 15tt už mě natáhlo jenom občas. A kolem 17tt už vůbec nic.
Paradoxně mi to období přišlo naprosto nejhorší, protože mi bylo celkově fajn, ale pak z ničeho nic mi začalo být hrozně špatně a muselo to ven. Nevěděla jsem dne ani hodiny… pořád být v pozoru a někde blízko záchodu. Několikrát jsem tak zvracela venku na procházce se synem, kdy mě dokonce oslovili měšťáci, abych jim foukla do měřáku jestli nejsem opilá :D Foukla jsem (málem jsem se zase poblila), vysvětlila jsem, zasmáli jsme se, dali mi vodu na pití a šla jsem domů.
U prvního těhotenství ty nevolnosti zmizely strašně rychle nějak kolem 14tt, kdy jsem jeden den zvracela a druhý den už byl klid.
Moje kamarádka zase zvrací prakticky každý den, jak u prvního dítěte, tak teď s druhým i v 27tt pořád každé ráno zvrací.
Takže to je opravdu strašně individuální a to nejen u každé ženy, ale i u každého těhotenství. Někdy jenom stačí, že dítě blbě leží a tlačí na žaludek a je to v pytli.
Držím palce, aby ti bylo co nejdřív dobře!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 08:12

Švagrové bylo zle celé těhotenství :think: :( já v jednom těhotenství měla postupné zeslabování nevolností až do toho 15tt (pak přišlo až pálení žáhy ve 3.trim.), ve druhém těhotenství nebyly nevolnosti vůbec a teď v posledním mi bylo šíleně zle cca 3 týdny, pak se to lehce zmírnilo a po pár dnech-ze dne na den- je mi dobře :think: jsem teď na začátku 12 týdne, tak uvidím, jestli ještě něco bude… Anonym z důvodu, že ještě nemám za sebou screening a nikdo o těhotenství neví..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 08:55

@Houbis to zarikadlo jsem už 1× použila a a hned se mi to vrátilo jak bumerang takže to už taky nedělám.
@LilyJane Popisuješ můj aktuální stav, za horší to teda neoznačim, ale přesně nevím kdy se mi udělá zle, kdy dobře, není v to žádný vzorec, jeden den je cely na pytel a pak den kdy je mi zle “jen” dopo nebo naopak odpo. S těmi policisty jsi mě pobavila :) a kamaradky je mi líto :(

• Citovat
  • Nahlásit
2984
14.3.21 09:27

Já 16tt, není mi špatně každej den, spíš každej druhej. Je to rozhodně lepší než to bylo zpočátku, pachuť už skoro nemám, ale pořád jsem některý dny úplně marná a jen ležím a bliju. Nemůžu existovat bez kafe, jakmile si ho ráno nedám, jsem celej den nemožná, nevolnosti jsou horší a bolí mě hlava. Navíc jsem musela zrušit odpolední šlofíky, po nich zvracím i když jsem předtím byla úplně ok :nevim: Taky čekám, kdy to skončí, navíc teď čekáme na výsledky NIPTu, což mi na náladě moc nepřidává, no, nejkrásnější období v životě ženy pro mě bylo když jsem přestala kojit první dceru :mrgreen: tohle to rozhodně není :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 09:32

@Lily Evans koukam že jsme teda na podobné lodi, jen ty o 2tt dřív a to už by bylo fajn aby bylo dobře a kdy ti nevolnosti začaly? Zažila jsi to s první?

• Citovat
  • Nahlásit
2984
14.3.21 09:40
@Anonymní píše:
@Lily Evans koukam že jsme teda na podobné lodi, jen ty o 2tt dřív a to už by bylo fajn aby bylo dobře a kdy ti nevolnosti začaly? Zažila jsi to s první?

Začaly hned, asi 6tt, chvilku potom co jsem to zjistila. S první jsem měla v háji žlučník, kterej reagoval na dost náhodný jídla, takže než jsem přišla na to že můžu jen toustovej chleba s máslem, lučinu a občas vodovej nanuk, mi bylo blbě hlavně od žlučníku, vč několika epesních záchvatů při kterejch jsem skončila na pohotovosti na kapačkách. Definitivně to přešlo (že jsem se mohla bez obav najíst a vadily jen některé potraviny) někdy v šestým sedmým měsíci. To se naštěstí neopakuje, teď je mi blbě prostě jen tak :mrgreen: Na druhou stranu kvůli tomu NIPTu a čekání na výsledky se snažím to brát jak to je a nestěžovat si - klidně budu blít až do porodu, jen když budu mít zdravý dítě, žejo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat