Jak odejít od manipulátora

318
7.5.16 11:33

jak odejít od manipulátora

Všechny zdravím,
asi už to tu bude po tisící první, ale potřebuji se někomu svěřit a snad obdržet i nějakou radu, jak se nezhroutit. Jsem 5 let v manželství s manipulátorem..prošla jsem si vydíráním a psychickým terorem všeho druhu..musím uznat, že mě to tak zocelilo, že bych mohla napsat knihu..ale..muž se postupem času začal poměrně krotit, je to rozhodně lepší než před tím..třeba už mi neodváží dítě uprostřed noci..ale ve mě už narostla taková hora nenávisti, že mám na něj doslova alergii..dokonce jsem poslední dobou začala mít zdravotní potíže, doktor mi pověděl, že to mám ze stresu..takže z něho…a na synovi vidím, jak hlavně když je muž nebo jeho rodina na blízku, začne se ke mě chovat jako oni…už mi z toho ujíždějí doslova nervy, vím, že za to malej nemůže a je to strašně těžký, protože se bojím, aby nevyrostl v kopii svého otce..z toho důvodu vážně zvažuji rozvod..odejdu s holým zadkem, přesně, jak si to jeho rodina přeje, zanechám tu i svoji živnost z které vydělávám, vše je totiž jejich, koupené jima před svatbou…o to mi nejde..jde mi o ty kecy jak mi pořád říkají, že hlavně aby byl malej v pohodě a vůbec nevidí, že malýmu seberou domov a jeho mamce jediný příjem peněz..tam kde podnikám, tak ten objekt nepotřebují, ležel několik let ladem, než jsem si tam zřídila svoje. Do toho vidím, jak se semkli proti mě..je to rodina, kde vládne tchýně..svoje děti bila jak žito, některé z nich ji dokonce pak rány vraceli..všem to připadá normální..páchala demonstrativní sebevraždy atd. to je mi jedno, jen to sem píšu, aby jste si vykreslili obrázek o tom, jakou roidnu si postavím rozvodem proti sobě..nedám to na sobě znát, ale klepu se strachy :nevim: jinak jít mám kam, snad se i uživím, ale bojím se, že to pravé peklo mě ještě čeká a nebude to jen muž, co mi bude zatápět :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
164
7.5.16 11:40

Musíš mu ukázat, že se ho nebojíš…vážně, jedině tohle funguje…odejít a od toho okamžiku, když na Tebe promluví jinak, než si schopna tolerovat, se mu podívat pevně do očí a říct, tak takhle ne, buď to řekneš slušně, nebo jdi…tohle zafungovalo u mě, ale trvalo více než rok, než se to ex naučil, dodnes občas zapomene, ale já se vždy připomenu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
318
7.5.16 11:47

Děkuji, tuhle metodu zrovna aplikuju, doporučil mi ji i právník. Nic nevysvětluju, nekřičím- ale to už hodně dlouho…on čeká na to, že mě vykolejí, tak neprojevuji žádné emoce. A jak to vzal, když jste se definitivně rozešli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ellusa
7.5.16 11:50

@jasnahvezda http://www.spektrumzdravi.cz/…nipulatorovi a knížka Nenechte sebou manipulovat (od Nazare-Aga) - najdeš i na netu v pdf, ale nechci sem dávat odkaz :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
318
7.5.16 11:55

Děkuji, hned na to mrknu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
7.5.16 12:00

@jasnahvezda Já prostě odešla, jednoho dne, když byl v práci, jsem zabalila nejnutnější osobní věci, děcka, psa, potkana a osmáka a napsala jsem mu vzkaz, že tak dlouho řval, ať se sbalím, když se mi to nelíbí, až jsem to udělala. Přijel pro nás taťka. Ani jsme mu nestáli za nějaké přemlouvání, kytku, nebo tak.Jen zavolal, jestli je to definitivní, řekla jsem ano a zavěsila. Nyní je to tři roky a stále ještě se učím neskočit poklaždé, když pískne…musíme komunikovat kvůli dětem, ale už jsem to já, kdo si určuje jakým tónem. Jednou, mě před dětmi chytil pod krk, když jsem mu právě stála z očí do očí a vyžadovala, ať se mnou mluví slušně. Od té doby už nikdy, ví, že bych bez váhání zavolala policajty.Dnes mám nového přítele, další dítě a to je další věc, která exmanžela zkrotila ještě víc, když po mě zase jednou místo pozdravu vyjel, tak vešel přítel jen do chodby a řekl dost nesmlouvavě: Unás se mluví slušně…tos měla vidět, jak ex rychle mačkal výtah :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
318
7.5.16 21:18

Super, že ti to nakonec tak dobře dopadlo! Doufám, že jednou to taky budu mít takhle. Dneska si tchýně došla pro malýho, bez předchozí domluvy a tahala ho ode mě pryč, lákala ho na věci, co má rád. Myslela jsem, že ji něčím trefím…oni se fakt neštítí ničeho. Brrr…nechápu, proč sem na sebe nechala nalepit takové lidi..byla jsem strašně naivní :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat