Manžel mě deptá

Anonymní
7.5.16 10:23

manžel mě deptá

Ahoj,

prosím o anonymitu.

Mám takový problém, několik měsíců už jsme dost v depresi, stalo se mi v životě mnoho ošklivých věcí, narozením miminka by se řeko, že mne to přejde, ale opak je pravdou, stres, vyčerpání a málo spánku dlají své.

Jsou dny kdy je mi lépe a dny, kdy už jsme na pokraji sil. JSme dost podrážděná, unavená, bez života, mám pocit, že jen přežívám. Uvažuji už o odborníkovi, ale manžel se mi za to jen vysmívá.

Vůbec to nebere vážně. Vždy když je mi hrozně, rozbrečí mě i maličkost už, jsem už fakt vydeptaná, fyzicky a hlavně pychicky na zhroucení a on vždy přijde a ryje a ryje a ryje. Jako včera. Byla jsem ko, jediný co jsme chtěla klid. Furt s něčím otravoval až jsme vyjela a prosila ho at už je zticha, ano přehnaná reakce, ale prostě jak píšu tak se prostě cítím..nejde tomu zabránit, přijde mi, že se hroutím..A říkám mu, že jsme na pokraji sil, at už je zticha, že tomu nrozumí. On furt dokola jel, já jsme taky unavený, umim si to předtavit, vše máš jen v hlavě. každý je unavený. odborníka nepotřebuješ, a to říká furt dokola, třeba hodinu, jen mě vydeptává víc..pak to ukončí slovy, ty jsi fakt magor..

on nikdy nic špatného nezažil, neumí se vcítit. nechápe, že se jednoho dne fakt sesypu. pak se urazí a naštve a je hnusný, čímž mi moc neprospívá. co s tím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1285
7.5.16 10:24

Tak se zamysli nad svým chováním-třeba má manžel pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ellusa
7.5.16 10:27

Vykašli se na řeči, že odborníka nepotřebuješ, a zajdi k psychiatrovi a k psychologovi. Nechej si napsat antidepresiva, k tomu něco krátkodobého na zklidnění a hlavně terapii, abys odhalila, proč toto chování, příčiny a jak to změnit.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
6639
7.5.16 10:31

Dítě je zápřah, ale přejde to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
7.5.16 10:43

Pokud máš pocit, že odborníka doopravdy potřebuješ, nejspíš bych se na manžela neohlížela, když odmítá pochopit/vcítit se.
To ty se sesypeš a nebudeš moct normálně fungovat a to by se mu nejspíš taky moc nelíbilo, že.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.16 10:53

Prosim te necpi do sebe hned antidepresiva… psychiatra zatim vynechej-ten nedela nic jinyho nez ze predepisuje leky-zajdi za psychologem ci terapeutem-zjisti si na netu tady na emiminu kde je v tvem okoli nejaky dobry.Muze se ti vyznamne ulevit!! Pokud se k tomu manžel stavi takto, tak mu nerikej, ze tam pujdes. A pokud chces neco na zklidneni, tak jedine homeopatika!!velmi dobre funguji a nemaji, narozdil od chemie, zadne vedlejsi ucinky -ma osobni zkusenost.Nic jineho mi nepomohlo, a ze jsem byla fakt totalne v pr…

• Citovat
  • Nahlásit
6665
7.5.16 11:02

Pokud máte pocit, že potřebujete pomoc odborníka tak jí vyhledejte. Já takhle přišla o kamarádku, její přítel jí pořád říkal, že doktoři z ní dělají blázna a ať neberte léky. Skončilo to tak, že se zastřelila. Měla těžkou depresi a bez léků, které jí držely léta stabilizovanou to už nedokázala zvládnout. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2527
7.5.16 11:10

Zeptám se, proč jste odborníka nenavštívila už dávno? A stala se vám nějaká tragédie v rodině nebo z čeho se tak sypete? Máte pouze jedno dítě? Pracujete? Zkuste svůj život objektivně zhodnotit…jestli jste opravdu v situaci na hrouceni. Choďte víc do přírody, s prckem si třeba zaplavat, když usne, tak si zacvičit jógu nebo si jít s kočárkem zaběhat. Nepišete, co vás tak semlelo, tedy nám se těžko posuzuje, zda nejste jen přecitlivělá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21500
7.5.16 11:55

Tak si najdi něco kvůli čemu do něj můžeš taky rýpat a ukaž mu to jak je to nepříjemný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.16 11:58

Neohlížej se manžela a běž k psychologovi. Pomůže ti najít příčinu problému, možná se budeš sama divit… Já jsem také viděla chyby jen u sebe, ale rozpoznat chování manipulátora a tyrana není lehké (to že tě nebije a neřve po tobě neznamená, že je vše ok). Týrání je i to, že na tebe nebere ohledy, snaží se tě „vydeptat“, dělá věci o kterých ví, že ti vadí a čím víc ho prosíš aby to nedělal, tím víc se ti vysmívá… až dotaz psycholožky jestli nemám kam s miminkem jít, jestli bych nenašla jinde zázemí mě nakopl. Prosím o respektování anonymu, raději smažte.

• Citovat
  • Nahlásit
14655
7.5.16 12:36

Jestli ty tvoje depresivní stavy trvají už déle, určitě zajdi za nějakým psychologem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.16 12:52

Anonym - ne zakladatelka (11:58). Já jsem to začala řešit až v době, kdy jsem měla velké zdravotní problémy. Kdybych to nenechávala být jen tak (já se snažila „zlepšovat“, protože on je můj manžel navenek ideální chlap), nemusela jsem mít podlomené zdraví (teď nemyslím jen psychicky, ono se to po čase projeví i na těle). Začni myslet jen na sebe a o návštěvě lékaře mu zatím neříkej, ono se mu to asi líbit nebude, protože si možná svoje chování uvědomuje.

• Citovat
  • Nahlásit
567
7.5.16 16:10

Chci zakladatelku podporit tim, ze ja mam neco podobneho s mym pritelem. On proste „neuznava“ zadne farmaka na CNS, myslim, ze dost razantne. Dokonce se mu nelibilo, kdyz jsem brala trezalku v prascich, bylinku. Cituji: Kazdy ma problemy, kazdy ma tezkej zivot a nepomaha si drogama.
Proste uplna blbost, na palici. :zed: :zed: :pocitac: Moc se me to dotklo a byla jsem dlouuuho zranena z nej. Myslim, ze je to ted lepsi, oznamila jsem mu, ze navstevuji psychologa a nic jsem mu nevysvetlovala. Pokud se da, seber se i s detatkem a jdi k mamce nebo k nekomu na nejaky cas. Tvuj muz potrebuje pocitit tvoji jedinecnost, budes mu chybet. A hlavne neres svoje pocity s nim, on to nikdy nepochopi, proste ma takovou povahu.
Nevim jak je to v Cechach, ale jdi k obvodnimu a zeptej se na klinickeho psychologa, psychiatra nee! Ten ti moooc pomuze, jsem si na 100% jista, nic muzi nerikej. :) :hug: Preji hodne zdravi, ted ho potrebujes, i miminko. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat