Jak odhlenit starší dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bodo74
Kecalka 175 příspěvků 06.02.10 18:50
Jak odhlenit?

Ahoj, prosím o radu. Starší syn má hrozný kašel, hodně vykašlává, ne takový ten suchý. Jenže z toho začal zvracet - má asi plný žaludek hlenů. Minulý týden byl doma, protože měl dva dny horečku a pak začal trochu kašlat. Ve čtvrtek a v pátek už byl v pohodě, jen kašlal. Dneska ráno mu bylo o hodně hůř a skoro celý den prospal. Dvakrát taky zvracel a hrozně ho bolí břicho. A opravdu hodně vykašlává. Poradíte mi, jak ho odhlenit? Díky za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Zuzza0
Závislačka 3987 příspěvků 06.02.10 19:09

udělej odvar z nějaký bylinky - heřmánek, šalvěj, … nebo jen teplou vodu, ať se nad hrnec nadkloní, přikreje se ručníkem a ten teplý vzduch dýchá…dál jsem taky slyšela zavěsit nad postel rozkrojenou cibuli..bude ti prej smrdět total pokoj, ale mělo by to vytáhnout…a taky by bylo dobrý zajet na pohotovost…aspoň zítra ráno
snad se ti brzy uzdraví a nic vážného to nebude :srdce:

zuzka84
Kelišová 7267 příspěvků 06.02.10 19:11

ahoj,
to se asi odhlenuje dobre, jen by mozna potreboval ty hleny vyplivnout a ne je polykat kdyz z toho zvraci ne? ale to se asi jen tak nenauci , alespon my se snazime syna ucit a stale nic :-?

bodo74
Kecalka 175 příspěvků 06.02.10 19:20

On to právě nevyplyvuje, ale polyká. I když se to snaží vyplyvnout, tak mu to nejde. Dala jsem mu na břicho takovou tu nahřívací láhev. Teď si stěžuje, že ho bolí břicho vpravo, tak se bojím, aby neměl slepák :-(

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 06.02.10 19:42

Pokud můžete, upalujte na pohotovost. Zahlenění je jedna věc, ale pokud je zahleněn tak moc, že opakovaně zvrací a navíc ho bolí břicho tak nevím, asi bych neváhala, aby ho viděl doktor. Radši jet zbytečně, než nedej bože pozdě.

Vlastička
Kecalka 390 příspěvků 06.02.10 19:44

Na odhlenění je dobrý nějaký sirup třeba Mucosolvan, ale nemá se dávat na noc (nejpozději by se měl dát aspoň dvě hodiny před spaním), aby dítě mohlo v klidu spát. Mi doktorka řekla, že pokud dítě hleny vyblije, tak je to pro něj dobré, aspoň to dostane ze sebe. Samozdřejmě to blinkaní nesmí být časté a musí to být opravdu způsobené hleny. A jak píšeš že máš strach, aby to bolení bříška na pravé straně nebyl slepák, tak na slepák se nesmí dávat teplé obklady, ale studené. Vím to z vlastnich zkušenosti, studené obklady ulehčí od bolesti. Ale samozdřejmě pokud to je opravdu slepák.
Ať je malý co nejdříve v pohodě. Pokud si nejsi jistá raději zajeďte na pohotovost a budeš klidnější.

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 06.02.10 19:46

Já nechci vypadat jako sýček, ale já bych teda na pohotovost pro jistotu zajela - pokud si stěžuje na bříško, tak by to klidně slepák být mohl a malý se zbytečně trápí… Držím palce!

bodo74
Kecalka 175 příspěvků 06.02.10 20:13

Díky za rady. Studený obklad už jsem mu dala. On se bojí toho, že by tam kdyžtak musel přes noc zůstat sám, kdyby si nebyli jistý, jestli to je slepák nebo ne. Pamatuju si, že když jsem měla slepák, tak jsem měla opravdu šílený bolesti, že jsem se nemohla skoro pohnout. Jeho ho tolik nebolí. A Tomáš měl totiž skoro stejný průběh nemoci kolem vánoc. Taky měl kašel a pak zvracel, měl teplotu a šílený bolesti hlavy. To jsme jeli na štědrý den na pohotovost a dostali jsme Sinupret na zánět dutin. Teď to má skoro úplně stejný až na to, že si stěžuje na to břicho.

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 06.02.10 20:17

Projevy slepáků můžou být tak různý, že jsme koukala. Sestra jela do nemocnice s tím, že omdlívá a trošku je ji blbě od žaludku, za hodinu už ležela na sále se slepákem. Ale nechci strašit. Opravdu by třeba tu noc v nemocnici nezvládl?

bodo74
Kecalka 175 příspěvků 06.02.10 20:36

Určitě by to zvládl, kdyby musel. Já plaším a manžel říká, že by ještě počkal :-(

KacenkaK
Závislačka 4257 příspěvků 06.02.10 21:39

Ahoj, zkus mu na čas vysadit mlíko - to zahleňuje - já jsem to loni taky musela udělat. Jakmile se mu ulevilo,tak jsme o5 najeli na jogurty a kaše… :oops:
MM nezahleňuje- ostatní ANO…

zuzka84
Kelišová 7267 příspěvků 06.02.10 23:04

ale to by jsi tam s nim mohla zustat, jen by jsi nemela postel ne? teda samozrejme pokud rano nemusis do prace

bodo74
Kecalka 175 příspěvků 07.02.10 13:26

Ahoj holky, jen jsem vám chtěla dát vědět, že Tomáš má levostranný zápal plic :cry: . Jeli jsme na pohotovost až ráno a břicho ho prý bolí z hlenů a může to být i od toho zápalu plic. Antibiotika prý zaberou za 2-3 dny. Jen doufám, že to nechytí ještě Lukášek. Tak díky za podporu.

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 07.02.10 13:29

Jejda tak to me mrzi,tak at je brzy fit… :kytka:

Holky jen takovy dotaz…ja vim ze mleko zahlenuje,takze co davat misto nej kdyz mala chrbla a ja v tom slysim hlenity kasel?Vypije denne tak 460ml mleka.
 dekuji

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 07.02.10 21:32

Chudák malej, tak ať jste brzo zdraví!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >