Jak odnaučit kousání

55
17.8.20 19:33

Jak odnaučit dítě kousání

Náš malej (2 roky a 4 měsíce) nás neustále kouše. Už to dělá pár měsíců. Prostě přijde a hryzne. Do ruky, do nohy… Kamkoliv. Vůbec nevím jak mu vysvětlit, že to nemůže dělat. Na zadek nepomáhá. Domluva už vůbec ne. A když jsem mu chtěla oplatit stejnou měrou, že ho taky kousnu, ať ví, že to není příjemné a bolí to, tak z toho měl spíš legraci. Vůbec nevím, co s tím. Máte nějakou radu nebo zkušenost?

Příspěvek upraven 17.08.20 v 19:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2916
17.8.20 19:50

Naše dítě nás kousalo asi na deseti měsících, hryzla jsem ho jednou a od té doby nic. Asi bych ho potrestala jinak, když u vás z toho má srandu. Ignorace, zabavení oblíbené hračky, večer bez pohádky,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
17.8.20 19:53

@Serpentini tak to nevím, jestli s něčím uspěju. Ignorovat se to moc nedá, když to kousnutí bolí. Hračku nějakou vyloženě oblíbenou nemá… Tak nevím jak na něj :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2916
17.8.20 19:58

@HankaL9 já nemyslím ignorovat to kousnutí, ale říct mu, že to se nedělá, maminku to moc bolí a protože tě kouše, tak si s ním teď nechceš hrát. Sednout na zem, otočit se zády, on přileze, tak ho nechat chvilku vycukat a přinutit ho slíbit, že už to neudělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9445
17.8.20 20:13
@HankaL9 píše:
@Serpentini tak to nevím, jestli s něčím uspěju. Ignorovat se to moc nedá, když to kousnutí bolí. Hračku nějakou vyloženě oblíbenou nemá… Tak nevím jak na něj :?

Nejúčinnější mi přijde nenechat se. Vypozorovat, jak se tváří a chová těsně před tím, než kousne, a uhnout, se slovy „ne, nekousej mě“. Chce to fakt vychytat. Jakmile zjistí, že se mu kousnutí nepodaří, časem přestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1303
17.8.20 20:13

Co to zkusit po batolecim způsobu? Když to udělá, vyletet jako certik z krabičky, začít srdceryvne hystericky brecet a ječet auuuuu a držet si to místo, aby viděl nějakou emoci, ze ti to jako fakt hodně vadí, samozřejmě někde v soukromí :mrgreen: Já když už jsem nevěděla, co by, tak tohle zabralo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1503
17.8.20 20:34

@HankaL9 no hlavní je zda rozumí a mluví. Pokud nemluví tak to muže byt vyjádření nesouhlasu. Je to rychlé a účinné pro něj. A pokud zároveň nerozumí je to těžké pořízení. Řešila jsem to samé u syna u kterého právě toto pokulhává a i logopedka a terapeutka mi řekly že je to normální reakce když se neumí vyjádřit jinak. My jsme přeháněli emoce když kousnul a pochopil to. Teď přešel na vrtení hlavou nebo takové jakoby naznacení štípnutí. Jediný pokom občas vyjede je jeho sestra, ale většinou ho provokuje (ale tím neomlouvám jeho reakci)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
17.8.20 20:40

@Semtex zkusila jse, ale nezabírá. Má z toho legraci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1593
17.8.20 21:52

Asi si ho kousla málo, když z toho měl legraci.. :think: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat