Jak odplenkovat dítě ven?

2336
14.5.18 08:58

jak odplenkovat dítě ven

Ahoj,

máme 2 a čtvrt letou, chodí doma na nočník, ale nesmí mít na sobě leginky či punčochy, většinou se ji stane nehoda, i když párkrát už si je sundala, ale hapruje to, když má něco na sobě, uvažuji, jak ji to ulehčit, když se počůra, a jak to řešit ven, jakmile lítá na hřišti, vůbec nevnímá tuto potřebu..je lepší být trpělivá a prostě ji převlíkat a vysvětlovat, že si musí říct? doma si neříká, chodí sama..nebo je lepší dát takové ty naučné kalhoty, neco mezi plenou a kalhotkami, nevím jak se to jmenuje, treninkové kalhotky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1939
14.5.18 09:04

Dala bych na ven saticky nebo sukynku a nechala holy zadecek, az to zvladne, tak bych pridavala obleceni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
873
14.5.18 09:05

Ahoj resim neco podobneho. syn si asi 6m (od 2,5 let)doma chodi sam na nocnik prakticky bez nehod. i v noci zvlada-rano plenka sucha, ale nerika si! coz nastava problem na navstevach a mimo domov-to ho posazuji, ale musim mit redukci na wc nebo nocnik. na wc ho posadim, ale jak nema redukci tak i kdyz ho drzim tak se me krecovite drzi a nevycura se. venku radsi vydrzi 4-6 hodin nez aby sel venku curat. jak mu chci venku stahnout gate tak se brani. takze si pockam na rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1922
14.5.18 09:06

Ahoj to mě taky zajímá. Mám 19ti měsíčního syna a když je venku a zeptám se jestli chce čůrat, chytne se za rozkrok, ale když ho čurat dám tak mě příjde, že neví co po něm chci a za 5 minut je počůranej. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16726
14.5.18 09:13

@Teresa.p A proč mu nevezmeš nočník, když víš, že se na nočník v pohodě vyčůrá? Stejně tak na návštěvy. Holt poneseš i redukci. Mně by to přišlo jednodušší než ho nechat trápit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
14.5.18 09:16

Taky jsem tak učila..doma nahatí, chodil si sám, postupně jsem přidávala vrstvy, třeba volné kratasy ( aby to nevmínal jako pleny - kalhotky )..když zvládli volné, tak další vrstvu - kalhotky..

ven jsem brala sebou volné věci ( bez spodárů ) - kluk volné kratasy, holka taky ), věci na převlečení a nočník..ten jsem vždycky vytáhla před sebe aby to viděl a prostě se co pět minut ptala..jinak by si nevzpomněl ani jeden..když už to zvládli na nočník i venku, učila jsem ve stoje na kytičky..( holku 3,5 roku teda furt beru do náručí na čurání, zkusíme tohle leto učit sami aby si čupla..uvidím )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
873
14.5.18 12:18

@P4ja
ja beru nocnik nebo redukci kdyz s tim nema problem…jen by to bylo fajn kdyby nemel problem venku na travicku..ja ho snad netrapim, jen zkousim, kdyz jsme nekde a je tam wc ho dat bez redukce, ale jak se nemuze pohodlne uvelebit, tak se nevycura. zapomnela jsem napsat, ze syn nemluvi a asi ma vyvojovou dysfazii, takze i porozumneni reci je slabsi. takze mi nerekne kde je problem a ja se to snazim precit jeho reci tela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
14.5.18 12:23

@Teresa.p syna jsem hodně vodila za " staršíma " dětma co už čurali na trávu aby se šel podívat..nebo šel na dospěláka čurat s tatínkem, aby to okoukal..když jsme mu to nebyli schopni vysvětlit, nebo to spíše nechápal co po něm chceme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16726
14.5.18 14:45

@Teresa.p tak třeba zrovna někde mimo bych nezkoušela. To mně opravdu přijde jako trápení, když to malej chudák zadržuje. Venku a na návštěvě bych ho chválila za nočník a nebo redukci. A doma můžou s taťkou třeba zkoušet venku na trávu a soutěžit, kdo dál a nebo počůrat kytičku a tak. Brala bych to jako hru. A až to zvládne doma, tak potom i jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama